Справа № 156/567/21
Номер провадження 3/156/299/21
26 липня 2021 року смт Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області М. О. Федечко розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУ НП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, -
за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,
22 липня 2021 року до Іваничівського районного суду Волинської області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Суд звертає увагу, що матеріали скеровані до суду після закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності, що передбачені ст. 38 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 452237, складеним 11 грудня 2020 року, ОСОБА_1 11 грудня 2020 року близько 14 год. в АДРЕСА_2 вчинив домашнє насильство відносно дружини ОСОБА_2 психологічного характеру, чим порушив ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що їх необхідно повернути, виходячи з наступного.
Відповідно до вимогст. 278 КУпАПпри підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне і повне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до норм чинного КУпАП, суддя вирішує справу за обставинами, суттю та наслідком правопорушення, які викладені у протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо ОСОБА_1 , дії останнього кваліфіковано за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Диспозиція ч. 2 ст.173-2 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбачених частиною першою цієї статті.
Частиною першою ст. 173-2 КУпАПпередбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що ОСОБА_1 протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 173-2 КУпАП(зокрема, належним чином завірені копії постанов, які набрали законної сили).
Враховуючи те, що складений протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам чинного законодавства, а також відсутні належні та допустимі докази притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 173-2 КУпАП, суддя позбавлений можливості повно та об'єктивно з'ясувати обставини даної справи і розглянути її згідно вимог КУпАП.
З огляду на викладене, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП слід повернути до Відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУ НП у Волинській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245,251,256,278,280КУпАП,
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП повернути до Відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУ НП у Волинській області для належного оформлення на виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М. О. Федечко