Справа № 168/360/21
Провадження № 3/168/190/21
19 липня 2021 року смт. Стара Вижівка
Суддя Старовижівського районного суду Волинської області Малюта А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 (м.Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
жителя
АДРЕСА_1 , працюючого ФОП « ОСОБА_2 »,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №219337 від 21 травня 2021 року слідує, що ОСОБА_1 21 травня 2021 року о 14 год. 07 хв. в смт.Стара Вижівка по вул.Привокзальній Волинської області керував автомобілем «Опель-Омега», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
Чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав. Пояснив, що був зупинений працівниками поліції. У нього були відсутні документи на причіп. Спиртного не вживав. Пройти огляд на стан сп'яніння за допомогою Драгера працівники поліції не пропонували. Відразу ж запропонували їхати в лікарню в Любомль, а не в лікарню Старої Вижівки, яка знаходилась поряд. Від проходження медичного огляду у найближчому медзакладі не відмовлявся. Працівники поліції власноручно склали протокол і почали зупиняти водіїв автомобілів, які рухалися, для засвідчення факту відмови. Посвідчення водія не вилучалось. Відсторонення від керування автомобілем не здійснювалось. Після чого, він одразу поїхав автомобілем в м.Ковель.
Захисник Клімук В.С. в судовому засіданні зазначив, що працівниками поліції було порушено вимоги статті 266 КУпАП та пунктів 4, 5 Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом МВС України № 1026 від 18 грудня 2018 року. Зазначив, що ОСОБА_1 від проходження медичного огляду не відмовлявся. Факт відмови ОСОБА_1 свідки не бачили. Поставили свої підписи на протоколі після складання працівниками поліції протоколу. Просив провадження закрити в зв'язку з відсутністю у його діях події та складу адміністративного правопорушення через недоведеність.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 та його захисника Клімука В.С, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність їх у сукупності, прийшов до таких висновків.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із вимогами статті 272 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 2 статті 266 КУпАП під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пунктів 4, 5 Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом МВС України № 1026 від 18 грудня 2018 року під час здійснення повноважень поліцейськими портативний відеореєстратор закріплюється на його форменому одязі на грудях (ближче до плечового суглоба) так, щоб не створювати перешкод діям поліцейського. У випадках, пов'язаних з необхідністю якісної фіксації подій, поліцейські можуть тримати портативний відеореєстратор у руках. Дозволяється закріплення портативного відеореєстратора на екіпіруванні (шоломі) або зброї, якщо їх конструкцією передбачені відповідні кріплення. Включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків та/або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних з виникненням у поліцейського особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.
В судовому засіданні оглянути відеозапис з нагрудної камери поліцейського не надалось можливим. Оскільки наданий відеозапис не відкривався на комп'ютері, а CD диск був технічно не справним. Надалось можливим встановити з відео лише факт зупинки працівниками поліції випадкових водіїв для засвідчення факту відмови від проходження медичного огляду. На що вказували самі працівники поліції. Тобто, факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та його відмови від проходження ним медичного огляду на стан сп'яніння в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.
Таким чином наявні у справі докази, які безпосередньо дослідженні в судовому засіданні, не можуть вважатись такими, що підтверджують факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та його відмови від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, що призвело до порушенням останнім вимог пункту 2.5 ПДР України, та, відповідно, наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з відсутністю належних та допустимих доказів, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, тому провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись статтями 7, 9, 130, 221, 247, 252, 266, 280, 284, 294 КУпАП,
суддя,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку із відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Старовижівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А. В. Малюта