Справа № 591/4991/21 Провадження № 3/591/1849/21
20 липня 2021 року м.Суми
Суддя Зарічного районного суду м.Суми Сорока М.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського РУП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2
за ч. 1 ст. 184 КУпАП,
Встановив:
До Зарічного районного суду м. Суми від Сумського РУП ГУ НП в Сумській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 682435 від 12.07.2021 року з доданими матеріалами.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не виконує батьківських обов'язків щодо виховання свого малолітьного сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що виразилось у тому, що останній 12.07.2021 року близько 14-00 год. перебував поблизу будинку №4А по вул.І.Сірка де палив цигарку Winson , чим остання порушила вимоги п.2 ст. 150 Сімейного кодексу України та вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується, зокрема питання, чи належить до компетенції розгляд даної справи (п.1 ч.1 ст.278 КУпАП).
Відповідно ч. 1 ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України, а згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З огляду на законодавство України, у випадках, коли положення адміністративного законодавства не регулюють або неоднозначно регулюють питання судового провадження, то застосовуються основні засади (принципи) судочинства України, передбачені ст. 129 Конституції України, розділі I Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших нормативно-правових актах.
Зазначені положення узгоджуються і з усталеною судовою практикою ЄСПЛ, який у своїх численних рішеннях неодноразово констатував, що норми КУпАП носять карний кримінально-правовий характер, а справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю є кримінальними, тому адміністративні правопорушення підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції (п.п.21-22 рішення від 15.05.2008 у справі «Надточій проти України»).
Встановлення правил підсудності має важливе значення для правильного функціонування судової системи, а також для виконання судами покладених на них завдань і визначення суду, компетентного здійснювати провадження щодо конкретного правопорушення. Підсудність є ефективним засобом, який сприяє тому, щоб конкретна справа розглядалася і вирішувалася судом законним, компетентним незалежним і неупередженим, як того вимагають ст. 7 Загальної декларації прав людини та ч. 1 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.
Згідно п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "кожен при встановленні обгрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на розгляд судом, встановленим законом", а відповідно ч. 1 ст. 8 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Відповідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Разом з тим, місцем невиконання батьківських обов'язків ОСОБА_1 є місце її проживання АДРЕСА_2 не місце паління цигарки.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 ставиться за провину невиконання обов'язків щодо виховання сина, доказів на підтвердження обставин вчинення правопорушення на території Зарічного районного суду міста Суми до протоколу не долучено, вважаю за необхідне направити справу про адміністративне правопорушення до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Керуючись ст. 276, 278 КУпАП, ст. 34 КПК України,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, відносно ОСОБА_1 направити до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.Р.Сорока