ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
19 липня 2021 року м. Київ № 640/19715/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи
ОСОБА_1
до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),
Кабінету Міністрів України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору
Управління соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації
про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту - відповідач 1), адреса: 03165, місто Київ, вулиця Любомира Гузара, будинок 7, Кабінету Міністрів України (далі по тексту - відповідач 2), адреса: 01008, місто Київ, вулиця Грушевського, будинок 12/2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації (далі по тексту - третя особа), адреса: 02064, місто Київ, вулиця Закревського, будинок 87д, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19 лютого 2021 року про відмову ОСОБА_1 , у встановленні статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- зобов'язати Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вчинити дії щодо видачі ОСОБА_1 , посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» четвертої категорії;
- визнати бездіяльність Кабінету Міністрів України;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України привести у відповідність до Закону України від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» постанову Кабінету Міністрів України №551 від 11 липня 2018 року, якою затверджений Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим громадянам, а саме: включити до переліку осіб, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або пропрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років та віднесені пунктом 4 статті 11 та пункту 4 статті 14 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до 4 категорії постраждалих, а також затвердити зразок посвідчення потерпілого категорії 4.
Підставами позову позивач вказує порушення суб'єктом владних повноважень його прав внаслідок відмови у встановленні статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також бездіяльність Уряду.
За відомостями програми "Діловодство спеціалізованого суду" у провадженні судді Кузьменка В.А. перебуває на розгляді матеріали позовної заяви (справа №640/19621/21), у судді Арсірія Р.О. (справа №640/19713/21).
Відповідно до сканованих копій позовних заяв з програми "Діловодство спеціалізованого суду" у вказаних вище справах встановлено, що позивачем подано аналогічні позовні заяви.
Станом на теперішній час у справах №640/19621/21 та №640/19713/21 не постановлено ухвал про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
Згідно з пунктом 5 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не надав доказів звернення до відповідача для досудового врегулювання спору у випадках, в яких законом визначено обов'язковість досудового врегулювання, або на момент звернення позивача із позовом не сплив визначений законом строк для досудового врегулювання спору.
Зважаючи на вищевикладені обставини, приходжу висновку про наявність правових підстав для повернення позовної заяви без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись пунктом 5 частини 4 статті 169, статтями 241-243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради, Кабінету Міністрів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації - повернути без розгляду.
2. Роз'яснити ОСОБА_1 , що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з позовною заявою і доданими до неї документами надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Ю. Гарник