Рішення від 07.07.2021 по справі 200/6646/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2021 р. Справа№200/6646/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Ушенка С.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії згідно з довідкою про його грошове забезпечення №33/25-578 від 28.04.2021 та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01 грудня 2019 року відповідно до довідки від 28.04.2021 №33/25-578, виданої ДУ “ТМО МВС України по Донецькій області”, здійснити виплату суми перерахунку однією сумою, починаючи з 01.12.2019, з розрахунку 90% від розміру грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, без обмеження будь-яким строком, з урахуванням проведених виплат, з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу.

Позивач в обґрунтування позову зазначив, що він є пенсіонером, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугою років у розмірі 90% грошового забезпечення згідно перерахунку на підставі довідки про грошове забезпечення №2463лк від 13.03.2018 на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11.10.2019 по справі №200/10915/19-а. Зазначає, що у зв'язку із набранням законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 та у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейського у прирівняній посаді, 04 травня 2021 року надіслав відповідну заяву про перерахунок пенсії з 01.12.2019 в Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на підставі довідки про грошове забезпечення №33/25-578 від 28.04.2021. Проте відповідач не знайшов підстав для проведення перерахунку пенсії та листом № 0500-0301-8/11510 від 14.05.2021 відмовив у перерахунку пенсії.

Вважаючи такі дії ГУ ПФУ в Донецькій області протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом порушеного права.

В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, вмотивований тим, що Головним управлінням відповідно до статті 63 Закону № 2262, Порядку № 45 та постанови КМУ № 103 здійснено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки № 2463лк від 13 березня 2018 року. Водночас, після визнання протиправними та скасування пункту 3 постанови КМУ № 103 не відбулося жодних змін розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення, передбачених Постановою № 988, яка є чинною.

Отже, оскільки перелік умов для перерахунку пенсії військовослужбовцям є вичерпним, у Головного управління відсутні законодавчі підстави для перерахунку пенсії на підставі довідки від 04 січня 2021 року №22/6-971.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.06.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.07.2021 відмовлено у задоволенні заяви відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Розгляд справи проведено за правилами ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на адміністративний позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , про що свідчить наявна в матеріалах справи копія паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 . Відповідно до пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 він є пенсіонером та отримує пенсію за вислугою років.

Відповідач в даних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Отже, даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

30 вересня 2011 року позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 90% грошового забезпечення (за вислугу років 38) у розмірі 3916,91 грн. (а.с. 94).

Згідно протоколу за пенсійною справою №0503009274 (МВС) від 03.01.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 01.05.2018 здійснило позивачу перерахунок і виплату пенсії та доплати до неї з 01.01.2016 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з 01.01.2018 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», на підставі довідки № 2463лк від 13 березня 2018 року, в якій зазначені такі складові, як:

- посадовий оклад - 3100,00

- оклад за військовим званням підполковник міліції - 2200,00

- надбавка за стаж служби 50% - 2650,00

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 465,00

- премія 0,82% - 69,00

Перерахунок пенсії проведено відповідачем, виходячи з 70 % грошового забезпечення (вислуга років 38) у розмірі 5938,80 грн., всього з надбавкою 7576,80 грн. (а.с.75-76).

На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11.10.2019 № 200/10915/19-а, яке набрало законної сили відповідно до ухвали Першого апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2019 року, пенсія ОСОБА_1 перерахована з 01 лютого 2020 року, виходячи з 90% розміру грошового забезпечення (вислуга років 38) у розмірі 7635,60 грн., всього з надбавкою 9273,60 грн. (а.с.67-69).

Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області», за вихідним №33/25-596 від 28.04.2021, надіслало до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, зокрема, довідку, видану ОСОБА_1 , про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського, складену враховуючи рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18 та постанову Великої Палати Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, у розмірі 22417,88 грн. (а.с. 59 зворотний бік - 60 зворотний бік).

Відповідач листом № 0500-0301-8/11510 від 14.05.2021, з посиланням на Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262 та затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008, відмовив у перерахунку пенсії (а.с. 58-59).

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Головним управлінням МВС України в Донецькій області видана позивачу довідка від 13.03.2018 № 2463лк, в якій зазначено, що відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 21.02.2018 №103, постанови КМУ від 11.11.2015 №988 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського/начальник відділення поліції (управління, відділи (відділення) поліції) до посади на день звільнення зі служби оперуповноважений становить усього 18484,00 грн., у тому числі посадовий оклад 3100,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням 2200,00 грн., надбавка за стаж служби 2650,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 465,00 грн., премія 69,00 грн.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Велика Палата Верховного Суду, приймаючи у подібних правовідносинах постанову від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17, дійшла висновку, що при обчисленні пенсії на підставі ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Крім того, факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який є вичерпним.

