Справа № 567/896/21
14 липня 2021 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Василевич О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Острозького ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , неодруженого, громадянина України, паспорт НОМЕР_1 від 22.06.2009 року,
за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП та зміст ст.63 Конституції України ОСОБА_2 роз'яснені)
ОСОБА_1 , будучи особою щодо якої постановою Острозького районного суду Рівненської області від 30.09.2020 року встановлено адміністративний нагляд строком на один рік із застосуванням обмежень, одним з яких є реєстрація в Острозькому ВП ГУНП в Рівненській області два рази на місяць, згідно графіка реєстрації, 28.06.2021 року не прибув на реєстрацію до відділення поліції № 3 Рівненського РУП, чим порушив умови встановлені адміністративним наглядом.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №342224 від 12.07.2021р. ОСОБА_1 ставиться у провину порушення правил адміністративного нагляду при наступних обставинах - 30.06.2021р. близько 23 год. 28 хв. ОСОБА_1 , будучи особою щодо якої встановлено адміністративний нагляд із застосуванням обмежень, одним з яких є заборона виходити з будинку по місцю проживання з 22 год. до 06 год. наступного дня, був відсутній по місцю свого проживання.
В суді ОСОБА_1 свою провину у порушенні адміністративного нагляду визнав частково та пояснив, що йому було відомо про встановлений відносно нього адмінстративний нагляд та про його обов'язок з'являтися у визначені дні на реєстрацію до відділу поліції, однак 28.06.2021р. він не прибув на реєстрацію до відділення поліції № 3 Рівненського РУП, оскільки перепутав числа. Водночас з приводу іншого порушення адміністративного нагляду, вчинення якого йому ставиться у провину, щодо його відсутності по місцю свого проживання у нічний час 30.06.2021р., ОСОБА_1 свою провину не визнав та пояснив, що у день та час, вказаний у складеному відносно протоколі він перебував дома та спав. Зазначив, що між ним та працівниками поліції досягнута домовленість про те, що коли вони здійснюють перевірку дотримання ним встановлених відносно нього обмежень адміністративного нагляду, то перебуваючи біля будинку по місцю його проживання вони телефонують йому, щоб він вийшов з будинку, проте тієї ночі йому ніхто з працівників поліції не телефонував та у двері будинку не стукав, а сам він знаходився в будинку та спав.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, надавши оцінку всім доказам в їх сукупності та взаємозв'язку, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 28.06.2021р.) та про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з огляду на наступне.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 28.06.2021р.), окрім його зізнавальних пояснень, доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №749230 від 07.07.2021р. та іншими матеріалами справи.
Відповідно до постанови Острозького районного суду Рівненської області від 30.09.2020р. ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік з наступними обмеженнями, зокрема : зобов'язано реєструватись в Острозькому ВП ГУНП два рази на місяць, згідно графіка реєстрації; заборонено виходити з будинку з 22.00 до 06.00 год. наступного дня.
З реєстраційного листка встановлено, що ОСОБА_1 28.06.2021р.не прибув на реєстрацію до відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області.
З пояснень ОСОБА_1 та досліджених доказів, судом встановлено, що він не з'явився на реєстрацію до відділу поліції 28.06.2021р. без поважних причин.
Водночас будь-яких перешкод або непереборних обставин, які були на заваді ОСОБА_1 своєчасно прибути на реєстрацію до відділу поліції саме 28.06.2021р. в судовому засіданні не встановлено.
Згідно довідки відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області встановлено, що ОСОБА_1 протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема, за ч.1 ст.127, ч.2 ст.175-1, ст.176, ст.177, ч.2 ст.178 КУпАП.
Таким чином, оцінюючи в сукупності докази по справі судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 28.06.2021р.).
З приводу правопорушення, вчинення якого ставиться у провину ОСОБА_1 з датою події - 30.06.2021р., суд дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності вважає, що провадження у цій частині підлягає закриттю у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, з огляду на наступне.
У відповідності до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Стаття 9 КУпАП передбачає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.129 Конституції України, однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини.
Відповідно до положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі змісту ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Беручи до уваги досліджені у судовому засіданні докази, а також заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до переконання, що вина останнього не підтверджена належними доказами. ОСОБА_1 у судовому засіданні та при складанні інспектором поліції протоколу послідовно вказував на те, що 30.06.2021р. у нічний час він перебував по місцю свого проживання та спав, оскільки був втомлений після роботи.
В матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 зазначеної у протоколі про адміністративне правопорушення дії. Дійшовши висновку про відсутність ОСОБА_1 за місцем свого проживання, особа, уповноважена на складання протоколу не була позбавлена можливості опитати відповідних осіб (сусідів), які б могли підтвердити факт відсутності ОСОБА_1 за місцем його проживання.
Матеріали справи не містять достатніх та переконливих доказів на підтвердження факту відсутності ОСОБА_1 по місцю його проживання у день та час, вказаний у складеному відносно нього протоколі, та ОСОБА_1 заперечував такий факт як при складенні протоколу, так і в поясненнях наданих суду.
Таким чином, у матеріалах справи відсутні достовірні, належні та допустимі докази, які у своїй сукупності беззаперечно б свідчили про те, що ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду з датою події - 30.06.2021р.
Одночасно, суд враховує, що протокол про адміністративне правопорушення не може бути єдиним та беззаперечним доказом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки обставини, викладені у ньому ОСОБА_1 заперечує, а інші докази на підтвердження його відсутності під час перевірки за місцем свого проживання в матеріалах справи відсутні, а тому суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно положень КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів по справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП (дата події 30.06.2021р.).
Застосовуючи вид адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 28.06.2021р.) враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення судом взято до уваги, що ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується посередньо, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, проте позитивних висновків не зробив та продовжує вчиняти правопорушення, що вказує на відсутність бажання виправитись.
З урахуванням встановлених судом обставин, характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, який за віком та станом здоров'я є працездатним, при альтернативі стягнень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, суд приходить до висновку про наявність підстав для застосування відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення у видіштрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.187 КУпАП, що буде необхідним для виховання та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 23, 24, ч.1 ст.187, 221, 247, 276, 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 28.06.2021 р.) та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 коп.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП (дата події - 30.06.2021р.) закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
У разі несплати штрафу в 15-ти денний термін, штраф підлягає примусовому стягненню з ОСОБА_1 в порядку ст.308 КУпАП у подвійному розмірі, а саме в сумі 102(сто дві) грн.00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуВасилевич О.В.