Рішення від 30.06.2021 по справі 914/692/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.06.2021 справа № 914/692/21

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., за участі секретаря судового засідання Прокопів І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А», м.Дрогобич, Львівська область

до відповідача Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради, м.Дрогобич, Львівська область

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник», смт.Підбуж Дрогобицький район Львівська область

про зобов'язання вчинити певні дії.

За участю представників:

від позивача: Партика О.В. - адвокат (ордер серія ВС №1069270 від 14.04.2021 р.); Мхітарян І.Є. - голова ОСББ;

від відповідача: Федис Л.І. - представник (довіреність №7720 від 28.12.2020);

від третьої особи: Голик І.М. - голова ОК «Правоохоронник».

Процес.

На розгляд Господарського суду Львівської області Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» подано позов до Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради про зобов'язання КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради укласти з ОСББ « 22-го Січня, 26-А» договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у запропонованій позивачем редакції. Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору позивач у позовній заяві було зазначено Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник», який був залучений судом до участі у справі.

Хід розгляду справи викладено у наявних в матеріалах справи ухвалах суду та відображено протоколах судових засідань.

В судовому засіданні 25.06.2021 оголошено перерву до 30.06.2021.

Представники позивача судове засідання для продовження розгляду справи по суті 30.06.2021 р. з'явилися, позовні вимоги з врахуванням заяви про уточнення позову підтримали, просили позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання для продовження розгляду справи по суті 30.06.2021 р. з'явився, проти позовних вимог заперечив, просив відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у відзиві, з врахуванням заперечень на відповідь на відзив.

Представник третьої особи в судове засідання для продовження розгляду справи по суті 30.06.2021 р. з'явився, проти позовних вимог заперечив, просив відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у поданих поясненнях.

Відводів складу суду та секретарю судового засідання сторонами та третьою особою не заявлено.

У судовому засіданні 30.06.2021 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору та правова позиція сторін.

Позиція позивача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 18.02.2020 проведено державну реєстрацію ОСББ « 22 Січня, 26А», ідендифікаційний код 43518298, адреса місцезнаходження: 82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.22 Січня, 26-А; номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 14141020000003919.

На виконання статутних зобов'язань ОСББ « 22 Січня, 26-А» 10.03.2020 звернулось до КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради із заявою про укладення договору у зв'язку із створенням об'єднання.

Відповіді позивач не отримав, тому 25.05.2020 ОСББ повторно звернулось до КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради, який в червні 2020 надав відповідь про те, що підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до будинку по вул. 22 Січня у м.Дрогобич на підставі договору укладеного з ОК «Правоохоронник». Вказано також, що оскільки звернення чи документи від ОК «Правоохоронник» щодо дострокового припинення даного договору не надходили, а ОСББ « 22-го Січня, 26А» не надало підтверджуючих документів про перехід житлового будинку від ОК «Правохоронник» до ОСББ « 22-го Січня, 26А», відтак відповідач не прийняв пропозицію переукласти договір.

Не погоджуючись із такою відповіддю ОСББ «22-го Січня, 26А» 01.06.2020 звернулось до КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради із заявою надати проект договору для укладення його з колективним споживачем.

У відповіді КП «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради від 17.06.2020 вих №2767, підприємство зазначило, що за умови надання технічно-проектної документації на водопостачання та водовідведення будівлі, паспорту комерційного обліку та декларації про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікату, а також права власності на будівлю, надасть два примірники договору для ознайомлення та підписання.

У зв'язку з недосягненням згоди щодо укладення договору протягом серпня-листопада 2020 року, позивач просить суд зобов'язати відповідача укласти з позивачем договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у запропонованій позивачем редакції (типового договору).

При цьому позивач покликається на положення статей 1, 4, 22 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», статті 9, 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 1, 7, 8, 13, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 11, 509, 626, 630, 638, Цивільного кодексу України, статті 179, 181 Господарського кодексу України.

Позиція відповідача.

Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві з врахуванням відповіді на відзив. Зокрема зазначив наступне.

Позивач неправильно обрав спосіб захисту свого права, оскільки Господарський кодекс України не передбачає такого способу захисту.

Претензії мешканців багатоквартирного будинку по вул.22-го Січня у м.Дрогобич щодо водозабезпечення відповідачу не надходили.

Водоканал надає послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до будинку №26А по вул.22 Січня у м.Дрогобич на підставі договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об'єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення №5268 від 07.02.2020 укладеного з Обслуговуючим кооперативом «Правоохоронник».

Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник» є балансоутримувачем будинку, своєчасно проводить оплату за отримані послуги, станом на 19.04.2021 заборгованості перед водоканалом немає. Звернення про розірвання договору або переходу будинку до іншого балансоутримувача не надходили.

Твердження позивача, що водоканал надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення споживачам, до будинку № 30, а не 26-А по вул. 22 Січня у м. Дрогобичі не відповідають дійсності. 03.03.2020 сторони договору № 5268 від 07.02.2020 уклади додатковий договір, яким внесли зміни до договору, в частині виправлення описки щодо адреси об'єкта водоспоживання.

Відповідач, обгрунтовуючи вимогу до позивача надати докази передачі будинку на баланс останнього, покликається на роз'яснення надане Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (лист від 11.07.2016 №8/9-2260-16 "Щодо балансоутримання" (інша назва "Щодо передачі закінченого будівництвом об'єкта (житлового будинку) для обслуговування до експлуатуючої організації")).

Відповідач вважає, що спір існує між позивачем та третьою особою, а не між позивачем та відповідачем. У випадку вирішення спору між позивачем та третьою особою та надання усіх необхідних документів договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення буде переукладений з позивачем.

Враховуючи вищенаведені заперечення відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову повністю.

При цьому відповідач покликається на статтю 20 Господарського кодексу України, статтю 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статтю 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатокваритному будинку», статтю 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», пункти 3.10, 4.1, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені 27.06.2008 наказом №190 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, пункт 3 Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690.

Позиція третьої особи.

Третя особа виклала свої заперечення у письмовому поясненні. Зокрема зазначила наступне.

15.07.2005 створено та зареєстровано Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник», який діє по теперішній час здійснює свою статутну діяльність з метою забезпечення житлом членів кооперативу шляхом надання послуг у сфері будівництва багатоквартирних житлових будинків за власні кошти кооперативу, а також наступної експлуатації та управління цим будинком, надання комунальних та інших послуг.

Основна діяльність кооперативу полягає у здійсненні функцій, що забезпечуються реалізацію прав володіння та користування спільним майном членів кооперативу, належне будівництво жилих будинків та надвірних будівель, сприяння членам кооперативу в отриманні комунальних послуг та інших послуг належної якості (підпункти 2.1, 2.2. статуту кооперативу).

