16.07.2021 Справа № 756/10215/21
Унікальний №756/10215/21
Провадження № 3/756/5534/21
16 липня 2021 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Белоконної І.В.,
за участю секретаря - Мушкетик І.В.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Національної поліції України Департаменту Стратегічних розслідувань в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої в КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва», майстер дільниці з експлуатації та ремонту ОД-505, зареєстрованої та проживаючої за адресою в АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 294 від 02 липня 2021 року ОСОБА_1 обіймаючи посаду майстра дільниці з експлуатації та ремонту ОД-505 в КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 даного Закону, 12.06.2020 року о 16-26, несвоєчасно без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала, щиро розкаялася. Суду пояснила, що відповідно до витягу з наказу № 454-К від 20.12.2018 року вона була переведена на посаду майстра дільниці з експлуатації та ремонту ОД-505. Як суб'єкт декларування була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі про необхідність подання декларації за минулий рік, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями та після звільнення. Декларацію за минулий 2019 рік нею було подано 12.06.2020 року о 16-26 год. у зв'язку із невірними тлумаченням вимог Закону України «Про запобігання корупції», була впевнена, що період декларування було продовжено до 01.07.2020 року. Жодних спроб подачі декларації в період декларування у неї не було. На стаціонарному лікуванні вона не перебувала. До НАЗК з жодних причин несвоєчасності подачі вона не зверталася. Жодних поважних причин неподання денної декларації у неї не було.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію викладену в протоколі та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити покарання у виді штрафу в мінімальних межах санкції даної статті.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими суду доказами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення; копією витягу електронної декларації та поясненнями самої ОСОБА_1 .
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавіросної хвороби (COVID-19)" встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій державни або місцевого самворядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у2020 році субєкти декларування подають до 01 червня.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 12.06.2020 року о 16-26 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, оскільки була впевнена, що період декларування було продовжено до 01.07.2020 року.
При розгляді справи суд враховує наявність обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34 КУпАП а саме: щире каяття особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, те що особа раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності. Жодних наслідків, жодної шкоди інтересам приватних осіб та держави не настало.
За таких обставин, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю відповідно до ст. 22 КУпАП, за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням, і провадження відносно неї закрити.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст. 22, 283-285 КУпАП, суд
постановив
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, обмежившись усним зауваженням та провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно неї закрити.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Белоконна