"19" липня 2021 р. Справа № 363/2671/21
19 липня 2021 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Вишгородського РУП ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №230009 складеного 26.06.2021 року, що 26.06.2021 року о 12 годині 40 хвилин в с. Ясногородка, вул. Молодіжна, 21 керував автомобілем «RAVON» д.н.з. НОМЕР_1 , на перехресті при виконанні обгону, не впевнився в безпечності та скоїв зіткнення з автомобілем «FORD», який рухався попутно і повертав ліворуч в бік кооперативу «Метро». При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Пунктом 2 частини 1 статті 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення має бути повернутий до органу, яким його було направлено до Вишгородського районного суду Київської області - для належного оформлення, виходячи з наступного.
Протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Згідно п.7 ч.2 інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 01.12.2015 року №1496/27941, документування адміністративних правопорушень, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вбачаються виправлення занесенні до протоколу, а саме у графі «серія та номер посвідчення водія або назва, серія та номер документа, що посвідчує особу» виправлено рік видачі посвідчення водія, у графі «суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» виправлено дорожній номерний знак автомобіля «FORD», що є недопустимим відповідно до інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 01.12.2015 року №1496/27941.
Крім того, додана до матеріалів адміністративної справи схеми місця ДТП, яка сталась 26.06.2021 року, не містить всіх об'єктів, які впливають на дорожню обстановку та регулюють рух транспортних засобів у вказаному місці.
Зокрема, у схемі не зображено сліди уламків скла та пластика, що відокремились від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів та можуть свідчити про місце зіткнення транспортних засобів, а також площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту; координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів; ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами; ширина узбіччя; розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття; не зображені та не зафіксовані й інші обов'язкові об'єкти, а саме: ширина тротуарів та узбіччя; розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху, що не відповідає вимогам ч.4 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 року №1395.
Зазначені недоліки перешкоджають правильному вирішенню питання про винних осіб.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 зазначено, що протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, повертаються відповідному органу для належного оформлення.
За таких обставин вважаю, що адміністративний матеріал має бути повернутий до Вишгородського РУП ГУ Національної поліції в Київській області - для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256 КУпАП, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути до Вишгородського РУП ГУ Національної поліції в Київській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.Д.Рудюк