СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/6013/21
ун. № 759/16400/21
21 липня 2021 року cлідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32021110000000020, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.02.2021 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
21.07.2021 року слідчому судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період 2018-2021 роки які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (або регіональних підрозділів), за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити їх копії.
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні№32021110000000020 від 17.02.2021 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), діючи на території Київської області протягом 2018-2020 років, внаслідок проведення безтоварних фінансово-господарських операцій з суб'єктами господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) шляхом штучного завищення податкового кредиту з ПДВ, ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 7 787 966 грн., що є особливо великим розміром.
Так, дана інформація підтверджується висновком експертного дослідження від 03.02.2021 №02/03-А.
Невстановленими особами протягом 2018-2020 років, від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) надавались послуги суб'єктам господарювання реального сектору економіки по ухиленню від сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, неповернення валютної виручки від зовнішньоекономічних операцій при експорті сільськогосподарської продукції та інших товарів, на адресу різних країн отримувачів, через підконтрольних підприємств нерезидентів, що призводить до ненадходження валютної виручки за реалізацію товару та, як наслідок, виведення у «тіньовий», не контрольований державою, обіг грошових коштів, шляхом мінімізації податкових зобов'язання зазначених підприємств та їх легалізацію через підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності, шляхом зняття готівки.
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) з ознаками «транзитності» не мають офісних приміщень, штату працівників, потужностей для здійснення господарської діяльністі.
За рахунок придбання рядом підприємств реального сектору економіки ТМЦ (робіт, послуг) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), які мають ознаками «транзитності», створюється документальна видимість формування витрат за рахунок яких зменшується сума сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств.
У ході досудового розслідування першим ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 про надання документів щодо ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) 2018-2020 роках, однак документи не надано, а отримати у інший спосіб вказані документи неможливо.
На даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів податкового обліку вищевказаних товариств.
Відповідно до відомостей поданих товариствами до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що вони перебувають на податковому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Документи податкового обліку, до яких необхідно здійснити тимчасовий доступ з можливістю вилучення їх копій, містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
У зазначених документах охоронювана законом таємниця не міститься.
Таким чином, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, а також те, що існує реальна загроза зміни або знищення відповідних документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити документи щодо податкового обліку у 2018-2020 роках.
Крім того, в доданих до клопотання копіях матеріалів кримінального провадження наявні відомості, які становлять таємницю досудового розслідування.
Підставою вважати реальною загрозою зміни або знищення документів є те, що документи до яких виникла необхідність у доступі та вилученні, на даний час перебувають в розпорядженні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , які можуть знищити, змінити, приховати докази, які мають істотне значення для даного кримінального провадження.
В судове засідання слідчий не з'явився, надав до суду заяву в якій просить розглядати клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні інспектора, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 93, 161, 162 КПК України, та враховуючи, що у доданих до клопотання матеріалах вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані в клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що необхідно задовольнити клопотання слідчого та надати тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період 2018-2021 роки які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (або регіональних підрозділів), за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити їх копії.
При цьому, слідчий суддя не знаходить підстав для надання дозволу на вилучення оригіналів документів, вважаючи, що слід вилучати їх належним чином завірені копії.
Керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, -
Клопотання клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32021110000000020, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.02.2021 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та оперативним співробітникам за дорученням на тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період 2018-2021 роки які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (або регіональних підрозділів), за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити їх копії, а саме:
- облікову справу (реєстраційну та звітну частину) вище вказаного товариства;
- повну роздруківку електронних документів зі змінами з ідентифікаційних даних платника (в т.ч. реєстраційні, адресні дані, інформація про місця обліку, відомості про керівників та засновників та їх зміну, дані про відокремлені підрозділи, відомості про об'єкти оподаткування, дані про банківські рахунки, інформація щодо реєстрації в якості платника ПДВ, історія перевірок, податкові повідомлення-рішення; кількість робітників);
- інформації щодо виплачених доходів за формою 1-ДФ, а також інформація про прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, адресу реєстрації осіб, яким виплачувались доходи від вище вказаного товариства;
- інформації щодо пов'язаних підприємств (по посадовим особам та засновникам) з «ЦБД юридичних осіб ДПА України»;
- інформації щодо кількості робітників, сум виплати заробітної плати, наявності основних фондів та засобів, наявності власних або орендованих земельних ділянок, залишків на складах зберігання, обсягів реалізації згідно декларацій з ПДВ та податку на прибуток підприємства, сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, в т.ч. суми простроченої податкової заборгованості, недоїмки, відшкодування ПДВ, щомісячно;
- інформації щодо покупців та постачальників (розширену) з «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України» (в т.ч. звітний період, код ДПІ, код ЄДРПОУ, назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, назва стану постачальника/покупця, сума податкових зобов'язань постачальника від покупця за період, грн., сума податкового кредиту покупця від постачальника за період, грн., відхилення (кредит-зобов'язання), грн., тощо);
- інформації про імпортні/експортні операції (розширену інформацію);
- розширеної інформації щодо виписаних та отриманих податкових накладних з Єдиного реєстру податкових накладних (в т.ч. дата виписки, реєстрації, код ДПІ, код ЄДРПОУ, назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, номер телефону, назва товару, кількість, обсяг товару, сума до сплати, сума ПДВ, дата та час відправки файлу на реєстрацію, адресу електронної пошти, з якої відправлено файл на реєстрацію, ІР-адресу провайдера, через якого абонент здійснював вхід в мережу Інтернет, тощо);
- інформації щодо подання в електронному вигляді податкової звітності, а саме: дата та час отримання файлів на реєстрацію, адрес електронної пошти, з яких відправлено файли на реєстрацію, ІР-адреси провайдерів, через яких абонент здійснював вхід в мережу Інтернет, МАС-адреси обладнання з якого відправлялась податкова звітність та реєструвались податкові накладні;
- наявної податкової та іншої аналітичної інформації податкової інспекції та оперативних підрозділів щодо встановлених ознак ризиковості, фіктивності, нікчемності правочинів, ухилення від сплати податків, аналітичних схем, встановлені схеми роботи щодо виявлених критеріїв ризику, інших порушень податкового законодавства товариства та його постачальників з ознаками «сумнівності», виявлення ознак проведення ними транзитних фінансових потоків з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру, підстав та документів щодо їх відпрацювання;
- наявної податкової звітності, у тому числі Декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість з додатками (у т.ч. додаток № 5) та уточнюючими розрахунками;
- актів перевірок, що проводилися у вказаний період;
- запити на підприємства та їх відповіді (у разі наявності документів фінансово-господарської діяльності платника), матеріали зібрані оперативним управлінням (щодо встановлення місцезнаходження підприємства, опитування посадових осіб та засновників, тощо), складені податкові інформації, лист направлення податкових інформацій до інших ДПІ тощо;
- поданих звітів за формою №1ДФ;
- повідомлень про прийняття працівників на роботу (за формою, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413);
- звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подані до органів доходів і зборів (Додатки до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- звітів про застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій).
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання га вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст. 166 КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1