Ухвала від 19.07.2021 по справі 420/11909/21

Справа № 420/11909/21

УХВАЛА

19 липня 2021 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову депутата Цебриковської селищної ради ОСОБА_1 до Цебриківського селищного голови ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Цебриковської селищної ради ОСОБА_1 до Цебриківського селищного голови Барнасевича Володимира Федоровича, в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати розпорядження Цебриківського селищного голови Барнасевича В.Ф. №25 - СР від 10 березня 2021 року;

визнати протиправною бездіяльність Цебриківського селищного голови Барнасевича В.Ф., яка полягає у невнесенні на повторний розгляд Цебриківської селищної ради рішення Цебриківської селищної ради від 05 березня 2021 року №141 - VIII "Про затвердження заступників” із обґрунтуванням зауважень після його зупинення протягом п'яти днів;

зобов'язати Цебриківського селищного голову ОСОБА_2 внести на повторний розгляд Цебриківської селищної ради рішення Цебриківської селищної ради від 05 березня 2021 року №141 - VIII "Про затвердження заступників" із обґрунтуванням зауважень.

Відповідно до п.п. 3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 справ «Креуз проти Польщі», «право на суд» не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру, встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», з 1 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 2270 грн.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до прохальної частини даного адміністративного позову, позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру та 1 похідну вимогу зобов'язального характеру.

З огляду на заявлені позивачем вимоги позивачу за подання даного адміністративного позову належить сплатити 1816,00 грн. Проте, позивачем до адміністративного позову додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 908,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 908,00 грн та надати до суду докази сплати судового збору у розмірі встановленому Законом.

Також, відповідно до ч.6 ст.160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.

В порушення вимог ч.6 зазначеної статті з урахуванням того, що позов подано представником позивача, в позові не зазначено прізвище, ім'я, по-батькові представника позивача, реєстраційний номер облікової картки платника податків представника позивача, поштову та офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.

Таким чином позивачу необхідно надати до суду належним чином оформлений адміністративний позов (уточнений) з копією для відповідача.

Згідно зі ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів сплати судового збору в розмірі 908,00 грн, або доказів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору та належним чином оформлений адміністративний позов (уточнений) з копією для відповідача.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов депутата Цебриковської селищної ради Коваленка Геннадія Петровича до Цебриківського селищного голови Барнасевича Володимира Федоровича про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин