Рішення від 19.07.2021 по справі 420/7210/21

Справа № 420/7210/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107) про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить:

визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправною;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідно до рішення Овідіопольського районного суду Одеської областi вiд 23.11.2020 року по справі №522/4178/20 внести зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ;

стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області судовий збір в розмірі 908 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач звернувся до Овідіопольського районного суду Одеської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, по результатах розгляду якої було постановлене рішення від 23.11.2020 року по справі №522/4178/20, згідно якого звіти про застраховану особу Реєстрi застрахованих в осіб Державного peєcтpy загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., належать - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 . Проте, відповідач самостійно не вніс вiдповiднi змiни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Згідно відповіді відповідача від 10.03.2021 року №3420-3007/Г-02/8-1500/21 Головне управління виступало у справі, як заінтересована особа, а не відповідачем, та в рiшенні суду відсутнє зобов'язання Головному управлінню вчинити певні дії, то відсутні підстави для виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням.... Таким чином, внесення змін до Реєстру можливо при наявності вiдповiдного рішення суду щодо зобов'язання територіального органу Пенсійного фонду України внести такі зміни. Позивач не погоджується з бездіяльністю відповідача та звернувся до суду.

Ухвалою суду від 05.05.2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористався.

Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

З 18.06.2008 по 18.06.2012 року ОСОБА_1 працював оператором зважувальної та розвантажувальної установки в цеху виробництва бетону Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ» (ТОВ «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ» - далі).

ТОВ «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ» ліквідовано 27.05.2015 року.

Згідно даних Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р. звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 під невірним реєстраційним номером облікової картки платника податків НОМЕР_1 та невірним прізвищем, а саме - ОСОБА_2 , через що звіти не обліковувались належним чином відповідно до вимог чинного законодавства.

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом, яким просив визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправною; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області внести зміни до відомостей про застраховану особу Реєстрі застрахованих B осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи 3 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області прийняти відповідне рішення про внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО 3 ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2020 року справа №420/ 7777/19, в позові відмовлено. Судом вказано на Постанову Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 № 5 (зі змінами від 25.05.1998). В якій, пленум вказує, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Відповідно до пункту 6 Пленуму №5, судам слід мати на увазі, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинні розглядатись у порядку, передбаченому главою 37 ЦПК, за участю заявників і заінтересованих осіб.

ОСОБА_1 звернувся до Овідіопольського районного суду Одеської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, по результатах розгляду якої було постановлене рішення від 23.11.2020 року по справі № 522/4178/20, згідно якого звіти про застраховану особу Реєстрi застрахованих в осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ-РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., належать - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 10.03.2021 року №3420-3007/Г-02/8-1500/21 відмовило позивачу у внесенні зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, зазначивши, що Головне управління виступало у справі, як заінтересована особа, а не відповідачем, та в рішенні суду відсутнє зобов'язання Головному управлінню вчинити певні дії, то відсутні підстави для виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням.... Таким чином, внесення змін до Реєстру можливо при наявності відповідного рішення суду щодо зобов'язання територіального органу Пенсійного фонду України внести такі зміни. Та рекомендовано позивачу з урахуванням рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 23.11.2020 року по справі №522/4178/20 про встановлення факту, що має юридичне значення, звернутися до Одеського окружного адміністративного суду із позовною заявою про визнання дiй Головного управління протиправними та зобов'язання Головне управління внести зміни до Реєстру та об'єднати дані, зазначені у вказаному рішенні.

Не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови у внесенні зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, позивач звернувся до суду із вищенаведеними позовними вимогами.

Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

За визначенням пунктів 1, 3, 7, 10 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб /пункт 1/; застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок /пункт 3/; Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом /пункт 7/; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

Статтею 14-1 вказаного Закону визначено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов'язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.

Згідно із статтею 18 згаданого Закону джерелами формування Державного реєстру є відомості, що надходять до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду від: державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; платників єдиного внеску; застрахованих осіб; фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчих органів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад; органів доходів і зборів та уповноважених суб'єктів для обліку даних Єдиного державного демографічного реєстру; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики; державної служби зайнятості; інших підприємств, установ, організацій та військових частин; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; територіальних органів Пенсійного фонду за результатами перевірок платників єдиного внеску; інших джерел, передбачених законодавством.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

За змістом статті 1 цього Закону застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

У відповідності до пунктів 4, 5 частини першої статті 16 цього ж Закону застрахована особа має право: отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; звертатися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено положеннями статті 21 названого закону.

Так, персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування.

На кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Унікальний номер електронної облікової картки формується автоматично шляхом додавання одиниці до останнього наявного унікального номера електронної облікової картки.

Персональна електронна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості, зокрема: 1) умовно-постійна частина персональної електронної облікової картки: унікальний номер електронної облікової картки; серія, номер і найменування документа, що посвідчує особу; прізвище, ім'я та по батькові на момент створення електронної облікової картки; прізвище, ім'я та по батькові на поточний момент; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті); 2) частина персональної електронної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат: код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) страхувальника (платника); рік, за який внесено відомості; розмір страхового внеску за відповідний місяць; сума сплачених страхових внесків за відповідний місяць; страховий стаж; кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць; ознака особливих умов праці, що дають право на пільги в системі пенсійного забезпечення; сума заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць.

