про залишення позовної заяви без руху
20 липня 2021 року м. Київ № 320/8386/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Головне управління ПФУ у Київській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позвом до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Головне управління ПФУ у Київській області з вимогами щодо зобов'язання Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки видати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019.
Частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу (пункт 3); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) (пункт 5).
Відповідно до статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами (частина перша). Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга).
Зі змісту позовної заяви убачається, що обґрунтовуючи наявність підстав для зобов'язання Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку станом на 05.03.2019 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, позивачем зазначено про визнання протиправними та нечинними окремих положень підзаконних актів Кабінету Міністрів України, згідно яких виготовлялась довідка у 2018 році для перерахунку пенсії позивача, а саме: постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, пунктів 1, 3, 5 та Додатку 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 132.02.2008 №45, згідно рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019.
Відтак, за висновком суду, про порушення свого права на отримання оновленої довідки станом на 05.03.2019 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивач міг та повинен був дізнатися з дня набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, тобто з 05.03.2019, відповідно, з 06.03.2019 розпочав перебіг строк звернення позивача до суду з позовом про зобов'язання органу, уповноваженого на видачу довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, видати позивачу таку довідку.
Водночас, до суду з даним позовом позивач звернувся 09.07.2021, тобто з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду.
При цьому позивачем не подано до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з наведенням поважності підстав пропуску позивачем строку звернення до суду та наданням доказів на підтвердження поважності таких підстав.
Крім того, спірні відносини щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям були предметом розгляду у зразковій справі №160/8324/19, рішення у якій набрало чинності 24.06.2020. Відповідно, з дати набрання чинності судовим рішенням у зразковій справі щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям минув рік часу до моменту звернення позивача з даним позовом до суду.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду:
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з наведенням поважних підстав для поновлення строку звернення до суду та наданням відповідних доказів.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа: Головне управління ПФУ у Київській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
2. Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Леонтович А.М.