Справа № 505/1926/20
Провадження № 2/505/921/2021
26.07.2021 року Котовський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючої судді - Івінського О.О.
при секретарі - Черчел Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Подільську Одеської області в порядку спрощеного позовного провадження позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
21.07.2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зазначивши, що 05 липня 2008 року між нею та відповідачем у Відділі реєстрації актів цивільного стану по Котовському району Котовського міськрайонного управління юстиції Одеської області був зареєстрований шлюб, серія НОМЕР_1 , актовий запис № 33.
Від шлюбу мають двоє спільних дітей: дочку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження, серія НОМЕР_2 від 19 листопада 2010 року); сина, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серія НОМЕР_3 від 02 березня 2012 року).
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що сімейні стосунки останнім часом у них не склалися через відсутність взаєморозуміння, розходження поглядів на сімейні відносини та обов'язки, фактично їх сім'я не існує, можливість її відновлення втрачена. Примирення та збереження сім'ї є неможливим. У зв'язку з чим позивач вважає, що подальше спільне життя є недоцільним і суперечить її інтересам.
Ухвалою суду від 19.08.2020 року відкрито провадження у справі та визначено розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач до судового засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився. Про судове засідання, відповідач був повідомлений за останнім відомим місцем реєстрації, проте конверт повернувся із зазначенням «Адресат відсутній за вказаною адресою». Іншими належними даними про місце перебування чи роботи відповідача суд не володіє. Згідно ч.8 ст.128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Зі свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 вбачається, що шлюб, зареєстрований 05 липня 2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану по Котовському району Котовського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис № 33, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Від шлюбу мають двоє спільних дітей:
- дочку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження, серія НОМЕР_2 від 19 листопада 2010 року);
- сина, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серія НОМЕР_3 від 02 березня 2012 року).
На даний час шлюбні відносини між сторонами припинені, можливість їх відновлення втрачена.
Згідно зі ст. 112 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно ст. ст. 21, 24 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що шлюб між сторонами носить формальний характер, збереження їх сім'ї є неможливим, а тому є усі підстави для розірвання шлюбу, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам, а також положенням статті 51 Конституції України, відповідно до якої шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.
Згідно ст. 114 ч. 2 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Відповідно до ст. 113 СК України, особа, яка змінила прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 21, 24, 110, 112, 113, 114 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 81, 89, 259, 263, 265 ЦПК України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 05 липня 2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану по Котовському району Котовського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис № 33, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , розірвати.
Після розірвання шлюбу позивачу залишити шлюбне прізвище « ОСОБА_1 ».
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення судуподається через Котовський міськрайонний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складання, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.О. Івінський
Повне судове рішення складене 26 липня 2021 року.