Справа № 161/7713/18
Провадження № 3/161/1980/18
21 липня 2021 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали клопотання Головного управління ДФС у Волинської області про вирішення питання щодо вилучених речей в справі про адміністративне правопорушення № 161/7713/18 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13.07.2018 року провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП було закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
19.07.2021 року від ГУ ДФС у Волинській області надійшло клопотання про вирішення питання щодо вилучених речей в справі про адміністративне правопорушення № 161/7713/18 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП. В обгрунтування клопотання зазначено, що внаслідок закриття провадження у вказаній справі, судом не було вирішено долю вилучених у ОСОБА_1 лікеро-горілчаних виробів, як це передбачено вимогами ст.ст. 265, 283 КУпАП. Оскільки вирішення даного питання відносить до компетенції суду, просить постановити рішення щодо повернення чи конфіскації речей, вилучених в ході складання адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Дослідивши матеріали клопотання та справи про адміністративне правопорушення № 161/7713/18, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 164-5 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Чинним законодавством України передбачено різні види відповідальності за порушення у сфері обігу підакцизних товарів. При цьому, обов'язковим наслідком таких порушень є вилучення з вільного обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які фальсифіковані, марковані підробленими марками акцизного збору або не марковані такими марками.
Таким чином, на забезпечення вимоги щодо вилучення з вільного обігу і подальшої конфіскації підакцизних товарів, які є фальсифіковані, марковані підробленими марками або не марковані марками акцизного збору, спрямовані не лише норми, якими передбачено відповідальність за кримінальні та норми законодавства, які регламентують діяльність контролюючих, правоохоронних органів та судів.
Відповідно до ч. 1 ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Як встановлено судом, 20.03.2018 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області під час складення відносно ОСОБА_1 адміністративних матеріалів за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, було вилучено в останнього 3 пляшки вина «Gran Dessert» об'ємом 0,75 мл., про що старшим оперуповноваженим з ОВС ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Волинській області капітаном податкової міліції Богданюк О.О. було складено відповідний протокол про вилучення речей та документів.
Разом з тим, Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13.07.2018 року по справі про адміністративне правопорушення № 161/7713/18 не було вирішено долю вилучених речей (лікеро-горілчаних виробів).
Згідно ч. 6 ст. 283 КУпАП постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Таким чином вирішення питання щодо застосування конфіскації вилучених із обігу товарів або їх повернення відноситься до компетенції суду.
Отже, оскільки провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП було закрито, суд вважає вилучені у ОСОБА_1 лікеро-горілчані вироби відповідно до протоколу про вилучення речей та документів від 20.03.2018 року повернути останньому.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 265, 283 КУпАП, суддя, -
Вилучені у ОСОБА_1 у справі про адміністративні правопорушення № 161/7713/18за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, лікеро-горілчані вироби, зазначені у протоколі про вилучення речей та документів від 20.03.2018 року, складеному старшим оперуповноваженим з ОВС ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Волинській області капітаном податкової міліції Богданюк О.О. - повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська