18.06.2021 Справа № 756/12718/13-ц
Унікальний № 756/12718/13-ц
Провадження № 4-с/756/111/21
18 червня 2021 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність посадових осіб виконавчої служби, заінтересовані особи: державний виконавець Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Малько Жанна Сергіївна, Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра», -
ОСОБА_1 звернулась до суду з вищевказаною скаргою на дії державного виконавця Оболонського РВ ДВС у місті Києві ЦМУ МЮ (м.Київ) Малько Ж.С.
Суддя, вивчивши матеріали скарги, вважає, що скаргу слід залишити без руху з наступних підстав.
Розділ VІІ ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень» передбачає можливість звернення сторін виконавчого провадження до суду, який видав виконавчий документ із скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Проте, відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 р. № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" такі скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК і ГПК та містити відомості, перелічені п.4 ст. 74 Закону «Про виконавче провадження».
З аналізу актів ВСУ, ВССУ, ВГСУ слідує, що скарги на рішення, дії або бездіяльність виконавців мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК і ГПК та містити відомості, перелічені п.4 ст. 74 Закону «Про виконавче провадження».
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді цих скарг, до цих скарг мають застосовуватися положення ЦПК і ГПК, якими врегульовано аналогічні питання.
Таку позицію висловив ВСУ у своїй Постанові Пленуму «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» від 26.12.2003 р. №14.
Відповідно до ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Так, за статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Суд зауважує, що справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК з особливостями, встановленими статтею 450 ЦПК, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються.
Як вбачається з матеріалів справи ухвалою Оболонського районного суду м.Києва, судді Жука М.В., від 04.01.2021 р. скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність посадових осіб виконавчої служби, заінтересовані особи: державний виконавець Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Малько Жанна Сергіївна, Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра», залишено без розгляду.
Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою Оболонського районного суду м.Києва ОСОБА_1. звернулась з відповідною скаргою до суду апеляційної інстанції.
Постановою Київського апеляційного суду від 02.06.2021 р., апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Оболонського районного суду м.Києва від 04.01.2021 р. скасовано та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Разом з тим з матеріалів справи (а.с.13-20) вбачається, що копія скарги не містить клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду із відповідною скаргою.
Окрім того скарга взагалі не містить прохальної частини, а відтак неможливо встановити, які саме дії чи рішення, та від якої дати, оскаржує ОСОБА_1 також відсутні докази направлення скарги всім учасникам справи.
Враховуючи вищенаведене заявнику слід надати скаргу в повному обсязі та докази її направлення всім учасникам справи.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Виходячи з вищезазначеного, вважаю, що дана скарга подана з порушення вимог ст. 175 ЦПК України у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити скаргу без руху, надавши скаржнику строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
Скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність посадових осіб виконавчої служби, заінтересовані особи: державний виконавець Оболонського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Малько Жанна Сергіївна, Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Надра» - залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк, скарга вважатиметься неподаною і буде повернута скаржнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя