Справа № 557/737/21
13 липня 2021 року смт.Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП
До Гощанського районного суду Рівненської області надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст.121 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №093926 від 06.05.2021 року, в цей же день близько 09 год.20 хв. в смт.Гоща по вул.Соборній водій ОСОБА_1 керував т/з «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , у якого відсутній передбачений конструкцією задній бампер, чим повторно протягом року вчинив правопорушення (05.05.2021 року винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення ЕАН №4165171 за ч. 1 ст.121 КУАП про накладення штрафу).Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги підпункту «е» п.31.4.7 Правил дорожнього руху.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Андріюк С.М. в судовому засіданні просили провадження у справі закрити за відсутністю в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності події та складу адміністративного правопорушення , оскільки рішенням Гощанського районного суду від 03.06.2021 року, яке набрало законної сили скасовано постанову серії ЕАН №4165171 про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст.121 КУАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу, а провадження у справі закрито, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, його захисника, та дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч.4 ст. 121 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті
Тобто, частиною 4 ст.121 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №093926 від 06.05.2021 року відносно ОСОБА_1 , таке полягало у повторному протягом року вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.121 КУАП особою, яку згідно постанови у справі про адміністративне правопорушення ЕАН №4165171 від 05.05.2021 року було притягнуто до відповідальності за ч. 1 ст.121 КУпАП.
Проте, як вбачається з рішення Гощанського районного суду Рівненської області від 03.06.2021 року у справі №557/709/21 за позовом ОСОБА_1 до ГУНП у Рівненській області, ДППУ про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, копію якого надано суду адвокатом, судом було скасовано постанову серії ЕАН №4165171 від 05.05.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст.121 КУАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу, а провадження у справі закрито, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Дане рішення суду набрало законної сили 29.06.2021 року.
Оскільки скасована постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не створює юридичних наслідків, отже, до протоколу на додано доказів, які б підтверджували повторність вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, а відтак - і вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП, а тому, суд вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 4 ст.121 КУпАП, що згідно п.1 ст. 247 КУпАП є обставиною, яка виключає провадження по справі.
Керуючись ст.ст.247,283,284 КУпАП України, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Гощанський районний суд Рівненської області.
Суддя П.В.Тишкун