Згідно із частинами першою та другою статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за №785/25562 (надалі - Положення №10-1), відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) визначає порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.

Пунктами 4 та 5 розділу І "Загальні положення" Положення №10-1 встановлено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб. Реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 розділу ІІІ "Створення облікової картки" Положення №10-1 визначено, що з метою забезпечення обробки інформації в Реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи автоматично створюється облікова картка, якій присвоюється номер облікової картки.

Згідно з пунктом 2 цього розділу облікова картка відкривається у разі: надходження у складі звітності від страхувальника відомостей про застраховану особу, дані про яку відсутні в Реєстрі застрахованих осіб; надходження у складі звітності відомостей про суми нарахованого доходу та єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; сплату добровільних внесків особами, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування; надходження відомостей від фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; в інших випадках, передбачених Законом.

Відповідно до пункту 3 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення №10-1 відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно із пунктом 6 розділу IV "Надання та формування інформації з Реєстру застрахованих осіб" Положення №10-1 інформація з Реєстру застрахованих осіб формується та надається за такими формами: індивідуальні відомості про застраховану особу - згідно з додатками 3 - 5 до цього Положення.

Додатком №4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування затверджено Форму ОК-5 " Індивідуальні відомості про застраховану особу" Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, відомості про періоди трудової діяльності застрахованих осіб є підставою для призначення та розрахунку пенсійних виплат. А відтак, помилкова відсутність таких відомостей в Реєстрі застрахованих осіб порушує право застрахованої особи на одержання виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.

Протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень треба розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу/його посадової особи, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи в невчиненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними й реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Крім того, як вбачається зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суд зазначає, що поняття бездіяльності було неодноразово надано Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, зокрема, у постановах від 26.06.2019 року по справі №807/583/14, від 15.03.2019 року по справі №805/1953/18-а та від 23.05.2018 року по справі №802/490/16-а, в яких зазначено, що бездіяльність - це пасивна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним тих дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього обов'язків (завдань) згідно із чинним законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, на заяву позивача відповідач листом від 10.03.2021 року №3420-3007/Г-02/8-1500/21 відмовило позивачу у внесенні зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, зазначивши, що Головне управління виступало у справі, як заінтересована особа, а не відповідачем, та в рішенні суду відсутнє зобов'язання Головному управлінню вчинити певні дії, то відсутні підстави для виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням.... Таким чином, внесення змін до Реєстру можливо при наявності відповідного рішення суду щодо зобов'язання територіального органу Пенсійного фонду України внести такі зміни. Та рекомендовано позивачу з урахуванням рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 23.11.2020 року по справі №522/4178/20 про встановлення факту, що має юридичне значення, звернутися до Одеського окружного адміністративного суду із позовною заявою про визнання дiй Головного управління протиправними та зобов'язання Головне управління внести зміни до Реєстру та об'єднати дані, зазначені у вказаному рішенні.

Суд зазначає, що ТОВ «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ», ЄДРПОУ 33832730, подавало звіти до Реєстру застрахованих осіб за ОСОБА_1 , як за найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008 р. по 31.05.2012 р. під реєстраційним номером облікової картки платника податків НОМЕР_1 та прізвищем - ОСОБА_2 .

ТОВ «ХАЙ - РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ», ЄДРПОУ 33832730, на якому в період з 11.06.2008 року по 11.06.2012 року був працевлаштований ОСОБА_1 , відповідно інформації з трудової книжки, НОМЕР_3 ліквідовано.

Підприємство припинено 27.05.2015 року, номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи 15541170041001364..

Пунктом 4 Положення 10-1 передбачено, що у разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником.

У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.

Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

Відповідно до інформації про юридичну особу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань дані про юридичних осіб-правонаступників відсутні.

Судом встановлено, що Рішенням Овідіопольського районного суду Одеської від 23.11.2020 року по справі № 522/4178/20, встановлено факт, а саме, що звіти про застраховану особу Реєстрi застрахованих в осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ-РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., належать - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

З огляду на викладене рішенням Овідіопольського районного суду Одеської від 23.11.2020 року по справі № 522/4178/20 встановлено факт помилкового зазначення у звітах про застраховану особу Реєстрi застрахованих в осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ-РЕЙЭ КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 замість ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Таким чином, наявні підстави для внесення змін Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

З огляду на викладене позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню шляхом визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не внесення зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 протиправною та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідно до рішення Овідіопольського районного суду Одеської областi вiд 23.11.2020 року по справі №522/4178/20 внести зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст.75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст.76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна,83, м.Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не внесення зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідно до рішення Овідіопольського районного суду Одеської областi вiд 23.11.2020 року по справі №522/4178/20 внести зміни до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, які звітувало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАЙ - рейз КОНСТРАКШНЗ», код ЄДРПОУ 33832730 за ОСОБА_1 , як найманого працівника, за період роботи з 18.06.2008р. по 31.05.2012р., змінивши: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 - на ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) сплачений судовий збір в розмірі 908 грн.

Рішення суду може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя К.С. Єфіменко