Як вбачається з чинної редакції статуту Обслуговуючого кооперативу «Правоохоронник», за типом він є обслуговуючим, за напрямом діяльності є житловим.

У жовтні 2016 року було розпочато нове будівництво багатоквартирного житлового будинку у м.Дрогобич за будівельною адресою: вул.22-го Січня, 30 за кошти членів кооперативу. У березні 2019 завершено будівництво багатоквартирного житлового будинку за вказаною будівельною адресою, присвоєно поштову адресу: вул.22-го Січня, 26-А.

Усі власники житлових та нежитлових приміщень вказаного будинку є асоційованими членами Обслуговуючого кооперативу «Правоохоронник».

Третя особа зазначає, що не дивлячись на те, що у новоствореному багатоквартирному житловому будинку, збудованому Обслуговуючим кооперативом «Правоохоронник», який згідно статті 384 Цивільного кодексу України є власністю останнього, власниками квартир, чисельністю меншою ніж членів кооперативу, було зареєстровано ОСББ « 22 Січня, 26-А».

Третя особа вважає, що реєстрація ОСББ проведена незаконно, в порушення вимог Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» в будинку де діє Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник», який був замовником будівництва та після введення будинку в експлуатацію здійснює управління житловим будинком та його комплексне обслуговування.

Дії щодо реєстрації ОСББ третя особа оскаржила до суду із позовом про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ « 22-го Січня, 26-А» та скасування його державної реєстрації. У свою чергу ОСББ « 22-го Січня, 26-А» подало зустрічний позов про зобов'язання передати технічну документацію на будинок.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 14.01.2021 у справі № 914/1587/20 у задоволенні первісного позову відмовлено, зустрічний позов задоволено. Третя особа оскаржила вказане рішення до суду апеляційної інстанції.

Третя особа зазначає, що твердження позивача про те, що рішенням Господарського суду Львівської області від 14.01.2020 у справі № 914/1587/20 реєстрацію ОСББ визнано законною, встановлено обов'язок кооперативу передати позивачу технічну документацію, встановлено, що кооператив не є власником будинку, а лише замовник його будівництва, не відповідає дійсності, оскільки вказане рішення не набрало законної сили.

Покликаючись на положення статей 384, 385 Цивільного кодексу України, статей 5, 4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», статтю 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», положення статуту кооперативу, третя особа просить суд відмовити у задоволенні позову.

Обставини встановлені судом.

16.02.2020 зборами співвласників багатоквартирного будинку за адресою: вул.22 Січня, будинок 26-а м.Дрогобич Львівської області було прийнято рішення створити Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А», затвердити його статут, здійснити всі необхідні дії для державної реєстрації та обрати членів правління та голову правління.

18.02.2020 проведено державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26А», ідентифікаційний код 43518298, адреса місцезнаходження: 82100, Львівська область, м.Дрогобич , вул.22 Січня, 26-А, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 1414102 0000 003919.

Відповідно до пункту 3.2 статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26А», основна діяльність ОСББ полягає у здійсненні функцій, які забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння і користування спільним майном співвласників, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних послуг належної якості обгрунтованими цінами та виконання співвласниками своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю ОСББ.

На виконання статутних зобов'язань Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» звернулось 10.03.2020 до Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради із заявою про укладення заново (переукладення) договору з централізованого водопостачання та відовідведення, у зв'язку із створенням об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Відповіді позивач не отримав, відтак 25.05.2020 повторно звернувся до відповідача із заявою про укладення заново (переукладення) договору централізованого водопостачання та централізованого водовідведення багатоквартирного будинку за адресою: вулиця 22 Січня, будинок 26-а місто Дрогобич Львівської області.

Відповідач листом від 28.05.2020 вих.№2444 надав відповідь, згідно якої підприємство підтвердило, що надає послуги з централізованого водопостачання та відовідведення до будинку 26-а по вулиці 22 Січня у м.Догобич Львівської області на підставі договору з Обслуговуючим кооперативом «Правоохоронник». Зазначив, що вказаний договір може бути розірваний достроково в односторонньому порядку без згоди будь якої із сторін, у разі переходу права власності (користування) на орендоване приміщення та/або земельну ділянку споживача до іншої особи.

Оскільки звернення від Обслуговуючого кооперативу «Правоохоронник» щодо дострокового припинення договору не надходили, а Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» не надало підтверджуючих документів про перехід житлового будинку від обслуговуючого кооперативу до об'єднання співвласників, державна реєстрація не є моментом переходу, а лише підставою для нього, то Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради не прийняло пропозицію переукласти договір з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А».

Не погоджуючись із вказаною відповіддю, позивач звернувся 01.06.2020 до відповідача із заявою надати проект договору для його укладення з колективним споживачем.

У відповіді від 17.06.2020 вих. №2767 Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради зазначило, що погоджується з тим, що не вправі відмовити споживачеві в укладенні договору за наявності технічних можливостей. Зазначив, що за умови надання Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» технічної-проектної документації на водопостачання та водовідведення будівлі, паспорту комерційного обліку та декларації про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікату, права власності на будівлю, надасть два примірники договору для ознайомлення та підписання.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» надало Комунальному підприємству «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради наявні у ОСББ документи, а саме: копію сертифікату серія ЛВ №162190701184, виданого Відділом ДАБК виконавчого комітету Дрогобицької міської ради 12.03.2019 та витягу з протоколу зборів уповноважених осіб співвласників (представників) ОСББ від 22.05.2020 про укладення ОСББ, як колективним споживачем, від власного імені договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з Комунальним підприємством «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради, запропонувало відповідно до положень статтті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», укласти договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, проект якого відповідає типовому договору, який оприлюднений на офіційному веб-сайті Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради.

При цьому Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» наголошувало на тому, що технічно-проектну документацію на водопостачання та водовідведення будівлі, а також паспорт комерційного засобу обліку Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник» не передав ОСББ, у зв'язку з чим останнє звернулось до Господарського суду Львівської області із зустрічним позовом у справі № 914/1587/20.

В межах судового розгляду Господарським судом Львівської області справи № 914/1587/20 за первісним позовом Обслуговуючого кооперативу «Правоохоронник» до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня-А, про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації ОСББ « 22-го Січня, 26-А» та за зустрічним позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня-А» до Обслуговуючого кооперативу «Правоохоронник» про зобов'язання передати технічну документацію на будинок 26А, розташований на вул. 22 Січня-а у м. Дрогобич, Львівської області, останнім було надано засвічену копію договору №5268 від 07.02.2020 року з індивідуальним споживачем у будівлі приміщення якої є самостійними об'єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, де адреса об'єкта водоспоживання зазначена як: вулиця 22 Січня, будинок №30, місто Дрогобич.

