Постанова від 10.06.2010 по справі 2а-3284/10/1870

< Список >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

< (ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >

10 червня 2010 р. Справа № 2а-3284/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

представника позивача - Пономаренка С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом < Позивач > < Відповідач > Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області до Чупахівської селищної ради про зобов'язання вчинити дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.02.2010 р. до Сумського окружного адміністративного суду була направлена на новий розгляд адміністративна справа № 2-а-715/09/1813 за адміністративним позовом Регіонального відділення Фонду Державного майна України в Сумській області до Чупахівської селищної ради про зобов'язання вчинити дії. У судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав, мотивуючи вимоги тим, що за даними витягу з Реєстру державного майна, яке не ввійшло до статутних фондів господарських товариств, на території Чупахівської селищної ради розташовані об'єкти соціальної сфери та житлового фонду, які не ввійшли до статутного фонду ВАТ “Чупахівський цукровий завод”, залишившись у нього на балансі.

Зазначені у витягу об'єкти житлового фонду, відповідно до Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” (далі по тексту - Закон) підлягають передачі до комунальної власності відповідної територіальної громади.

Крім того, представник позивача зазначає, що Ухвалою Господарською суду Сумської області від 27.05.2004 р. по справі № 4861-6/178 ВАТ «Чупахівський цукровий завод» як юридичну особу було ліквідовано, з листа Головного управління статистики у Сумській області позивач офіційно дізнався, що ВАТ «Чупахівський цукровий завод» вилучено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 5, 7). Порушуючи вимоги ч.1 ст. 26 Закону України «про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відповідно до якої усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку, Чупахівська селищна рада так і не прийняла до комунальної власності об'єкти соціальної сфери та житлового фонду.

Стаття 3 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” визначає, що ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно, місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування.

Ч. 2 ст. 4 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” визначає, що передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.

Листом від 01.12.2008 року № 05-07-04513 позивач звернувся до відповідача з пропозицією щодо прийняття до комунальної власності розташованих на його території об'єктів житлового фонду та соціальної сфери, як це передбачено Законом України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності”, однак, на звернення позивача відповідач відповіді не надав, майно до комунальної власності територіальної громади не прийняв.

Відповідач у судове засідання не прибув повторно, був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі його представника до суду не подав, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними у ній доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що у грудні 2008 року Регіональне відділення Фонду Державного майна України в Сумській області звернулось з листом до Чупахівської селищної ради з проханням вирішити питання щодо прийняття у власність місцевої територіальної громади об'єктів житлового фонду і соціальної сфери, розташованих на території ради (а.с. 6) в смт. Чупахівка Охтирського району Сумської області. Однак відповіді на лист відповідач не надав, зазначені житлові будинки до комунальної власності територіальної громади не прийняв.

Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” відповідно до Конституції України визначено систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Статтею 2 цього Закону визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Відповідно до ст. 26 п. 51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що прийняття об'єктів житлового фонду до комунальної власності можливе лише за згодою відповідача, оскільки інше законом не передбачено. Прийняття такого рішення є виключною компетенцією відповідача, і не може бути віднесено до компетенції суду. Примусова передача майна до комунальної власності законом не передбачена. За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, Законом України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності”, ст. 1, ст. 26 п. 51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Регіонального відділення Фонду Державного майна України у Сумській області до Чупахівської селищної ради про зобов'язання вчинити дії - відмовити за необгрунтованістю.

< Текст > < Сумма стягнення (цифрами) > < Текст >

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя < Текст > Л.М. Опімах

< Список > < Дата >

< з оригіналом згідно >

< Суддя > < Довідник >