Рішення від 19.07.2021 по справі 380/9606/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2021 року м. Львів справа №380/9606/20

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп'як О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області, Державної архітектурно -будівельної інспекції України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області, у якій позивачі просять:

- визнати протиправною відмову відповідача у наданні декларації про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду і її повернення на доопрацювання №ЛВ131201009317 від 09.10.2019;

- зобов'язати відповідача прийняти і зареєструвати декларацію про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 року.

Ухвалою від 02.11.2020 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 24.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою від 02.02.2021 залучено до участі у справі другого відповідача Державну архітектурно будівельну інспекцію України.

Ухвалою від 10.03.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позиція позивача:

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.06.2017 року Кам'янка - Бузький районний суд Львівської області прийняв рішення про визнання за позивачами права власності на їх квартиру разом з самочинно збудованими кімнатами загальною площею 71,7 кв.м. 25.07.2019 Кам'янка - Бузька міська рада надала рішення №21 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, в якому знаходиться квартира позивачів, земельної ділянки площею 0,1684 га, який був присвоєний кадастровий номер 4622110100:01:006:0237. Отримавши вказані документи, позивачі 05.08.2019 звернулися через структурний підрозділ департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради до відповідача про надання їм декларації про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкту. На їх неодноразові звернення в ЦНАП приходили відповіді, що документи скеровані для роботи в ДАБІ. Одна. У серпні 2020 декларація їм повернута для доопрацювання, а лист датований 19.08.2019. Відповідно до змісту вказаного листа у поданій декларації були допущені неточності, які ними було виправлено. 26.08.2020 ОСОБА_1 повторно подав весь пакет документів. Однак, 16.10.2020 отримано відмову від відповідача в наданні декларації датою 09.102.2019. позивачі вважають таку відмову незаконною, безпідставною, надуманою .Просять позов задоволити.

У відповіді на відзив позивач зазначає, що

Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити.

Заперечення відповідача:

Відповідач про ти позову заперечує, просить відмовити у його задоволенні з огляду на наступне. За результатами розгляд у поданої позивачами декларації про готовність об'єкта до експлуатації, самочинно збудованого об'єкту, на яке визнано право власності за рішенням суд «Добудова до квартири в АДРЕСА_1 », що надійшла до Департаменту ДАБІ у Львівській області 28.08.2020 та зареєстрована за вх.№ 1013/19/18-Ко-3919, які скеровані через ЦНАП Львівської міської ради 26.07.2020 №ДО-З-С-22417/ш, встановлено, що: згідно рішення Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 справа №446/411/17 у резолютивній частині: «визнано за Особа1 , Особа 2, Особа 3, ОСОБА_4 (д.п. ОСОБА_4) Особа 4 право спільної власності на квартиру з добудовами загальною площею 71,9 кв.м., житловою площею 58,5 кв.м., за адресою АДРЕСА_2 , яка складається з чотирьох кімнат площею 17,7 кв.м., 13,4 кв.м., 13,9 кв.м., 13,5 кв.м. кухні площею 5,1 кв.м., ванної кімнати площею 2,2 кв.м., туалет площею 1,2 кв.м., коридору площею 4,9 кв.м., що суперечить ст.376 ЦК України та Порядку №461; у п.10 «Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою…» на час розгляду виявлено неузгодженість даних з Державного реєстру речових прав та заповненої інформації в декларації в частині власника земельної ділянки. Пунктом 19 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою КМ України від 13.04.2011 року №461 встановлено, що подана чи оформлена з порушенням установлених вимог декларація повертається на доопрацювання з обґрунтуванням підстав. В даному випадку підставами для повернення Декларації на доопрацювання слугувало те, що в резолютивній частині рішення Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 справа №446/

411/17 ніяким чином не описано те, що вказані будівлі самочинним будівництвом, і відтак підстав для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту не вбачалося. Стосовно тверджень позивача щодо фальсифікації дати розгляду відмови вказує на механічну описку, яку слід вважати як не відповідь від 09.10.2019, а відповідь від 09.10.2020. тому просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не повідомив.

