Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення позовної заяви
16 липня 2021 р. Справа №200/8769/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови,
15 липня 2021 року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу від 16 червня 2021 у розмірі 5100 грн. по ВП №59720255, прийняту державним виконавцем Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) при примусовому виконанні виконавчого листа №200/14258/18-а, що виданий 23 травня 2019 року Донецьким окружним адміністративним судом.
Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Судом встановлено, що оскаржена постанова про накладення штрафу винесена в межах виконавчого провадження ВП №59720255 по виконанню виконавчого листа №200/14258/18-а, що виданий Донецьким окружним адміністративним судом 23 травня 2019 року, про зобов'язання Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити нарахування та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії за період з 01 вересня 2018 року по 30 листопада 2018 року. Вказаною постановою накладено штраф на боржника по вказаному виконавчому провадженню - Добропільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, який відповідно до частини 1 статті 287 вказаного Кодексу має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою про її оскарження.
Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у справі Добропільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37755477) перебуває в стадії припинення, але з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як юридична особа не виключено.
Позовну заяву подано Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області і підписано начальником цього управління ОСОБА_2 . Тобто позов подано не особою, про які йдеться в частині 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому документи, які б свідчили про те, що станом на дату подачі позову Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області є правонаступником боржника по виконавчому провадженню (на що воно посилалося) і має право подавати позов в порядку, встановленому статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви не додані.
Посилання в позовній заяві на постанову Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 925 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України», якою вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях шляхом приєднання до головних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях за переліком згідно з додатком (до якого внесено боржника), без додавання документів про правонаступництво - не є підтвердженням факту настання правонаступництва.
До позовної заяви також не додані документи, які б підтверджували повноваження Рад Наталії Сергіївни підписувати та подавати до суду позовні заяви від імені іншої юридичної особи - Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.
Таких повноважень не вбачається і з інформації, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010) та щодо Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37755477).
Отже, відповідними документами не підтверджено те, що позовну заяву подано (підписано) особою, яка має право її подавати (підписувати) замість (в інтересах) боржника у виконавчому провадженні.
Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Керуючись пунктом 3 частини 4 статті 169, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 16 липня 2021 року.
Суддя Т.В. Логойда