03.03.2020 сторони договору № 5268 від 07.02.2020 уклади додатковий договір, яким внесли зміни до договору, в частині виправлення описки щодо адреси об'єкта водоспоживання.

Враховуючи, що Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради, яке займає монопольне становище з надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, ігнорує укладення з Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня-А» відповідного договору, позивач, покликаючись на положення статей 1, 4, 22 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», статті 9, 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 1, 7, 8, 13, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 11, 509, 626, 630, 638, Цивільного кодексу України, статті 179, 181 Господарського кодексу України, просить зобов'язати Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради укласти з ОСББ « 22-го Січня, 26-А» договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у запропонованій позивачем редакції.

Висновки суду.

Відповідач займає монопольне становище на ринку водопостачання та водовідведення та надає послуги водопостачання та водовідведення фізичним та юридичним особам.

Предметом позову є укладення договору з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у запропонованій позивачем редакції (типового договору).

Підставою позову є відмова відповідача від укладення вказаного договору.

Згідно Сертифікату серія ЛВ №162190701184 виданого Відділом ДАБК виконавчого комітету Дрогобицької міської ради 12.03.2019 року, який засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта, а саме: Будівництво багатоповерхового житлового будинку (секція 2 - перша черга будівництва; секція 1 - друга черг, будівництва) на вул.22 Січня в м.Дрогобичі Львівської області, нове будівництво, місцезнаходження: 82100, Львівська область. м.Дрогобич. вул. 22 Січня, 30; замовником об'єкта вказано - Обслуговуючий кооператив «Правоохоронник».

Рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 18.04.2019 року № 95, багатоквартирному житловому будинку на вул.22 Січня в м.Дрогобичі Львівської області, присвоєно адресу - вул.22 Січня, 26-А, м.Дрогобич.

Будівництво вказаного будинку здійснювалося за майнові поворотні внески асоційованих членів кооперативу. Після введення будинку в експлуатацію асоційовані члени кооперативу стали власниками квартир та нежитлових приміщень у даному багатоквартирному будинку з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Об'єднавшись, співвласники багатоквартирного будинку створили Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня-А».

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку, визначає Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Згідно статті 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Відповідно до частини 4 статті 4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Згідно статті 22 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначає Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Так, відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

Згідно пункту 9 частини 2 статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги).

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Стаття 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює, що предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають в процесі надання споживачам послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Суб'єктами вказаних відносин є споживачі (індивідуальні та колективні) та виконавці комунальних послуг.

Пункти 6, 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», визначають термін споживача, який може бути індивідуальним, або колективним.

Так, згідно п.6 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Згідно п. 9 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», колективний споживач - юридична особа, що об'єднує споживачів у будівлі та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги.

Порядок укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг врегульовано статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Так, згідно частин 1-4 статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції, що діяла на час звернення позивача до відповідача з пропозицією про укладення договору, договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.

Виконавець комунальної послуги, який займає монопольне становище на ринку, за наявності у нього технічних можливостей надання комунальної послуги не вправі відмовити в укладенні відповідного договору споживачеві чи іншій особі, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, якщо інше не передбачено законом.

Договір про надання комунальних послуг укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

З пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або внесення змін до нього може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.

Якщо протягом 30 днів після отримання проекту договору (змін до нього) виконавець комунальної послуги, який одержав проект договору (змін до договору) від споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), не повідомив про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього і при цьому не припинив надання комунальної послуги цьому споживачу (або в інший спосіб засвідчив свою волю до надання відповідної комунальної послуги споживачу), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій споживачем (іншою особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), якщо інше не передбачено цим Законом.

Якщо споживач (інша особа, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача), який отримав проект договору (змін до нього) від виконавця комунальної послуги, не повідомив протягом 30 днів про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень або протоколу розбіжностей до нього, а вчинив дії, які засвідчують його волю до отримання (продовження отримання) відповідної комунальної послуги від цього виконавця (у тому числі здійснив оплату наданих послуг), договір (зміни до нього) вважається укладеним у редакції, запропонованій виконавцем комунальної послуги, якщо інше не передбачено цим Законом.

Необґрунтована відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає договір в інтересах споживача) від укладання договору є підставою для припинення в односторонньому порядку виконавцем надання відповідної комунальної послуги такому споживачу.

Відмова будь-якої із сторін від укладання запропонованого другою стороною договору не позбавляє її права звернутися з повторною пропозицією про укладання договору в порядку, визначеному цією частиною.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції, що діяла на час звернення позивача до відповідача за укладенням договору, за рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), прийнятим відповідно до закону, договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги, визначеним статтею 6 цього Закону: 1) кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір); 2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір); 3) об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об'єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Співвласники багатоквартирного будинку (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначену частиною першою цієї статті, за кожним видом комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії). У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

Комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії надаються виключно на підставі індивідуальних договорів.

Згідно частини 4 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції, що діяла на час звернення позивача до відповідача за укладенням договору колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Такою уповноваженою особою може бути: співвласник багатоквартирного будинку; управитель багатоквартирного будинку; уповноважений орган управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку; правління житлово-будівельного кооперативу; інша фізична чи юридична особа, уповноважена рішенням співвласників (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку).

У разі укладення колективного договору до відносин між співвласниками багатоквартирного будинку та уповноваженою співвласниками особою застосовуються положення Цивільного кодексу України про доручення, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Колективний договір про надання комунальних послуг підписується на умовах, визначених у рішенні співвласників (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.

Колективний договір про надання комунальних послуг може бути укладений з виконавцем відповідної комунальної послуги, за умови обладнання багатоквартирного будинку вузлом (вузлами) обліку, який забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги у будинку.

Згідно частини 4 статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції, що діяла на час звернення позивача до відповідача за укладенням договору колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Такою уповноваженою особою може бути: співвласник багатоквартирного будинку; управитель багатоквартирного будинку; уповноважений орган управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку; правління житлово-будівельного кооперативу; інша фізична чи юридична особа, уповноважена рішенням співвласників (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку).

У разі укладення колективного договору до відносин між співвласниками багатоквартирного будинку та уповноваженою співвласниками особою застосовуються положення Цивільного кодексу України про доручення, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Колективний договір про надання комунальних послуг підписується на умовах, визначених у рішенні співвласників (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.

Колективний договір про надання комунальних послуг може бути укладений з виконавцем відповідної комунальної послуги, за умови обладнання багатоквартирного будинку вузлом (вузлами) обліку, який забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги у будинку.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» прийняло рішення про укладення об'єднанням, як колективним споживачем, договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з Комунальним підприємством «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради, що відображено у протоколі зборів уповноважених осіб співвласників (представників) від 22.05.2020.

