Ухвала від 16.07.2021 по справі 205/6038/21

16.07.2021 Єдиний унікальний номер 205/6038/21

Єдиний унікальний номер судової справи:205/6038/21

Номер провадження: 2а/205/76/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 липня 2021 року м. Дніпро

Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Мовчан Д.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міської ради, Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради про визнання протиправними дії інспектора з паркування, скасування постанови про притягнення до адміністративного стягнення, закриття провадження по справі, -

ВСТАНОВИВ:

13 липня 2021 року позивач ОСОБА_1 сформував в системі «Електронний суд» вищевказану позовну заяву, яка надійшла на електронну адресу суду 14 липня 2021 року.

Фактично матеріали вказаного провадження були передані судді із канцелярії суду 15 липня 2021 року.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Виконуючи вказані вимоги процесуального законодавства та вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за такою заявою, суддя дійшов висновку, що зазначену заяву слід залишити без руху, оскільки її подано без додержання вимог, викладених у статті 160 КАС України.

Позивач у вказаному адміністративному позові заявляє, у тому числі, вимоги про зобов'язання Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради вчинити певні дії у вигляді видалення інформації у реєстру обліку правопорушень.

Разом із цим, особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності регламентуються ст. 286 КАС України.

Згідно частини 3 названої ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:

1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;

2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);

3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;

4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Таким чином, під час розгляду справ даної категорії компетенції місцевого суду, як адміністративного, суду не поширюються на вирішення питань щодо зобов'язання вчинення певних дій.

2. Відповідно до ч.3ст. 161 КАС Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Слід зазначити, що відповідно до статей 3,5Закону України «Про судовийзбір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об'єктів оплати судовим збором.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 18 березня 2020 року в справі № 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовуватистатті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.

Також, Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку, який передбачав, що судовий збір при оскарженні постанов про адміністративне правопорушення сплаті не підлягає, та зазначила, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.

Розмір судового збору за подання позовної заяви складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зіст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2021 року установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2270 гривні.

Таким чином, позивач має сплатити судовий збір за даним позовом у розмірі 454 грн. 00 коп.

За приписами ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані у мотивувальній частині даної ухвали недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання позивачем до суду адміністративного позову із зазначенням вищевказаних відомостей.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міської ради, Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради про визнання протиправними дії інспектора з паркування, скасування постанови про притягнення до адміністративного стягнення, закриття провадження по справі - залишити без руху.

2. Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою. Встановити позивачеві строк для усунення недоліків заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, але не пізніше 10 днів із дня отримання ним копії ухвали.

3. Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, така заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: Д.В. Мовчан