Ухвалою від 08.07.2021 суд перейшов до розгляд у справ в порядку письмового провадження.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини, на які учасники прави посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Рішенням Кам'янка - Бузького районного суду Львівської області від 29.06.2017 у справі №446/411/17 визнано за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 право спільної власності на квартиру з добудовами загальною площею 71,9 кв.м., житловою площею 58,5 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , яка складається з чотирьох кімнат площею 17,7 кв.м., 13,4 кв.м., 13,9 кв.м., 13,5 кв.м. кухні площею 5,1 кв.м., ванної кімнати площею 2,2 кв.м., туалет площею 1,2 кв.м., коридору площею 4,9 кв.м.

26.08.2020 позивачами подано декларацію про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду р.н. №ДО-З-С-22417/ш.

09.10.2020 відповідачем повернуто на доопрацювання декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ЛВ131201009317 від 09.10.2019. За результатами розгляду поданої громадянами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 декларації про готовність об2єкта до експлуатації, самочинно збудованого об2єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду «Добудова до квартири в АДРЕСА_1 », що надійшла до Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області 28.08.2020 та зареєстрована за вхідним реєстраційним №1013/19/18-Ко-3919, які скеровані через ЦНАП Львівської міської ради 26.07.2020 №ДО-З-С-22417/ш, встановлено наступне:

- згідно рішення Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 справа №446/411/17 у резолютивній частині: «визнано за Особа1, Особа 2, Особа 3, ОСОБА_4 (д.п. ОСОБА_4) Особа 4 право спільної власності на квартиру з добудовами загальною площею 71,9 кв.м., житловою площею 58,5 кв.м., за адресою АДРЕСА_2 , яка складається з чотирьох кімнат площею 17,7 кв.м., 13,4 кв.м., 13,9 кв.м., 13,5 кв.м. кухні площею 5,1 кв.м., ванної кімнати площею 2,2 кв.м., туалет площею 1,2 кв.м., коридору площею 4,9 кв.м., що суперечить ст.376 ЦК України та Порядку №461;

- у п.10 «Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою…» на час розгляду виявлено неузгодженість даних з Державного реєстру речових прав та заповненої інформації в декларації в частині власника земельної ділянки.

Не погоджуючись з відмовою відповідача у наданні декларації про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду і її повернення на доопрацювання №ЛВ131201009317 від 09.10.2019, позивачі звернулись до суду про їх оскарження.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначаються Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI (далі - Закон №3038), відповідно до частини 1 статті 41 якого державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Відповідно до п.1 Положення про Державну архітектурно - будівельну інспекцію України, затвердженого постановою КМ України №294 від 09.07.2014, - Державна архітектурно - будівельна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через Віце - прем'єр - міністра України- Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно - будівельного контролю та нагляду.

Згідно п.1 Положення про Департамент Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області, затвердженого наказом ДАБІ №928 від 12.06.2017 - вказаний Департамент є територіальним органом, без статусу юридичної особи публічного права, утвореним я структурний підрозділ апарату ДАБІ України.

Відповідно до ст.34 Закону №3038, Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр). Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, наданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання.

Доступ користувачів до даних реєстру здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 24.06.2011 № 92 «Про затвердження Порядку ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів», цей Порядок визначає механізм ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр), як єдиної комп'ютерної бази даних. Реєстр ведеться з метою забезпечення: обліку повідомлень про початок виконання підготовчих робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт або скасування їх реєстрації; обліку повідомлень про початок виконання будівельних робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, або скасування їх реєстрації; обліку повідомлень про початок виконання будівельних робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), або скасування їх реєстрації; обліку повідомлень про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих/будівельних робіт; обліку дозволів на виконання будівельних робіт (далі - дозвіл), відмов у їх видачі та анульованих дозволів; обліку декларацій про готовність об'єкта до експлуатації, внесених змін до них, повернення їх на доопрацювання для усунення виявлених недоліків та скасування їх реєстрації; обліку сертифікатів та відмов у їх видачі; відкритості, доступності інформації щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Ведення, адміністрування, функціонування і супроводження програмного забезпечення реєстру, збереження та захист бази даних реєстру, забезпечення доступу до нього органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Внесення відомостей (даних) про прийняте рішення до реєстру здійснюється відповідальними посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю, які пройшли підготовку до роботи з реєстром (далі - посадові особи), або у визначених актами законодавства випадках автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру.