У зв'язку з відмовою відповідача надати проект договору, позивач запропонував укласти договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, проект якого відповідає типовому договору оприлюдненому на офіційному веб-сайті Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради. Пропозиція від 07.08.2020 вих.№2008-02 про укладення договору була вручена відповідачу нарочно.

Листом від 03.09.2020 вих.№ 4528 відповідач надав відповідь про те, що позивачу необхідно подати наступні документи: технічно-проектну документацію на водопостачання та водовідведення; паспорт комерційного засобу обліку; декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат, право власності на будівлю; рішення уповноваженого органу/протокол зборів про обрання моделі організації договірних відносин - як колективного споживача, умови укладення та виконання такого.

Позивач 02.11.2020 повторно звертався до відповідача з пропозицією про укладення договору. До вказаної пропозиції долучив документи, які у нього були, а саме: копію виписки Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А», рішення про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, довідку про відкриття рахунку; примірники договору з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, підписаний позивачем, копії платіжних доручень №6 від 13.04.2020 та № 10 від 14.05.2020; копію сертифіката серія ЛВ №162190701184, виданого Відділом ДАБК виконавчого комітету Дрогобицької міської ради 12.03.20-19; витяг з протоколу зборів уповноважених осіб співвласників/представників Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» від 22.05.2020, копії відповідей Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради. Вказана пропозиція була вручена нарочно, про що свідчить відбиток штемпеля вхідної кореспонденції відповідача.

Щодо відсутності у позивача технічно-проектної документацію на водопостачання та водовідведення; паспорта комерційного засобу обліку, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», замовник будівництва або попередній власник будинку зобов'язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об'єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку.

З аналізу вищевказаної норми слідує, що чинним законодавством не передбачено передання на баланс багатоквартирного будинку об'єднанню співвласників від замовника будівництва такого будинку, передбачена лише передача технічної документації.

Покликання відповідача на роз'яснення надане Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у листі від 11.07.2016 №8/9-2260-16 «Щодо балансоутримання» (інша назва «Щодо передачі закінченого будівництвом об'єкта (житлового будинку) для обслуговування до експлуатуючої організації»)), на думку суду є безпідставним. Лист не є нормативно-правовим актом, не може бути обов'язковим до застосування, крім того датований ще 2016 роком.

Обов'язок колишнього балансоутримувача будинку, або особи, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, або замовника будівництва, або попереднього власника будинку з передачі примірника документації на будинок об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку виникає у нього виключно з дня державної реєстрації об'єднання та не залежить від прийняття об'єднанням рішення про передачу йому функцій з управління будинком та про прийняття будинку на баланс, оскільки будь-яких інших умов, крім державної реєстрації об'єднання, для передачі документації від попереднього балансоутримувача Законом не визначено (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 07.06.2018 у справі №922/3396/17, №904/1878/19 від 12.03.2020).

Об'єднана палата Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду відступила від попереднього правового висновку та у справі №910/6167/19 дійшла висновку про те, що передбачений ч.18 ст.6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» обов'язок попереднього балансоутримувача будинку з передачі документації на будинок об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку виникає у нього з дня державної реєстрації об'єднання та не залежить від прийняття об'єднанням рішення про передачу йому функцій з управління будинком та про прийняття будинку на баланс, оскільки будь-яких інших умов, крім державної реєстрації об'єднання, для передачі документації від попереднього балансоутримувача Законом не визначено.

З огляду на вищенаведене, відповідач неправомірно вимагав від позивача для укладення договору подати докази передачі будинку на баланс останнього.

Рішенням Господарського суду Львівської області прийнятим 14.01.2021 у справі №914/1587/20 за первісним позовом ОК «Правоохоронник» до ОСББ « 22-го Січня, 26-А» про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації ОСББ « 22-го Січня, 26-А» та за зустрічним позовом ОСББ « 22-го Січня, 26-А» до ОК «Правоохоронник» про зобов'язання передати технічну документацію на будинок 26А розташований на вул. 22-го Січня у м.Дрогобич, Львівської області, у задоволенні первісних позовних вимог відмовлено, зустрічні позовні вимоги задоволено та зобов'язано ОК «Правоохоронник» передати ОСББ « 22-го Січня, 26-А» технічну документацію на будинок 26-А, розташований по вул. 22 Січня у м.Дрогобич Львівської області, а саме: технічний паспорт на багатоквартирний будинок; паспорт об'єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва; енергетичний сертифікат і звіт про обстеження інженерних систем; проектну документацію зі схемами влаштування внутрішньобудинкових систем; документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; технічну документацію обладнання котелень; технічну документацію на ліфти; план земельної ділянки; акти приймання-передавання технічної документації на багатоквартирний будинок; паспорти, гарантійні документи, акти випробування, повірки й опломбування та інші технічні документи на системи, мережі, встановлені прилади, устаткування та обладнання у багатоквартирному будинку.

Водночас вказане рішення не набрало законної сили та перебуває у провадженні Західного апеляційного господарського суду.

Господарська діяльність з централізованого водопостачання і водовідведення є об'єктом правового регулювання Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення».

Статтею 2 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» передбачено, що дія цього Закону поширюється на всіх суб'єктів господарювання, що виробляють питну воду, забезпечують міста питною водою шляхом централізованого питного водопостачання, надають послуги з водовідведення.

В контексті Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» відповідач є підприємством централізованого водопостачання та водовідведення, яке здійснює господарську діяльність із забезпечення споживачів питною водою та відведення стічних вод за допомогою систем централізованого питного водопостачання та водовідведення.

Слід зазначити, що відповідач є виконавцем комунальної послуги - суб'єктом господарювання, що надає комунальні послуги споживачам згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про питну воду», споживач питної води - юридична або фізична особа, яка використовує питну воду для забезпечення питних фізіологічних, санітарно-гігієнічних, побутових та господарських потреб.

Договори між виконавцем комунальної послуги та споживачем укладаються відповідно до типових або примірних договорів (ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Слід зазначити, що законодавством не передбачено подання будь яких інших документів ніж ті, що позивач долучав до пропозицій про укладення договору. Незважаючи на встановлений законодавством обов'язок виконавця комунальних послуг (відповідача), який займає монопольне становище, укласти договір із споживачем послуги, відповідач протягом тривалого часу ігнорує законні вимоги позивача.

Технічна можливість на укладення договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до будинку №26-А по вул.22 Січня у м.Дрогобич є, оскільки між відповідачем та третьою особою укладено договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення № 5268 від 07.02.2020 до будинку №26-А по вул.22 Січня у м.Дрогобич.

Згідно ч.1 ст.627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч.1 ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно ч.1 ст.630 ЦК України договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку. Якщо у договорі не міститься посилання на типові умови, такі типові умови можуть застосовуватись як звичай ділового обороту, якщо вони відповідають вимогам статті 7 цього Кодексу.

Порядок укладення господарських договорів врегульовано ст.181 ГК України.

Так згідно ст.181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Укладення в судовому порядку між сторонами договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення буде підставою для припинення договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об'єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення №5268 від 07.02.2020 укладеного з Обслуговуючим кооперативом «Правоохоронник».

Щодо обраного позивачем способу захисту суд зазначає наступне.

Відповідач у відзиві зазначив, що позивачем невірно обрано спосіб захисту. Водночас суд не погоджується з таким твердженням з огляду на наступне.

Як встановлено судом за змістом прохальної частини позовної заяви, позивач просить зобов'язати відповідача укласти договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у певній редакції, наведеній ним відповідно до статей 20, 179 - 181, 187 Господарського кодексу України, тобто шляхом укладення договору за рішенням суду.

Отже, визначення позивачем предмета спору «про зобов'язання відповідача укласти договір у певній редакції» є письмовим волевиявленням позивача щодо вступу у зобов'язальні правовідносини шляхом укладення такого договору за рішенням суду про укладення договору відповідно до статті 187 Господарського кодексу України.

Звернення до суду з вимогою про визнання договору укладеним у наданій позивачем редакції перебуває в межах способу захисту «про встановлення господарських правовідносин» відповідно до абзацу 11 частини 2 статті 20 та статті 187 Господарського кодексу України і не вимагає застосування інших способів захисту судом, зокрема, за ініціативою суду в порядку, визначеному частиною 2 статті 5 ГПК України.

Тож вимогу позивача про зобов'язання укласти договір у певній редакції у випадках, які допускають вирішення таких спорів судом, слід тлумачити як вимогу про визнання укладеним такого договору в судовому порядку у запропонованій позивачем редакції, що не суперечить способам захисту, визначеним пунктом 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України, та відповідає способам захисту, встановленим статті 20 Господарського кодексу України.

Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду у складі Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у справі № 916/1423/18.

Отже, твердження відповідача про неправильно обраний позивачем спосіб захисту є безпідставним.

Виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов'язків (статті 6, 12 - 15, 20 Цивільного кодексу України,) можна дійти висновку, що у разі відмови відповідача укласти договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення постачання електричної енергії, який відповідає вимогам типового договору, таке право підлягає захисту судом на підставі пункту 1 частини другої статті 16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов'язкової дії. Відтак позов підлягає до задоволення.

Твердження третьої особи про те, що реєстрація Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «22-го Січня, 26А» проведена незаконно, в порушення вимог Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» не стосується даного спору та не відноситься до обставин, які мають досліджуватись судом в даній справі. Законність реєстрації Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26А» була предметом спору та досліджувалась судом у справі № 914/1587/20.

Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно ст.78 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

У відповідності до ст.79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 р. у справі «Серявін проти України» зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

Слід зазначити, що ні відповідач, ні третя особа не спростували позовних вимог належними, допустимими, достовірними та вірогідними доказами у справі.

Розподіл судових витрат.

Сплачений позивачем судовий збір відповідно до ст. 129 ГПК України, слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. ст. 4, 13, 20, 73, 74, 76-79, 86, 129, 236-238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.Федьковича,11, ідентифікаційний код 03348910) укласти з Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26-А» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.22 Січня, 26-А, ідентифікаційний код 43518298) договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на наступних умовах:

ДОГОВІР

з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

м. Дрогобич 20 р.

Комунальне підприємство "Дрогобичводоканал" Дрогобицької міської ради Львівської області (код згідно з ЄДРПОУ 03348910) в особі начальника Шагали Романа Миколайовича, що діє на підставі Статуту, затвердженого Дрогобицькою міською радою (далі - виконавець), з однієї сторони, і юридична особа, що об'єднує споживачів у будівлі та в їх інтересах укладає договір

__________________________________________________________________________________ (адреса будинку, найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ)

в особі_____________________________________________________________________(далі- колективний споживач)

(найменування посади, прізвище, ім'я та по батькові)

споживач),

з іншої сторони (разом - сторони), уклали договір про таке.

Предмет договору

1. Виконавець зобов'язується своєчасно надавати колективному споживачеві послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (далі - послуги), а колективний споживач зобов'язується оплачувати надані послуги за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у порядку, строки та на умовах, передбачених договором.

2. Виконавець забезпечує якість питної води відповідно до вимог державних санітарних норм і правил з тиском питної води відповідно до параметрів, встановлених державними будівельними нормами, на межі централізованих інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця та внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку.

3. Послуги надаються колективному споживачеві безперервно, крім перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Послуга з централізованого водовідведення надається у мережі виконавця з мереж колективного споживача за умови справності мереж колективного споживача.

4. Інформація про об'єкт водоспоживання:

1) адреса об'єкта водоспоживання:

вулиця ,

будинок № , квартира (приміщення) № ,

місто (селище, село) , індекс ,

район_______,

область ______,

2) номер контактного телефону колективного споживача

3) абонентський номер колективного споживача

4) характеристика вузлів комерційного обліку води:

№ з/пНайменування та умовне позначення типу засобу вимірювальної технікиЗаводський номерПерше показання/ датаМісце встановленняДата останньої періодичної повірки, міжповірочний інтервалПримітка

У разі внесення змін до характеристики вузлів комерційного обліку води такі зміни вважаються внесеними до договору шляхом належного оформлення акта взяття в абонентський облік.

Розмір плати за послуги

5. Тарифи на послуги встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону і становлять:

на послугу з централізованого водопостачання -_____ гривень за 1 куб. метр;

на послугу з централізованого водовідведення -______ гривень за 1 куб. метр.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну тарифів на послуги виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це колективному споживачеві із зазначенням рішення відповідних органів.

У разі зміни тарифів у період дії договору нові тарифи застосовуються з моменту їх введення в дію без внесення додаткових змін до договору.

6. Плата за послуги розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів на послуги та обсягу спожитих послуг, визначеного відповідно до законодавства.

7. Розмір внесків за встановлення та заміну вузлів комерційного обліку (у разі встановлення виконавцем) визначається окремо для кожної будівлі, сплата внесків розстрочується на 5 років.

8. Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі з розрахунку на один рік та коригується щороку.

9. Розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку послуг з централізованого водопостачання встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та становить_______ гривень на місяць.