При цьому, у постанові від 13 березня 2019 року у справі №522/7855/17 Верховний Суд зазначив, що висновок судів попередніх інстанцій про наявність підстав для включення до складу грошового забезпечення ОСОБА_2, з якого обчислюється пенсія, отриманих позивачем грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення та грошової допомоги при звільненні, виплата яких здійснювалася не щомісячно, ґрунтується на неправильному застосуванні норм матеріального права, адже вказані виплати не входять до встановленого ч.3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ переліку видів грошового забезпечення.

Пунктами 1-3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: <…> в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

Пунктами 1-3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103), у первинній редакції, вирішено: 1. Перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017р., № 77, ст. 2374).

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Перерахувати з 1 січня 2016р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Також п. 6 Постанови № 103 внесені зміни, зокрема, пункт 5 викладено в такій редакції: «5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту».

Крім того, п. 6 Постанови № 103 викладені в новій редакції додаток 2 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій) і додаток 3 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)).

Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18 касаційна скарга Кабінету Міністрів України на вказані судові рішення залишена без задоволення.

Суд звертає увагу, що спірні у справі № 826/3858/18 правовідносини мали відношення до пенсійного забезпечення безпосередньо військовослужбовців.

Суди, у тому числі суд касаційної інстанції в постанові від 12.11.2019, зазначають, що пункт 5 викладено в наступній редакції: «Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням».

Тобто, у межах справи № 826/3858/18 була надана оцінка змін абзацу першого змін до п. 5 Порядку № 45, які стосуються безпосередньо військовослужбовців.

Внесені зміни додатку 3 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)) не були предметом розгляду у справі № 826/3858/18 і на момент звернення з цим позовом до суду форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у редакції Постанови № 103, є чинною.

Суд зазначає, що п. 3 Постанови № 103, який має відношення до осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), не був спірним у справі № 826/3858/18.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 і на яке позивач посилається як на підставу для перерахунку пенсії, не створює жодних підстав для здійснення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) (за нормами Постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988).

У позовній заяві позивач посилається на судове рішення в зразковій справі №160/8324/19.

У рішенні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у справі № 160/8324/19 зазначено, що це рішення суду є зразковим для справ, в яких, зокрема позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов'язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704.

Також зі змісту рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справі № 160/8324/19 і постанови Великої палати Верховного Суду 24 червня 2020 року у справ № 160/8324/19 випливає, що позивачем була особа, якій було здійснено перерахунок пенсії згідно з п. 1 і 2 Постанови 103 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Отже, позивачем у справі № 160/8324/19 була особа, яка, згідно з висновками Верховного Суду, набула з 05.03.2019 право на перерахунок пенсії згідно з Постановою №704 у зв'язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18. Відтак, правові висновки в зразковій справі № 160/8324/19 не можуть бути застосовані до правовідносин у цій справі, оскільки правове регулювання для перерахунку пенсій особам, які були зазначені в пунктах 1 і 2 Постанови № 103, та особам, які зазначені в п. 3 Постанови № 103, не є ідентичним.

Ця справа не відповідає ознакам типової, які наведені в рішенні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справі № 160/8324/19.

Суд зазначає, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою, яку обіймав позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, з 01.01.2016 не змінювався.

Отже, з моменту видачі позивачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 13.03.2018 № 2463лк грошове забезпечення за відповідною посадою не змінилося. Правомірність визначення у вказаній довідці грошового забезпечення в певному розмірі не є предметом розгляду в цій справі.

З огляду на викладене, відсутні підстави для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки від 28.04.2021 №33/25-578, виданої ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області».

Оскільки позивачем не наведено обґрунтованих доводів щодо протиправності оскаржуваних дій, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для відмови в задоволенні позову в повному обсязі.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується квитанцією №28954 від 26.05.2021, позивач за подання адміністративного позову сплатив 908,00 гривень судового збору.

Оскільки у задоволенні позовних вимог відмовлено, відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 2, 4, 7-14, 19, 143, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 07 липня 2021 року.

Суддя С.В. Ушенко