Справа № 592/10414/20
Провадження № 1-в/592/393/21
21 липня 2021 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі
Головуючого: судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми подання начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Суми, українцю, громадянину України, не одруженому, який не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 раніше неодноразово судимому, останній раз 08.09.2020 року Ковпаківським районним судом м. Суми за ч. 2 ст. 185 КК України до позбавлення волі на строк 4 місяці, -
Начальник Сумського РУП ГУНП в Сумській областізвернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду на строк 1 (один) рік відносно ОСОБА_3 , посилаючись на наступне.
29.12.2008 року ОСОБА_3 , звільнившись від відбування покарання, на шлях виправлення не став, а став на шлях порушення громадського порядку.
Так, 15.05.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, накладено стягнення у виді попередження, винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
01.07.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. та винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
07.07.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 176 КУпАП, накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. та винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
У судовому засіданні представник Сумського РУП ГУНП в Сумській областіподання начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській областіпро встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 підтримав.
У судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Вислухавши пояснення представника Сумського РУП ГУНП в Сумській області, пояснення ОСОБА_3 , вивчивши суть подання, матеріали, які надійшли разом із ним, суд дійшов наступного висновку.
Так, з наданих матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_3 , звільнившись від відбування покарання, на шлях виправлення не став, а став на шлях порушення громадського порядку.
Так, 15.05.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, накладено стягнення у виді попередження, винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
01.07.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. та винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
07.07.2021 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 176 КУпАП, накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. та винесено попередження про недопущення правопорушень та про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Під час перебування на профілактичному обліку ОСОБА_3 не довів своє виправлення та залишився бути небезпечним для суспільства, а також неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Таким чином, поведінка ОСОБА_3 свідчить про те, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечними для суспільства, тому відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ОСОБА_3 є особою, відносно якої необхідно встановити адміністративний нагляд.
Із змісту п. ''в'' ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вбачається, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Із змісту п. ''в'' ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01.12.1994 року, Постановою Пленуму Верховного Суду УРСР «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» № 3 від 28.03.1986 року, -
Подання начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_3 на строк 12 (дванадцять) місяців та встановити йому наступні обмеження:
1.Заборонити виходити з квартири чи приватного домоволодіння в період часу з 20-00 год. до 06-00 год. наступної доби без отримання на те письмового дозволу керівництва ОВС. Про вихід на роботу в години дії цієї заборони піднаглядний повинен попередити керівництво ОВС і подати відповідну довідку з місця роботи.
2.Зобов'язати прибувати в період нагляду 1, 2, 3, 4 суботу кожного місяця з 09-00 до 12-00 годин на реєстраційну відмітку до Сумського РУП за адресою: м. Суми вул. Першотравнева, 21.
3.Заборонити виїзд за межі пункту проживання на постійне чи тимчасове перебування без отримання на те письмового дозволу керівництва ОВС. В разі необхідності виїзду за територію пункту проживання піднаглядний зобов'язаний письмово повідомити керівництво ОВС про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний листок, в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.
4.Заборонити перебування в ресторанах, барах, магазинах та інших громадських місцях, де проводиться реалізація алкогольних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Сум протягом 10 діб з дня її проголошення.
Головуючий: ОСОБА_1