Облік та порядок оплати послуг

10. Оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана будівля, має право доступу до приміщень у будівлі, де встановлено вузли комерційного обліку, для проведення їх обслуговування та/або заміни, а також для зняття показань.

11. Виконавець має право доступу до будівель, приміщень і споруд, у яких встановлено вузли комерційного обліку, для проведення перевірки схоронності таких вузлів обліку та зняття показань.

12. Колективний споживач або визначена споживачами особа, що здійснює розподіл обсягів послуг, має право доступу до приміщень, в яких встановлено вузли розподільного обліку, за показаннями яких здійснюється такий розподіл.

13. Уповноважені посадові особи органів ліцензування, органів місцевого самоврядування мають право доступу до будівель, приміщень і споруд, у яких встановлено вузли комерційного обліку, для проведення перевірки наявності, функціонування таких вузлів та здійснення контролю за правильністю зняття показань.

14. Споживачі мають право доступу до місць установлення вузлів комерційного обліку для проведення перевірки їх схоронності та зняття показань.

15. Для отримання доступу до вузлів комерційного обліку оператор зовнішніх інженерних мереж, виконавець, уповноважені посадові особи органів ліцензування, органів місцевого самоврядування звертаються до колективного споживача або визначеної споживачами особи, що здійснює розподіл обсягів послуг, за допомогою телефонного зв'язку або в письмовій формі за поштовою або електронною адресою, що зазначена у договорі, щодо доступу до вузлів комерційного обліку із зазначенням його мети та дати.

16. Колективний споживач або визначена споживачами особа, що здійснює розподіл обсягів послуг, забезпечують у зазначений у зверненні строк доступ представників оператора зовнішніх інженерних мереж, виконавця, уповноважених посадових осіб органів ліцензування, органів місцевого самоврядування до вузлів комерційного обліку після пред'явлення ними відповідних службових посвідчень.

У разі неможливості колективного споживача або визначеної споживачами особи, що здійснює розподіл обсягів послуг, у зазначений строк забезпечити такий доступ інший строк доступу до вузла комерційного обліку узгоджується додатково.

17. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць.

Оплата послуг здійснюється не пізніше останнього числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, якщо інше не визначено договором.

Рахунки на оплату послуг формуються виконавцем на основі показань вузлів комерційного обліку з урахуванням показань вузлів розподільного обліку відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та надаються колективному споживачеві не пізніше ніж за 10 календарних днів до граничного строку внесення плати за послуги.

Рахунки надаються у паперовому вигляді. За згодою колективного споживача або визначеної споживачами особи, що здійснює розподіл обсягів послуг, рахунки можуть надаватися в електронному вигляді, у тому числі шляхом доступу до електронних систем обліку розрахунків.

18. Обсяг спожитих послуг визначається за показаннями вузла комерційного обліку, взятого виконавцем на абонентський облік.

19. Засоби вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла комерційного обліку, у визначені законодавством строки підлягають періодичній повірці.

Несанкціоноване втручання у роботу вузлів комерційного обліку забороняється.

20. Зняття показань вузла (вузлів) комерційного обліку здійснюється щомісяця до 1 числа місяця, що настає за розрахунковим виконавцем у присутності колективного споживача, крім випадків, коли зняття таких показань здійснюється виконавцем за допомогою систем дистанційного зняття показань.

21. Розподіл обсягів наданих послуг між споживачами здійснюється колективним споживачем або визначеною споживачами особою, що здійснює розподіл обсягів послуг, відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Мінрегіоном.

У разі виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку до відновлення його роботи або заміни ведення комерційного обліку здійснюється розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг з урахуванням середнього споживання питної води протягом попередніх 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується менш як 12, за фактичний час споживання послуги, але не менш як 15 діб).

22. Обсяг наданих колективному споживачеві послуг з централізованого водовідведення визначається на рівні обсягів спожитих ним послуг з централізованого водопостачання та постачання гарячої води.

23. До встановлення вузла комерційного обліку обсяги споживання питної води визначаються за показаннями вузлів розподільного обліку, а у разі їх відсутності - за нормами споживання, встановленими органам місцевого самоврядування. Загальний обсяг споживання питної води у такому випадку визначається як сума обсягу, визначеного за допомогою вузлів розподільного обліку, та розрахункового обсягу, визначеного за нормою споживання для споживачів, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку.

24. У разі недопущення колективним споживачем виконавця до зняття показань вузла комерційного обліку протягом трьох місяців приймається середньодобове споживання таким споживачем відповідної послуги за попередні 12 місяців.

Після відновлення надання показань вузлів обліку колективним споживачем виконавець зобов'язаний здійснити перерахунок за надані послуги.

25. Обсяг споживання наданих послуг для споживачів, у яких відсутні вузли розподільного обліку, визначається розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

26. Оплата послуг здійснюється в безготівковій або готівковій формі. За бажанням колективного споживача оплата послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

У разі авансової оплати послуг виконавець періодично один раз на шість місяців проводить перевірку оплати за фактично надані послуги, про що повідомляє колективному споживачеві.

27. У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги колективний споживач сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку внесення плати за послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживачів заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

28. У разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості виконавець проводить перерахунок вартості послуги у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та сплачує колективному споживачеві неустойку (штраф, пеню) у розмірі 0,01 відсотків суми проведеного перерахунку вартості послуги.

29. Розмір внесків за встановлення (у разі встановлення виконавцем), обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку послуг з централізованого водопостачання встановлюється відповідно до Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, затвердженої Мінрегіоном.

30. У разі виявлення у будівлі витоків води із внутрішньобудинкових систем централізованого водопостачання протягом періоду, за який здійснюється розрахунок за послуги з централізованого водопостачання, розподіл обсягів наданих послуг між споживачами здійснюється відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

31. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями з оплати послуг.

Права та обов'язки сторін

32. Колективний споживач має право на:

1) укладення договору про надання послуг відповідно до статуту в інтересах споживачів, об'єднаних колективним споживачем;

2) розірвання договору про надання послуг, укладеного ним в інтересах споживачів, об'єднаних колективним споживачем, попередивши про це виконавця не менш як за два місяці до дати розірвання;

3) своєчасне отримання послуг належної якості згідно із законодавством і договором;

4) одержання без додаткової оплати від виконавця інформації про тарифи, розмір місячного платежу, структуру тарифу, норми споживання та порядок надання послуг, а також про їх споживчі властивості;

5) відшкодування збитків, завданих його майну, внаслідок неналежного надання або ненадання послуг та незаконного проникнення в належне йому житлове приміщення (інший об'єкт нерухомого майна);

6) отримання без додаткової оплати інформації про проведені виконавцем нарахування плати за послуги (за періодами та видами нарахувань) та отримані платежі;

7) підключення в установленому порядку до систем централізованого водопостачання та водовідведення нових об'єктів водоспоживання;

8) проведення перевірки кількості та якості послуг у встановленому законодавством порядку;

9) зменшення у встановленому законодавством порядку розміру плати за послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їх якості;

10) отримання від виконавця штрафу за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт у розмірі 0,01 відсотків середньомісячної плати за послугу за попередні 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується менш як 12, за фактичний час споживання послуги) за кожну добу такого перевищення;

11) звертатися до суду в установленому законодавством порядку в разі порушення виконавцем умов договору.