Формування відомостей (даних) для внесення їх до реєстру здійснюється на підставі інформації, наданої замовниками або їх уповноваженими особами.

Підставами для внесення Держархбудінспекцією поданих органом державного архітектурно-будівельного контролю даних до реєстру є отримання цим органом: повідомлення; повідомлення про зміну даних у цьому повідомленні; декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація); повідомлення про зміну даних у зареєстрованих деклараціях, внесення змін до них у зв'язку з виявленими технічними помилками; скасування реєстрації повідомлення або декларації; прийняття рішення про видачу або анулювання дозволу, видачу сертифіката, повернення декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків; прийняття рішення про відмову у видачі дозволів чи сертифікатів.

До реєстру вносяться відомості про:

а) назву, дату та номер повідомлення, декларації, дозволу, сертифіката, у тому числі відомості про повернення декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків та надання відмови у видачі дозволів чи сертифікатів;

б) найменування та місцезнаходження об'єкта будівництва;

в) замовника (зміну замовника): для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження та код за ЄДРПОУ, номер телефону; для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові, серія і номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), місце проживання;

г) орган державного архітектурно-будівельного контролю, яким було внесено відповідні дані до реєстру;

ґ) підрядну (зміну підрядної), проектну організацію (за наявності) (найменування, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ, серія та номер ліцензії (за наявності));

д) авторський і технічний нагляд (його зміну), головного архітектора проекту, головного інженера проекту, експерта (прізвище, ім'я та по батькові особи, серія та номер кваліфікаційного сертифіката), коригування проектної документації;

е) документ, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (назва, реєстраційний номер, дата видачі, орган, що видав документ).

Посадові особи здійснюють перевірку повноти даних у поданих замовником деклараціях з дотриманням вимог законодавства та за її наявності вносять дані до реєстру, а за її відсутності повертають їх замовнику на доопрацювання для усунення виявлених недоліків, про що вносять дані до реєстру. За фактом реєстрації посадові особи здійснюють оформлення та підписання відповідних повідомлень та декларацій.

Перевірка повноти даних у поданих замовником повідомленнях та деклараціях через електронний кабінет здійснюється автоматично під час їх заповнення замовником.

У разі подання замовником за результатами виявлення помилки достовірних даних щодо інформації, яка потребує змін у повідомленні чи декларації, посадові особи здійснюють розгляд повідомлення чи декларації, у яких враховано зміни.

Перевірка повноти даних у поданих замовником повідомленнях та деклараціях через електронний кабінет здійснюється автоматично під час їх заповнення замовником.

Механізм прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів визначає Постанова КМ України від 13.04.2011 №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів», (далі - Прядок №461).

Відповідно до п.1 Порядку №461:

повнота даних - інформація, зазначена замовником у поданих за встановленою формою документах, що за змістом достатня для прийняття рішення про реєстрацію декларації;

реєстрація - внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр).

Відповідно до п.10 порядку №461, у випадку визнання права власності на самочинно збудований об'єкт за рішенням суду він приймається в експлуатацію згідно з цим Порядком за умови можливості його надійної та безпечної експлуатації за результатами проведення технічного обстеження такого об'єкта. Технічне обстеження проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України "Про архітектурну діяльність" одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із зазначеним Законом має кваліфікаційний сертифікат (далі - виконавці).

Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката. (п.11 Порядку №461).

Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації чи акті готовності об'єкта до експлуатації, за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката. (п.16 Порядку №461).

Згідно п.17 Порядку №461, замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнює та надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг один примірник декларації: щодо об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку; щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку; щодо самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду, за формою, наведеною у додатку 5 до цього Порядку.

Відповідно до п.19 порядку №461, у разі подання чи оформлення декларації з порушенням установлених вимог орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає її замовнику (його уповноваженій особі) у спосіб, відповідно до якого були подані документи, з письмовим обґрунтуванням причин повернення у строк, передбачений для її реєстрації.

Після усунення недоліків, що спричинили повернення декларації, замовник (уповноважена ним особа) може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для реєстрації декларації. (п.20 Порядку №461).

