Справа № 539/2503/21
Провадження № 3/539/685/2021
20 липня 2021 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріал з УПП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.7 ст. 121, ч. 1 ст. 130 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
14.06.2021 о 01 год 54 хв ОСОБА_1 на 1 км а/ш Р42 Лубни-Опішня керував автомобілем OPEL VECTRA 1.6 д.н.з. НОМЕР_2 , не перереєстрованим у встановленому законом порядку протягом 10 діб після встановлення ГБО. Порушення вчинене повторно протягом року.
Крім того, як було встановлено, 14.06.2021 о 01 год 54 хв ОСОБА_1 на 1 км а/ш Р42 Лубни-Опішня керував автомобілем OPEL VECTRA 1.6 д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, огляд якого на стан сп'яніння проводився за згодою водія після скоєння ДТП в установленому законом порядку в КП «ЛЛІЛ» Лубенської міської ради.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. п.2.9 а, 2.9 в Правил дорожнього руху України за що відповідальність передбачена ч.7 ст. 121, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що дійсно 14.06.2021 о 01 год 54 хв його зупинили працівники поліції за порушення ПДР. Вину у скоєному визнає повністю.
Пункт 2.9-а Правил дорожнього руху України передбачає, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за даною статтею настає в тому числі за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,
Відповідно до ч.7 ст. 121 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за вчинення будь - якого з порушень, передбачених ч.6 ст. 121 КУпАП.
Згідно копії постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАБ № 209420 від 23.02.2021 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 23.02.2021 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст.121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Згідно п.2.9 «в» ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення.
Під час дослідження адміністративних матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч.7 ст.121, ч.1 ст. 130 КУпАП, про що свідчать протоколи про адміністративне правопорушення серії ААБ № 126538 від 14.06.2021, серії ААБ №126537 від 14.06.2021.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.7 ст. 121 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №126538; копією постанови про накладення адміністративного стягнення від 14.06.2021, відеозаписом події.
За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 126537 від 14.06.2021, вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Згідно відеозапису події вбачається, що ОСОБА_1 порушив ПДР, після якої працівник поліції запропонував пройти огляд на встановлення стану сп'яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер» або в медичному закладі, який за своєю згодою ОСОБА_1 пройшов у КП «ЛЛІЛ» Лубенської міської ради. Під час проходження освідування ОСОБА_1 показник приладу «Драгер» був 1,78 проміле вмісту алкоголю, що є станом середнього ступеню сп'яніння.
Згідно висновку №162 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції КП «ЛЛІЛ» Лубенської міської ради від 14.06.2021, ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду визначена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103, та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735.
Таким чином, працівником органу поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, було дотримано вимоги ст. 266 КУпАП та вищевказаних нормативно-правових актів, що регулюють порядок огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану сп'яніння, а саме: запропоновано ОСОБА_1 пройти перевірку на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» або пройти огляд в медичному закладі, з чим він погодився і який пройшов в КП «ЛЛІЛ» Лубенської міської ради, де було встановлено, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння.
З протоколу серії ААБ № 126537 від 14.06.2021 встановлено, що 14.06.2021 у ОСОБА_1 вилучено посвідчення водія НОМЕР_3 , виданий тимчасовий дозвіл на право керування т/з НОМЕР_4 .
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини'стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, що сформульовані у п. 43 рішення від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини»), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З огляду на наведене, суд приходить висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.7 ст. 121, ч. 1 ст. 130 КУпАП та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі одної тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 121, 130, 268, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, ЗУ «Про судовий збір», суд -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч.7 ст. 121, ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі одної тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 а користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривень 00 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського міськрайонного суду О.С. Алтухова