33. Колективний споживач зобов'язаний:

1) оплачувати надані послуги за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені договором;

2) допускати до об'єктів нерухомого майна, що належать колективному споживачеві, а також місць загального користування і допоміжних приміщень багатоквартирних будинків (для об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) виконавців або їх представників у порядку визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань засобів вимірювальної техніки;

3) у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті послуги сплачувати пеню в установленому договором розмірі;

4) забезпечувати розподіл між споживачами обсягу спожитих послуг відповідно до законодавства (крім випадку, коли споживачами визначено особу, що здійснює розподіл обсягів послуг);

5) у разі безпосереднього здійснення розподілу обсягу послуг між споживачами надавати споживачам детальний розрахунок розподілу між ними обсягу спожитих послуг, а в разі обліку послуг засобами вимірювальної техніки вузла обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної послуги в будівлі (її частині), - також інформацію про їх показання;

6) забезпечувати схоронність та цілісність вузла комерційного обліку.

34. Виконавець має право:

1) здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків та споруд, вимагати термінового усунення витоків з водопровідних мереж та обладнання, забезпечувати встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку питної води відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання";

2) вимагати від колективного споживача дотримання правил експлуатації жилих приміщень, санітарно-гігієнічних правил і правил пожежної безпеки, вимог інших нормативно-правових актів у сфері комунальних послуг;

3) вимагати від колективного споживача проведення робіт з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини, або відшкодування вартості таких робіт;

4) доступу до житлових приміщень (інших об'єктів нерухомого майна) для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання послуг у житлових приміщеннях (інших об'єктах нерухомого майна) багатоквартирного будинку, в порядку, визначеному законом і договором;

5) обмежити (припинити) надання послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі в порядку і строки, встановлені законом і договором, крім випадків, коли якість та/або кількість таких послуг не відповідають умовам договору;

6) звертатися до суду в разі порушення колективним споживачем умов договору;

7) створювати систему управління якістю, сертифіковану відповідно до національних або міжнародних стандартів акредитованими органами із сертифікації.

35. Виконавець зобов'язаний:

1) забезпечувати виробництво та постачання споживачам питної води відповідно до умов договору;

2) вживати заходів до забезпечення питною водою у разі порушення функціонування систем централізованого водопостачання та водовідведення (аварійні ситуації);

3) вирішувати питання, пов'язані з порушенням функціонування систем централізованого водопостачання та водовідведення (аварійні ситуації), відповідно до плану оперативних дій із забезпечення споживачів питною водою у відповідному населеному пункті (районі);

4) відшкодовувати збитки, завдані юридичним і фізичним особам внаслідок порушення вимог законодавства у сфері питної води, питного водопостачання та централізованого водовідведення, що сталося з його вини;

5) забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів;

6) готувати та укладати з колективним споживачем договір з визначенням відповідальності за дотримання його умов;

7) надавати без додаткової оплати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про тарифи, розмір місячного платежу, структуру тарифу, норми споживання та порядок надання послуг, а також про їх споживчі властивості та іншу інформацію, передбачену законодавством;

8) своєчасно проводити підготовку об'єктів житлово-комунального господарства до експлуатації в осінньо-зимовий період;

9) розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги колективного споживача і проводити відповідні перерахунки розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, несвоєчасно або неналежної якості, а також в інших випадках, визначених договором;

10) вживати заходів до ліквідації аварій, усунення порушень якості послуг у строки, встановлені законодавством;

11) виплачувати колективному споживачеві штраф за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт у розмірі 0,01 відсотків середньомісячної плати за послугу за попередні 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується мнеш як 12, за фактичний час споживання послуги) за кожну добу такого перевищення;

12) своєчасно реагувати на виклики колективного споживача, підписувати акти-претензії, вести облік вимог (претензій) колективного споживача у зв'язку з порушенням порядку надання послуг;

13) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з наданням послуг, що виникли з його вини;

14) інформувати колективного споживача про намір зміни тарифів на послуги відповідно до законодавства;

15) відшкодовувати збитки, завдані майну, шкоду, заподіяну життю або здоров'ю споживачів внаслідок неналежного надання або ненадання послуг;

16) самостійно здійснювати перерахунок вартості послуг за весь період їх ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також сплачувати неустойку (штраф, пеню) у розмірі 0,01 відсотків суми здійсненого перерахунку вартості послуги.

Відповідальність сторін

36. Колективний споживач несе відповідальність за:

1) невиконання умов договору;

2) несвоєчасне внесення плати за послуги шляхом сплати пені.

37. Виконавець несе відповідальність за:

1) невиконання умов договору;

2) збитки, завдані майну, шкоду, заподіяну життю або здоров'ю споживача внаслідок неналежного надання або ненадання послуг шляхом відшкодування збитків;

3) ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості послуг;

4) порушення прав колективного споживача згідно із законодавством.

Порядок обмеження (припинення) надання послуг

38. Виконавець обмежує (припиняє) надання послуг у разі:

проведення ремонтних і профілактичних робіт згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації і користування, положеннями про проведення поточного і капітального ремонтів та іншими нормативно-правовими актами через 10 днів після повідомлення колективному споживачеві через засоби масової інформації або в інший спосіб, що гарантує доведення такої інформації до колективного споживача про таку перерву із зазначенням причини та строку обмеження надання (припинення) відповідних послуг;

ліквідації аварії, повідомивши колективному споживачеві через засоби масової інформації або в інший спосіб, що гарантує доведення такої інформації до колективного споживача, про таку перерву не пізніше ніж через три години з початку такої перерви. У повідомленні зазначається причина та строк перерви в наданні відповідних послуг.

39. Виконавець має право обмежити (припинити) надання відповідної послуги колективному споживачеві у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті послуги протягом 30 днів з дня отримання колективним споживачем попередження від виконавця. Обмеження (припинення) надання послуг здійснюється виконавцем відповідно до частини четвертої статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

40. Для обмеження (припинення) надання послуг колективному споживачеві (у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті послуги) виконавець надсилає колективному споживачеві попередження про те, що у разі непогашення ним заборгованості за спожиті послуги протягом 30 днів з дня отримання попередження надання йому послуг може бути спочатку обмежено, а потім припинено.

