справа № 179/1022/21
провадження № 3/179/538/21
20 липня 2021 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровськоїї області у складі судді Ковальчук Т.А., при секретарі Хорольській І.П., за участю прокурора Ровного І.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Магдалинівка Дніпропетровської області матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, не працюючої, на момент вчинення правопорушення депутат Личківської сільської ради (Личківська ОТГ), Магдалинівського району Дніпропетровської області, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 ,
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про порушення ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , протоколи від 23.06.2021 року № 554, № 555 та протокол № 556 згідно яких рішенням №01-1/VІІ від 24.05.2018 року «Про початок повноважено депутатів Личківської сільської ради» заслухавши інформацію голови Личківської сільської виборчої комісії ОСОБА_2 про результати виборів Личківської сільської ради керуючись ст.. 45, ч. 2 ст. 46, ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україну», ч. 2 ст.4, ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», ч. 12 ст. 85 ЗУ «Про місцеві вибори», ч. 2 ст. 8 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» було вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Личківської сільської ради VІІ скликання по 22 округах - серед яких ОСОБА_3 ..
Згідно із ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Отже, ОСОБА_1 будучи депутатом Личківської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області (Личківська ОТГ) VІІ скликання, згідно з п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом відповідальності вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією, та суб'єктом декларування відповідно до ст.. 3 Закону.
Відповідно до рішення № 01-1/VII від 24.05.2018 року «Про початок повноважень депутатів Личківської селищної ради» заслухавши інформацію голови Личківської сільської територіальної виборчої комісії ОСОБА_4 про результати виборів Личківської сільської ради 8 скликання ст.. 45, ч. 2 ст. 46, ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україну», ч. 2 ст.4, ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», ч. 12 ст. 85 ЗУ «Про місцеві вибори», ч. 2 ст. 8 ЗУ «Про добровільне об'єднання територіальних громад» було вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Личківської сільської ради VІІІ скликання по 8 округах - тому ОСОБА_1 припинила повноваження депутата Личківської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області (Личківська ОТГ) VІІ скликання.
ОСОБА_1 будучи депутатом Личківської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області (Личківська ОТГ) VІІ скликання, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2019 рік за типом «щорічна», лише 01.06.2021 об 07.55 год.
ОСОБА_1 припиняючи повноваження депутата Личківської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області (Личківська ОТГ) VІІ скликання, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та за типом «перед звільненням», лише 24.05.2021 об 11.25 год.
ОСОБА_1 припинивши повноваження депутата Личківської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області (Личківська ОТГ) VІІ скликання, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2020 рік за типом «після звільнення», лише 24.05.2021 об 11.29 год.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283, така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій та суб'єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, подаються протягом 60 календарних днів з дати визначеної вище;
-декларації, службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Ст. 45 ч.1, ч. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи,зазначені у п.1,п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 Розділ ХІІІ Прикінцеві положення ЗУ «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2/1. Відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році подовжено до 01 червня.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, провину визнала.
Дослідивши матеріали справи, суд, зазначає таке.
У відповідності до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 ч.1 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі.
Відповідно дост 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з рішення «Про початок повноважень депутатів Личківської сільської ради» від 24.05.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 обрано депутатом Личківської сільської ради.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_5 опублікувала декларацію щорічну за минулий 2019 рік лише 01.06.2021 року (а.с. 17, протокол № 554), декларацію після припинення діяльності перед звільненням лише 24.05.2021 року (а.с. 18, протокол № 555), декларацію після звільнення лише 24.05.2021 року (а.с. 17, протокол № 556).
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколами № 554, № 555, № 556 про адміністративне правопорушення від 23.06.2021 року, рішенням «Про початок повноважень депутатів Личківської сільської ради», скріншотами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій.
Суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини справи, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає, що необхідно призначити стягнення у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.
Відповідно до п. 6, розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, передбачено зокрема, що у разі об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одну справу об'єднаній справі присвоюється номер тієї справи, яка надійшла до суду першою.
Враховуючи те, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених однією особою, які розглядаються одним суддею та з метою всебічного та повного з'ясування усіх обставин справи, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
Отже, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи № 179/1022/21, № 179/1023/21 та № 179/1024/21 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Присвоїти об'єднаному провадженню єдиний унікальний номер тієї справи, яка надійшла до суду першою - № 179/1022/21 (провадження 3/179/538/21).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 554, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 555, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 556, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень);
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень) /призначення платежу: *;21081100; протокол № 554, № 555, № 556; * ГУК у Дн-кій обл./смт.Магдалин/21081100; код утримувача: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA848999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2021 року.
Суддя Т.А. Ковальчук