Ухвала від 19.07.2021 по справі 380/11301/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/11301/21

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

19 липня 2021 року місто Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу Львівської області Білецького Ігоря Мироновича про визнання недійсним звіту, визнання протиправними дій

ВСТАНОВИВ:

17.07.2021 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: 81716, Львівська область, Жидачівський район, с.Кнісело до приватного виконавця виконавчого округу Львівської області Білецького Ігоря Мироновича, місцезнаходження: 79013, м.Львів, вул.Київська, 1, в якій позивач просить:

- визнати недійсними звіти про експертно-грошову оцінку земельних ділянок: площею 0,0444га, кадастровий номер 4621583900:02:000:1224 з оцінкою у 26300,00грн, площею 0,11723 га, кадастровий номер 4621583900:01:000:1225 з оцінкою у 57500,00грн, площею 0,9364га, кадастровий номер 4621583900:01:000:1208 з оцінкою у 84700,00грн та призначити у справі незалежну експертно-грошову оцінку;

- постановити ухвалу, якою визнати неправомірними дії відповідача щодо відкриття проти позивача виконавчого провадження №64134385 від 14.01.2021, стягнення з боржника основної винагороди ВП №64134385 від 14.01.2021, про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження ВП №64134385 від 14.01.2021 та відкликати вказані постанови.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (пункт 1 частини першої статті 19 КАС України).

Відповідно до частини 5 статті 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Як убачається з матеріалів справи, спірні правовідносини виникли внаслідок примусового виконання за виконавчим документом - виконавчим листом №2-94/11 від 03.12.2020, виданим Жидачівським районним судом Львівської області.

Учасником вказаних правовідносин є приватний виконавець, який уповноважений державою провадити діяльність щодо примусового виконання рішень, а отже, спір має вирішуватися в порядку КАС України.

Так, визначення вартості майна боржника є процесуальною дією виконавця (незалежно від того, яка конкретно особа - сам виконавець чи залучений ним суб'єкт оціночної діяльності - вчиняла відповідні дії) щодо примусового виконання на підставі виконавчих документів. Отже, оскаржити оцінку майна можливо в порядку оскарження рішень та дій виконавців.

За правилами ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а рішення, дії чи бездіяльність виконавця щодо виконання рішень інших органів можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду.

Оскільки в цьому випадку оцінка майна здійснена в процесі виконання виконавчого листа Жидачівського районного суду Львівської області, то в силу вимог частини 2 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» така оцінка може бути оскаржена сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адмінсуду в порядку, передбаченому законом. Відповідачем у такому випадку має бути орган державної виконавчої служби, а суб'єкт оціночної діяльності може бути залучений як третя особа.

Аналогічна позиція викладене у постанові Верховного Суду від 30.07.2020 у справі №520/2218/20.

Відповідно до частини 5 статті 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

З огляду на викладене, суд вважає, що вказана справа належить до предметної підсудності місцевого загального суду, який видав вказаний виконавчий лист, а саме Жидачівського районного суду Львівської області.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом (частина перша статті 25 КАС України).

Суд не вирішує питання щодо належності оформлення позовної заяви та можливість відкриття провадження у справі, оскільки цей спір предметно не підсудний Львівському окружному адміністративному суду.

Керуючись статтями 19, 20, 25, 26, 29, 243, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

передати адміністративний позов ОСОБА_1 до приватного виконавця виконавчого округу Львівської області Білецького Ігоря Мироновича про визнання недійсним звіту, визнання протиправними дій разом з усіма доданими до нього матеріалами на розгляд до Жидачівського районного суду Львівської області (81700, м.Жидачів, вул. Я. Мудрого, 20).

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду.

Суддя А.Г. Гулик