Постанова від 19.07.2021 по справі 120/8079/20-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/8079/20-а

Головуючий у 1-й інстанції: Бошкова Ю.М.

Суддя-доповідач: Смілянець Е. С.

19 липня 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Смілянця Е. С.

суддів: Капустинського М.М. Сапальової Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05 квітня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

в грудні 2020 року позивач, ОСОБА_1 , звернувся в суд з адміністративним позовом до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідача), в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у відмові приведення у відповідність розміру посадового окладу відповідної посади, з якої ОСОБА_1 звільнений з військової служби до посади, визначеної схемою розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України № 90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" (далі - Наказ № 90);

- зобов'язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області) нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018, що враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2018 ОСОБА_1 з посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду "начальника відділу" (штатне військове звання - "полковник"), який визначений додатком №25 схеми розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України № 90 від 01.03.2018 року, тарифний розряд 45 тарифний коефіцієнт "4,56" із зазначенням розміру посадового окладу 8034,72 грн.

Вінницький окружний адміністративний суд рішенням від 05.04.2021 позов задовольнив частково. Визнав протиправною бездіяльність Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у відмові щодо приведення у відповідність розміру посадового окладу відповідної посади з якої ОСОБА_1 звільнений з військової служби до посади визначеної схемою, розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України № 90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України".

Також, зобов'язав Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Вінницький обласний військовий комісаріат) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо складення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії з 01.01.2018, виходячи з розміру посадового окладу "начальника відділ", який визначений додатком №25 схеми розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого Наказом МОУ №90 від 01.03.2018, тарифний розряд 45, тарифний коефіцієнт "4,56" у розмірі 8034,72 грн., з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. У задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Не погоджуючись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити.

Аргументами на підтвердження вимог скарги зазначає, що на день звільнення позивача посадові оклади осіб офіцерського складу Збройних Сил України визначались відповідно до наказу Міністерства оборони України від 30.12.2007 № 707. Згідно з додатком 1 до якого посадовий оклад начальника відділу у складі департаменту, самостійного управління центрального апарату Міністерства оборони України складав 1500-1600 грн. Таким чином, посада, з якої звільнений позивач не відноситься до категорії “начальник відділу у складі департаменту, самостійного управління центрального апарату Міністерства оборони України”, оскільки його посадовий оклад під час звільнення складав 1160 грн.

Враховуючи те, що тарифний розряд за посадою, яку позивач займав на день звільнення, Постановою № 704 та додатками 1-22 до Наказу № 90 не визначені, тарифний розряд і, відповідно розмір посадового окладу, визначався згідно з додатком 24 до Наказу № 90 - Схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (далі - Схема).

Вважає, що згідно з приміткою 1, ця Схема застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

У відзиві на апеляційну скаргу позивач зазначає, що за своїми класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) його посада начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця) прирівнюється до посади начальника відділу державного технічного нагляду Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України (м. Вінниця).

Вважає, що розмір посадового окладу 5640.00 грн., не відповідає тарифному розряду "начальника відділу" (штатне військове звання "полковник"), який визначений додатком № 25 схеми розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого наказом № 90, тарифний розряд 45 тарифний коефіцієнт "4.56" в розмірі посадового окладу 8034.72 грн.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Виходячи з приписів ст. 311 КАС України, вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 з 05.08.1980 по 01.02.2008 проходив військову службу в Збройних силах України.

25.01.2008 наказом Міністра оборони України № 47 його звільнено у запас (за станом здоров'я) у військовому званні полковник (штатне військове звання - “полковник”) з посади начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця) за пунктом 63 підпунктом “б” відповідно до Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) ЗС України.

02.02.2008 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області призначено ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання Постанови №103 від 21.02.2018 відповідачем виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача №ХЛ 63122 від 18.03.2018, згідно якої розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.03.2018, визначений за посадою начальника відділу держнагляду за охороною праці управління державного нагляду за охороною праці МОУ становить 10680,00 грн., з них: посадовий оклад 5640 грн.; оклад за військовим званням (полковник) 1480 грн.; надбавка за вислугу років (50 %) 3560,00 грн.

30.11.2020 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою, у якій просив скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії з 01.01.2018, виходячи з розміру посадового окладу "начальника відділ", який визначений додатком №25 схеми розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України, затвердженого Наказом МОУ №90 від 01.03.2018, тарифний розряд 45, тарифний коефіцієнт "4,56" у розмірі 8034,72 грн.

Згідно інформації викладеної в листі від 10.12.2020 року №9/4413 відповідач повідомив, що позивач звільнений з військової служби 01.02.2008 з посади начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця) управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України. Посадовий оклад на день звільнення складав 1160 грн. Відповідно до Додатку 24 до наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90 "Схеми співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" з 01.03.2018 року позивачу встановлено 28 тарифний розряд, що відповідає посадовому окладу 1160 грн.

Разом з тим, відповідач зазначив, що у Вінницького обласного військового комісаріату відсутні будь-які нормативні документи, які б встановлювали, що посада начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця) управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України відповідає посаді начальника відділу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України.

З огляду на викладене, відповідач вважає, що підстави для складання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії станом на 01.03.2018 з врахуванням посадового окладу за 45 тарифним розрядом, відсутні.

Позивач не погоджується із такою відмовою відповідача, тому звернувся до суду з адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.

Критерії, за якими адміністративний суд перевіряє рішення суб'єктів владних повноважень, визначені у ч. 2 ст. 2 КАС України.

Згідно частин першої, другої та третьої статті 242 КАС України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Крім того, ст. 2 та ч. 4 ст. 242 КАС України встановлюють, що судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 01.01.1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ).

Приписами частини 1 статті 9 Закону №2011-XIІ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій.

21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови №704.

Згідно п. 7 Постанови №103 постановлено уповноваженим органам, у тому числі Міністерству оборони, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII затверджено Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45).

Пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1 Порядку №45).

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №704, якою, зокрема, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років, у тому числі військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №704, Міністерством оборони України видано Наказ № 90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" (далі - Наказ № 90).

На виконання Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 відповідачем виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача №ХЛ 63122 від 18.03.2018, згідно якої розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.03.2018 року, визначений за посадою начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця) управління державного нагляду за охороною праці становить 10680,00 грн., з них: посадовий оклад 5640 грн.; оклад за військовим званням (полковник) 1480 грн.; надбавка за вислугу років (50 %) 3560,00 грн.

Як встановлено судом першої інстанції, позивача звільнено з посади, начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця), що підтверджується витягом з наказу Міністерства оборони України від 25.01.2008 №47.

Згідно п.1.6 "Положення про органи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України", затвердженого наказом Міністра оборони України від 31.12.1996 № 402 (у редакції чинній на час звільнення позивача зі служби"), органами державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України є:

- управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України - головний орган;

- відділи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України по видах Збройних Сил України;

- відділи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України по оперативних командуваннях.

У подальшому, Наказом Міністра оборони України від 11.02.2013 внесено зміни до Положення про органи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України, а саме слова "управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України" у всіх відмінках замінити словами "Відділ державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України" у відповідних відмінках.

Наказом Міністерства оборони України від 24.10.2016 № 552 внесено зміни до Положення про органи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України, а саме у тексті Положення слова "Відділ державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України" у всіх відмінках замінено словами "Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України" у відповідних відмінках.

Також, цим Наказом внесені зміни до п.1.5 Положення про органи нагляду за охороною праці Міністерства оборони України, відповідно до яких органом державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України є Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України.

Як вірно зазначено судом першої інстанції з вищезазначеного видно, що найменування організаційно-штатної структури та посад підрозділу в якому ніс військову службу позивач неодноразову змінювались. У свою чергу, додатки 1-22 до Наказу № 90 не містять в переліку посаду, яку обіймав позивач на момент звільнення, а саме: начальника відділу державного нагляду за охороною праці Управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України.

Разом з тим, в примітці до додатку №24 зазначено, що ця Схема застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Таким чином даючи аналіз порядку який затверджений Наказом № 90 суд зазначає, що перерахунок пенсії особам офіцерського складу Збройних Сил України, посади яких не визначені в додатках 1-22, перераховуються виключно до додатку 24, що передбачено абзацом 2 пункту 1 наказу. В свою чергу додаток 25 Наказу № 90 визначає розміри тарифних розрядів виключно для новоутвореного підрозділу, що передбачено пунктом 3 наказу.