Рішення про реєстрацію або повернення декларації може бути розглянуто у порядку адміністративного оскарження Мінрегіоном або оскаржено до суду. (п.21 Порядку №461).

Судом встановлено, що 09.10.2020 відповідачем повернуто на доопрацювання декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ЛВ131201009317 від 09.10.2019. За результатами розгляду поданої громадянами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 декларації про готовність об2єкта до експлуатації, самочинно збудованого об2єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду «Добудова до квартири в АДРЕСА_1 », що надійшла до Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області 28.08.2020 та зареєстрована за вхідним реєстраційним №1013/19/18-Ко-3919, які скеровані через ЦНАП Львівської міської ради 26.07.2020 №ДО-З-С-22417/ш, встановлено наступне:

- згідно рішення Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 справа №446/411/17 у резолютивній частині: «визнано за Особа1 , Особа 2, Особа 3, ОСОБА_4 (д.п. ОСОБА_4) Особа 4 право спільної власності на квартиру з добудовами загальною площею 71,9 кв.м., житловою площею 58,5 кв.м., за адресою АДРЕСА_2 , яка складається з чотирьох кімнат площею 17,7 кв.м., 13,4 кв.м., 13,9 кв.м., 13,5 кв.м. кухні площею 5,1 кв.м., ванної кімнати площею 2,2 кв.м., туалет площею 1,2 кв.м., коридору площею 4,9 кв.м., що суперечить ст.376 ЦК України та Порядку №461;

- у п.10 «Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою…» на час розгляду виявлено неузгодженість даних з Державного реєстру речових прав та заповненої інформації в декларації в частині власника земельної ділянки.

Як вказано у відзиві, однією з підстав повернення на доопрацювання декларації було те, що в резолютивній частині рішення Кам'янка - Бузького районного суду від 29.06.2017 справа №446/411/17 ніяким чином не описано те, що вказані будівлі є самочинним будівництвом.

Судом встановлено, що 22.03.2021 ухвалою Кам'янка - Бузького районного суду Львівської області у справі №446/411/17 виправлено допущено описку у рішенні суду від 29.06.2017, зазначивши: «Визнати за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 право спільної власності на квартиру з добудовами загальною площею 71,9 кв.м., житловою площею 58,5 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , яка складається з чотирьох кімнат площею 17,7 кв.м., 13,4 кв.м., 13,9 кв.м., 13,5 кв.м. кухні площею 5,1 кв.м., ванної кімнати площею 2,2 кв.м., туалет площею 1,2 кв.м., коридору площею 4,9 кв.м., які відносяться до самочинного будівництва…».

Відтак, на момент винесення відповідачем 09.10.2020 повідомлення про повернення на доопрацювання декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ЛВ131201009317 від 09.10.2019 недоліки в частині відсутності вказівки у рішенні суду на те, що об'єкт є самочинним будівництвом не були усунуті.

Стосовно того, що у п.10 «Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою…» на час розгляду виявлено неузгодженість даних з Державного реєстру речових прав та заповненої інформації в декларації в частині власника земельної ділянки встановлено, що у п.10 декларації вказано: «Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою- Витяг на земельну ділянку №176060275 від 02.08.2019, підстава: рішення №21 від 25.07.2019 кадастровий номер 4622110100:01:006:0237.»

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права №176060275 від 02.08.2019, земельна ділянка кадастровий номер 4622110100:01:006:0237 площею 0,1684 га передана в постійне користування територіальною громадою в особі Кам'янка - Бузької міської ради на підставі рішення 321 від 25.07.2019 Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Ярослава Мудрого 2-10», ЄДРПОУ 41864479.

З огляду на встановлені судом обставини, позивачами не спростовано доводів відповідача про те, що станом на 09.10.2020 ними подано декларацію з порушенням установлених вимог.

Після усунення недоліків, що спричинили повернення декларації, замовник (уповноважена ним особа) може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для реєстрації декларації. (п.20 Порядку №461).

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1,2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Зважаючи на викладене та за встановлених обставин, суд дійшов до висновку про необґрунтованість, безпідставність позовних вимог та відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст. 72-77, 90, 94, 139, 241, 243, 244, 246, 250, 255, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

вирішив:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 19.07.2021 року.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна