19.07.2021 Єдиний унікальний № 371/716/21
16 липня 2021 року м. Миронівка
ЄУН 371/716/21
Провадження № 3/371/333/21
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_1 , не працює,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відносно ОСОБА_1 14 липня 2021 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 375124 за ст. 173 КУпАП, за яким він 25 червня 2021 року о 17 годині, перебуваючи біля будинку під номером АДРЕСА_1 , висловлювався нецензурними словами на адресу громадянина ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що не вчиняв сварку з ОСОБА_2 , не керувався хуліганськими мотивами. 25 червня 2021 року близько 17 години він перебував на подвір'ї домоволодіння під номером АДРЕСА_1 , в якому проживає. До місця проживання прийшов ОСОБА_2 та почав звинувачувати його в тому, що він показував йому нецензурні жести. В ході сварки, у відповідь на поведінку ОСОБА_2 , міг застосувати нецензурне слово, оскільки у них з ОСОБА_2 склалися неприязні відносини на грунті того, що він наніс тілесні ушкодження брату ОСОБА_2 , за даним фактом слідчим відділом відділу поліції № 2 Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з диспозицією ст. 173 КУпАП дрібним хуліганством є умисні дії, якими порушено громадський порядок та спокій громадян.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а тож підприємств, установ та організацій.
З об'єктивної сторони хуліганство характеризується порушенням громадського порядку, а з суб'єктивної - умисною виною та мотивом явної неповаги до суспільства, тобто хуліганським мотивом.
Для кваліфікації дій особи за ст. 173 КУпАП наявність в цих діях хуліганського мотиву має бути доведена.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка вказує на необхідність оцінювати докази, керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСзПЛ «Авшар проти Туреччини»), яке має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій факту, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою, суд зазначає про відсутність узгоджених між собою, належних та допустимих доказів, які вказують на факт вчинення ОСОБА_3 дрібного хуліганства.
Матеріали справи, пояснення порушника та дані наданих письмових доказів дають підстави для висновку, що конфлікт між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 виник на ґрунті особистих неприязних стосунків, викликаних фактом нанесення останнім тілесних ушкоджень брату ОСОБА_2 .
На підставі ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
В діях ОСОБА_1 , які полягали у висловлюванні нецензурних слів у бік ОСОБА_2 , відсутній хуліганський мотив, тому в його діях відсутній склад правопорушення, яким є дрібне хуліганство.
Відсутність належних і допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 протиправних дій з хуліганських мотивів вказують на наявність підстав для закриття провадження у справі за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Враховуючи вказані обставини, керуючись ст.ст. 7, 9, 245, 247, 251, 254, 256, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, порушеній відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного терміну з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис Л.О.Капшук
Згідно з оригіналом.
Суддя Л.О.Капшук