З матеріалів справи встановлено, що позивача 25.01.2008 наказом Міністра оборони України № 47 звільнено у запас (за станом здоров'я) у військовому званні полковник (штатне військове звання - “полковник”) з посади начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця).

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає помилковими висновки суду першої інстанції, що відповідач складаючи довідку від 18.03.2018 №ХЛ 63122, при визначенні посадового окладу за відповідною посадою враховував лише розмір посадового окладу ОСОБА_1 на момент звільнення з військової служби (25.01.2008), який становив 1160 грн. та шляхом використання положень додатку 24 до Наказу № 90 визначив тарифний розряд - 28, коефіцієнт - 3,2., оскільки схему розмірів тарифних розрядів осіб офіцерського складу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України за структурою, затвердженою штатом № 01/141, затверджена додатком 25 до Наказу № 90, а не 1-22.

При цьому, Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України почало функціонувати з прийняттям наказу Міністра оборони України від 24.10.2016 № 552 «Про затвердження Змін до Положення про органи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України».

Крім того, відповідно до наказу Міністра оборони України від 04 липня 2019 року N 364 затверджено Положення про Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України.

Згідно п. 3 зазначеного Положення Управління виконує завдання із забезпечення реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва в мирний час та особливий період, а також завдання та функції, покладені на Міністерство оборони України (далі - Міноборони), а саме - бере участь у формуванні державної політики з питань здійснення державного нагляду за безпекою експлуатації машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, державного нагляду за безпечним веденням робіт військовослужбовцями Збройних Сил України (далі - Збройні Сили) та Державної спеціальної служби транспорту (далі Держспецтрансслужба), державного технічного нагляду за додержанням чинних нормативних актів про охорону праці під час виготовлення обладнання військового та спеціального призначення на замовлення Міноборони на підприємствах, в установах, організаціях, у тому числі інших міністерств та органів державної влади, та на підприємствах незалежно від форм власності, координації, вдосконалення та контролю за цією роботою в органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищої освіти, військових ліцеях, установах і організаціях Збройних Сил (далі - військові частини) та Держспецтрансслужби, а також на підприємствах, які належать до сфери управління Міноборони.

Таким чином, утворено новий орган у сфері Міністерства оборони України що за своїми завданнями та функціями відрізняється від органів державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України що утворені до прийняття наказу Міністра оборони України від 04 липня 2019 року N 364.

Дане твердження підтверджується приміткою № І до схеми співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України затверджена додатком 24 до Наказу № 90, яка застосовується до посад, що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

При цьому суд першої інстанції не зміг дійти остаточного висновку про те, чи є посада начальника відділу державного нагляду за охороною праці (м. Вінниця), яку обіймав позивач на момент звільнення відповідною у розумінні п. 6 Порядку № 45 за своїми класифікаційними характеристиками щодо посади начальника відділу державного технічного нагляду Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України (м. Вінниця).

Водночас, колегія суддів зазначає, що посада начальника відділу Управління державного технічного нагляду Збройних Сил України за структурою, затвердженою штатом № 01/141 визначена додатком 25 Наказу № 90, тому порівняння її до вже не існуючої посади начальника відділу державного нагляду за охороною праці Управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України є необґрунтованим, так як у примітці № 1 до додатку № 24 додаток № 25 як схема основних типових посад ЗСУ не визначена.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що в позивача відсутні підстави для складання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії станом на 01.01.2018, з врахуванням посадового окладу 1350 грн.

Крім того, на день звільнення позивача посадові оклади осіб офіцерського складу ЗСУ визначались відповідно до наказу МО України від 30.12.2007 № 707. Згідно з додатком 1 до зазначеного наказу посадовий оклад начальника відділу у складі департаменту, самостійного управління центрального апарату Міністерства оборони України складав 1500-1600 грн.

Таким чином, посада, з якої був звільнений позивач, не відноситься до категорії «начальник відділу у складі департаменту, самостійного управління центрального апарату Міністерства оборони України».

У силу п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно зі ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:

1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;

3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;

4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

З огляду на викладені обставини справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи і є підставою для скасування рішення суду першої інстанції з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити повністю.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05 квітня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії скасувати.

Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 , відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Смілянець Е. С.

Судді Капустинський М.М. Сапальова Т.В.