ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про зупинення провадження у справі
20 липня 2021 року справа №640/11876/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
доГоловного управління ДПС у м. Києві
провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, податкової вимоги та рішення про опис майна у податкову заставу
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22 лютого 2021 року №14424070904 та №14425070904; 2) визнати протиправним та скасувати податкову вимогу від 23 березня 2021 року №16758-13; 3) визнати протиправним та скасувати рішення про опис майна у податкову заставу від 23 березня 2021 року №16758-13.
Ухвалою від 01 червня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №640/11876/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
До суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі до розгляду адміністративної справи №640/6996/20, яка розглядається Касаційним адміністративним судом Верховного Суду.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначає, що ухвалою від 06 травня 2021 року Касаційний адміністративний суд Верховного Суду зупинив дію рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2020 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 лютого 2021 року, а тому розгляд адміністративної справи №640/11876/21 об'єктивно не можливий до вирішення адміністративної справи №640/6996/20, в якій встановлено факти, які мають преюдиційне значення для даної справи.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд встановив, що в провадженні Верховного Суду знаходиться справа №640/6996/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, в якій, на думку позивача, встановлено факти, які мають преюдиційне значення для даної справи.
Таким чином, суд приходить до висновку про можливість задоволення клопотання позивача та зупинення провадження в адміністративній справі №640/11876/21 до розгляду адміністративної справи №640/6996/20, яка розглядається Касаційним адміністративним судом Верховного Суду.
На підставі вищенаведеного, пункту 3 частини першої статті 236, статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №640/11876/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, податкової вимоги та рішення про опис майна у податкову заставу до розгляду Касаційним адміністративним судом Верховного Суду адміністративної справи №640/6996/20.
3. Зобов'язати учасників справи повідомити суд про усунення обставин, які були підставою для зупинення провадження.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко