Ухвала від 21.07.2021 по справі 926/2637/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34.

Веб-сайт: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/

E-mail:inbox@cv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА
ПРОСКАСУВАННЯСУДОВОГОНАКАЗУ

м.Чернівці

21 липня 2021 року Справа № 926/2637/21

Господарський суд Чернівецької області у складі судді Гушилик С.М., розглянувши заяву про скасування судового наказу від 20.07.2021 року по справі №926/2637/21

За заявою стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" (58000, м.Чернівці, вул. Л. Українки, 5, код 42102122)

До боржника Кельменецької районної ради (60100, смт. Кельменці, вул. Центральна, буд.2, код 25076337)

Про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості в сумі 78773,21 грн

Представники сторін не викликались

СУТЬ СПОРУ: В провадженні Господарського суду Чернівецької області знаходиться матеріали справи №926/2637/21 за заявою стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" до Кельменецької районної ради про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 78773,21 грн.

29.06.2021 року Господарським судом Чернівецької області видано судовий наказ по справі №926/26371/21, який 30.06.2021 року направлений на адресу боржника: 60100, м.Чернівці, вул. Центральна, буд. 2.

20.07.2021 року на адресу Господарського суду Чернівецької області від боржника надійшла заява (вх.№3008) про скасування судового наказу від 29.06.2021 року по справі №926/2637/21.

В обґрунтування поданої заяви, боржник зазначає, що вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до статей 147, 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу. Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований в порядку, передбаченому цим розділом (ст. 154 Господарського процесуального кодексу України).

Так, нормами статті 157 Господарського процесуального кодексу України врегульовано, що боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, якщо, зокрема, він наголошує на повній або частковій необґрунтованості вимог стягувача. У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 333 цього Кодексу (ч. 3 ст. 158 Господарського процесуального кодексу України.

Аналіз наведених приписів процесуального законодавства, свідчить, що наказне провадження є безспірним, тобто, в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер. Заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право і сам факт подання заяви боржником є достатньою підставою для скасування судового наказу, так як закон не зобов'язує суд на цій стадії перевіряти обґрунтованість заперечень боржника. Зазначені у заяві про скасування судового наказу доводи боржника можуть бути перевірені судом лише під час розгляду справи в порядку позовного провадження.

Отже, розгляд заяви про скасування судового наказу не є розглядом спору по суті, а лише свідчить про наявність спору, який підлягає розгляду в порядку позовного провадження, і відповідно приписами розділу ІІ Господарського процесуального кодексу України не передбачено розподілу будь-яких судових витрат за результатами розгляду такої заяви. Як визначено ч. 3 ст. 158 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує лише питання про поворот виконання судового наказу.

При цьому, положення Господарського процесуального кодексу України не ставлять в залежність скасування судового наказу за заявою боржника від обґрунтованості його доводів, викладених у такій заяві, а лише передбачають необхідність зазначення в ній про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача (п. 5 ч. 3 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України).

Зважаючи на те, що копія судового наказу від 29.06.2021 року вручена боржнику 05.07.2021 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення №5800214846220, суд дійшов висновку, що заява боржника про скасування судового наказу подана в межах строку, передбаченого частиною 1 статті 157 Господарського процесуального кодексу України, та судом встановлено, що остання відповідає вимогам до форми і змісту заяви про скасування судового наказу, встановленим ч. 3, 4, 5 ст. 157 цього Кодексу.

З огляду на наведене та керуючись частиною 3 статті 158 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність скасування судового наказу Господарського суду Чернівецької області від 29.06.2021 року по справі №926/2637/21, виданого за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ".

При цьому, суд роз'яснює Товариству з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ", що воно не позбавлене права звернутись до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 157, 158 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити заяву про скасування судового наказу від 29.06.2021 року по справі №926/2637/21 за заявою стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" (58000, м.Чернівці, вул. Л.Українки, 5, код 42102122) до боржника до Кельменецької районної ради (60100, смт. Кельменці, вул. Центральна, буд.2, код 25076337) про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 78773,21 грн.

2.Скасувати судовий наказ від 29.06.2021 року по справі №926/2637/21 про стягнення з Кельменецької районної ради (60100, смт. Кельменці, вул. Центральна, буд.2, код 25076337) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" (58000, м.Чернівці, вул. Л.Українки, 5, код 42102122) грошову заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 78773,21 грн (сімдесят вісім тисяч сімсот сімдесят три гривні двадцять одна копійка).

3.Скасувати судовий наказ від 29.06.2021 року по справі №926/2637/21 про стягнення з Кельменецької районної ради (60100, смт. Кельменці, вул. Центральна, буд.2, код 25076337) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" (58000, м.Чернівці, вул. Л.Українки, 5, код 42102122) судові витрати у розмірі 227,00 грн. (двісті двадцять сім гривень 00 копійок).

4.Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ" про його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження, у відповідності до ч.3 ст. 158 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя С.М. Гушилик

Попередній документ
98453976
Наступний документ
98453978
Інформація про рішення:
№ рішення: 98453977
№ справи: 926/2637/21
Дата рішення: 21.07.2021
Дата публікації: 22.07.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Чернівецької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.07.2021)
Дата надходження: 29.07.2021
Предмет позову: про ознайомлення з матеріалами справи