26.07.2021
Справа № 482/970/21
Номер провадження 3/482/509/2021
26 липня 2021 року м. Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області у складі судді: головуючого судді Сергієнка С.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, за ч.4 ст. 85 КУпАП,
До Новоодеського районного суду від Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП відносно ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення від 08.07.2021 року №016817/711.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали справи встановлено, що даний протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий та підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1-2 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі № 016817/711 від 08.07.2021 року відсутні посилання на норми права, які визначають кваліфікуючі ознаки правопорушення.
Диспозиція ч. 4 ст. 85 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, в даному випадку до Правил любитльського та спортивног орибальства, Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України тощо
Однак у протоколі відсутні посилання на конкретний пункт правил, який би визначав кваліфікуючи ознаки адміністративного правопорушення, що передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Складення протоколу про адміністративне правопорушення, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і є одними із головних джерел доказів, без додержання вимог ст. 256 КУпАП, унеможливлює прийняття судом рішення у даній справі.
Пленум Верховного Суду України у пункті 24 Постанови № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» роз'яснив судам, що у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КУпАП, правильною є практика повернення судами вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За викладених обставин, матеріали даної справи підлягають поверненню до Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області для доопрацювання та приведення протоколу у відповідність до вимог ст.256 КУпАП.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення від 08.07.2021 року №016817/711 складений щодо ОСОБА_1 разом з доданими матеріалами повернути на доопрацювання до Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Миколаївського рибоохоронного патруля.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Сергієнко С.А.