Таке попередження надсилається колективному споживачеві не раніше наступного робочого дня після закінчення граничного строку оплати послуг, визначеного законодавством та/або договором.

Таке попередження надсилається колективному споживачеві рекомендованим листом (з повідомленням про вручення), шляхом повідомлення колективному споживачеві через його особистий електронний кабінет або шляхом вручення такого повідомлення колективному споживачеві особисто під розписку.

41. У разі непогашення колективним споживачем заборгованості протягом 30 днів з дня отримання попередження виконавець має право обмежити (припинити) надання послуг колективному споживачеві.

42. Обмеження (припинення) надання послуг не є підставою для розірвання договору.

43. Надання послуг відновлюється у повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію такої заборгованості.

44. Витрати виконавця, пов'язані з відновленням надання послуги колективному споживачеві, підлягають відшкодуванню за рахунок колективного споживача відповідно до кошторису витрат на відновлення надання послуг, складеного виконавцем.

45. Дії щодо обмеження (припинення) надання послуг не повинні призводити до пошкодження майна колективного споживача.

У разі настання зазначених наслідків вони фіксуються колективним споживачем і виконавцем та відшкодовуються виконавцем відповідно до законодавства.

Порядок оформлення претензій

46. У разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості послуг колективний споживач має право викликати виконавця (його представника) для проведення перевірки кількості та/або якості наданих послуг.

Оформлення претензій колективного споживача здійснюється в порядку, передбаченому статтями 27, 28 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

47. Виконавець зобов'язаний прибути на виклик колективного споживача не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення.

48. У разі проведення перевірки якості наданих послуг з централізованого водопостачання колективний споживач має право здійснити забір проб. Інформація про забір проб зазначається в акті- претензії.

49. У разі встановлення за результатами дослідження відібраних проб факту постачання послуг неналежної якості витрати колективного споживача на оплату проведених досліджень проб підлягають компенсації за рахунок виконавця.

50. За результатами перевірки якості надання послуг складається акт-претензія відповідно до порядку проведення перевірки відповідності якості надання комунальних послуг, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

51. У разі неприбуття виконавця в установлений строк або необгрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт-претензія підписується колективним споживачем та не менш як двома споживачами відповідної послуги, які мешкають у сусідніх будівлях, і надсилається виконавцеві рекомендованим листом.

52. Виконавець протягом п'яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, зазначених в акті-претензії, або видає (надсилає) колективному споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем відповіді в установлений строк претензії колективного споживача вважаються визнаними таким виконавцем.

Форс-мажорні обставини

53. Сторони звільняються від відповідальності згідно з договором у разі настання дії непереборної сили (надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), яка унеможливлює надання послуг згідно з договором.

54. Сторона, яка не може виконати прийнятих на себе зобов'язань внаслідок дії форс-мажорних обставин, зобов'язана в письмовій формі повідомити іншій стороні про час настання, можливу тривалість та вірогідну дату припинення дії даних обставин, підтвердивши наявність дії форс- мажорних обставин відповідними документами.

55. У разі настання форс-мажорних обставин строк дії договору продовжується або припиняється за згодою сторін.

Особливі умови та строк дії договору

56. Договір укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від договору, договір вважається продовженим на один рік.

57. Внесення змін до договору здійснюється шляхом укладення додаткової угоди, якщо інше не передбачено договором.

58. Колективний споживач має право розірвати договір, попередивши про це виконавця не менш як за два місяці до дати розірвання, за умови допуску виконавця для здійснення технічного припинення надання послуг.

59. Сторони надають одна одній згоду на використання та обробку своїх персональних даних, у тому числі надання їх третій особі, виключно для здійснення повноважень та дій, що необхідні для реалізації прав та виконання обов'язків, передбачених договором, відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних" та інших законодавчих акгів.

60. Спори, що можуть виникнути у процесі виконання договору, сторони вирішують шляхом переговорів. Неврегульовані питання вирішуються у судовому порядку.

61. Договір укладено у двох примірниках по одному для кожної із сторін, що мають однакову юридичну силу.

Інші умови

62. Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку та їх пломбування покладається на

63. Номери телефонів аварійних служб у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій (03244) 20054, 45-12-74.

64. Подання показів вузлів обліку: інтернет сайт - htp://vodokanal-drohobuch.ua комірка споживача;

СМС, Viber (м.Дрогобич, с. Уріж, с.Нагуєвичі, с.Унятичі, с. Лішня, с. Михайлевичі, с. Почаєвичі, с.Раневичі, с.Модричі) - 0972814728;

СМС, Viber (м.Стебник, с. Станиля, с. Доброгостів, с.Уличне, с. Волл-Довго луцька, с. Довшлука) - 0970898408.

65. Розподіл отриманих коштів єдиним платежем за видами діяльності здійснюватиметься пропорційно до нарахувань, відображених у рахунку, в разі сплати більшої суми за суму визначену в рахунку - сума коштів, що перевищує поточне нарахування зараховуватиметься на погашення заборгованості попередніх періодів у календарній черговості виникнення зобов'язань.

66. У випадку внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють порядок надання послуг або втрати ними чинності в результаті набрання законної сили новими нормативно-правовими актами, сторони зобов'язанні керуватися новими актами без додаткового узгодження та без внесення змін до договору.

67. Якщо на момент укладання договору розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку послуг з централізованого водопостачання не був встановлений уповноваженим органом та у разі прийняття уповноваженим органом рішення про його встановлення, або у разі зміни розмірів таких внесків у період дії договору, нові розміри внесків застосовуються з моменту їх введення в дію без внесення додаткових змін до договору та укладання додаткової угоди.

Адреси та реквізити сторін

Виконавець Колективний споживач КП "Дрогобичводоканал" Дрогобицької ________________

міської ради Львівської області прізвише,ім'я, по батькові

82103 м. Дрогобич, вул. Федьковича, 11

код ЄДРПОУ 03348910 адреса, серія паспорта, код

тел. 45-12-74, або код ЄДРПОУ

е-mail:drohvoda@mail.lviv.ua

Начальник Шагала Р.М.

номер талафона, адреса

електронної пошти

3. Стягнути з Комунального підприємства «Дрогобичводоканал» Дрогобицької міської ради (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.Федьковича,11, ідентифікаційний код 03348910) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку « 22-го Січня, 26А» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.22 Січня, 26А, ідентифікаційний код 43518298) 2270,00 грн судового збору.

4. Наказ видати згідно ст. 327 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення

складено 12.07.2021

Суддя Ю.О. Сухович