29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"07" липня 2021 р. Справа № 924/190/21
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Смаровоза М.В., при секретарі судового засідання Желіхівській О.О., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд"
до комунального підприємства "Південно - Західні тепломережі"
за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс - Монтаж"
про визнання недійсними рішень
за участю представників:
позивача: Козлюк Р.М. (присутній у судовому засіданні 06.07.2021р. до оголошення перерви);
відповідача: Місінкевич О.Ю.;
третьої особи: Дуб О.Р.
У судовому засіданні 07.07.2021р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд" звернувся до суду із позовом до комунального підприємства "Південно - Західні тепломережі", в якій просить суд: визнати недійсним рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі” про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. “В” і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “Західміськбуд”, що оформлене протоколом № 105 від 22.02.2021р.; визнати недійсним рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі” про визнання переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. “В” і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому ДК 021:2015 45450000-6. Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - товариства з обмеженою відповідальністю “Енергоресурс-Монтаж”, оформлене протоколом № 119 від 23.02.2021р.
В обґрунтування позовних вимог зазначається, зокрема, що товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Західміськбуд» в якості учасника, приймало участь у проведенні спрощеної процедури закупівлі № UA-2021-02-05-001723-b «Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. «В» і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)» із вказаною очікуваною вартістю предмета закупівлі в сумі 660000 грн., замовником якого було комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі».
В подальшому, на підставі протоколу уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. відповідачем було затверджено Оголошення про проведення вищезгаданої спрощеної закупівлі та додатки до нього, які 05.02.2021р. було опубліковано в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
22.02.2021р. уповноваженою особою відповідача Починок Іриною Миколаївною складено протокол № 105, яким пропозицію ТОВ «БК «Західміськбуд» як учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі, відхилено, у зв'язку з тим, що «пропозиція учасника, не відповідає умовам визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі».
Також, як зазначив позивач, уповноваженою особою КП «Південно-Західні тепломережі» Починок Іриною Миколаївною 23.02.2021р. складено протокол № 119, яким визнано переможцем спрощеної закупівлі згідно з вищеозначеним предметом закупівлі, учасника торгів - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергоресурс-Монтаж».
Однак, ТОВ «БК «Західміськбуд» не погоджується з вказаними вищерішеннями КП «Південно-Західні тепломережі» як замовника, вважає їх такими, що прийняті в порушення норм Закону України «Про публічні закупівлі», отже є недійсними, на підставі наступного.
Щодо підстав для визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача № 105 від 22.02.2021р. вказано, що у підпунктах 1-3 пункту 1 резолютивної частини протоколу № 105 від 22.02.2021р., в обґрунтування невідповідності пропозиції ТОВ «БК «Західміськбуд» як учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі, відповідачем зазначено, що:
1) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж, які не передбачені документацією;
2) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу MUA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з'єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж; та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні, які не передбачені документацією;
3) учасником у складі пропозиції надано файл «Sertifikat vidpovidnosti па kompensator.pdf» з технічною інформацією про компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові від «Насі Ayvas Endustriyel Mamuller Sanayive Ticarel» A.S. (Туреччина) та паспорт від ООО «НИИЦ Арматом» на компенсатор осьовий.
З наведеного вище, як стверджує позивач, вбачається, що КП «Південно-Західні тепломережі» відхилило пропозицію ТОВ «БК «Західміськбуд» як учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі, у зв'язку з тим, що позивач надав в складі пропозиції додаткові документи.
Однак, посилаючись на положення ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» позивач вказує на те, що серед вимог, порушення яких могло потягнути за собою відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі, не передбачено таку підставу як надання додаткових документів, які не вимагалися тендерною документацією/оголошенням.
Також, як зазначив позивач, КП «Південно-Західні тепломережі» у протоколі № 105 від 22.02.2021р. вказує, що «пропозиція учасника не відповідає умовам визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі», однак оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затверджене протоколом уповноваженої особи замовника № 62 від 05.02.2021р., також не містить вимоги про те, що учасник спрощеної закупівлі зобов'язаний надавати виключно ті документи, які вимагаються і передбачені документацією. Отже, у відповідача відсутнє право відхиляти пропозиції учасників посилаючись на те, чого не вимагалося і не прописано в оголошенні.
Таким чином, як вважає позивач, підстави для відхилення пропозиції позивача як учасника спрощеної закупівлі з підстав, що зазначенні в пп. 1-3 п. 1 резолютивної частини протоколу № 105 від 22.02.2021р. та які зводяться до того, що ТОВ «БК «Західміськбуд» надало додаткові документи на підтвердження вигідності власної пропозиції, не відповідають приписам ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» та свідчать про грубе порушення відповідачем положень ч. 2 ст. 19 Конституції України і ст.ст. 5, 14 Закону України «Про публічні закупівлі».
Крім того, як вказує позивач, у підпункті 4 пункту 1 резолютивної частини 1 протоколу № 105, складеного 22.02.2021р. уповноваженою особою КП «Південно-Західні тепломережі» зазначено, що ТОВ «БК «Західміськбуд» як учасником спрощеної закупівлі «не надано підтвердження вимог п. 7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляться термоусадкові муфти».
При цьому, позивач зауважив, що згідно із пунктом 7 в Додатку № 1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р., «Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ)». Тобто, як стверджує позивач, відповідачем як замовником вимагалось надання учасниками спрощеної закупівлі титульної сторінки документу згідно якого виготовляються муфти.
Однак, ТОВ «БК «Західміськбуд» у складі пропозиції надало «Галузевий стандарт України на з'єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену (Загальні технічні умови)», що містився у файлі Tehnichni 4, оскільки за призначенням термоусадкові муфти і є різновидом з'єднань теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену.
Отже, виходячи з наведеного, позивач як учасник згаданої вище спрощеної закупівлі у складі своєї пропозиції надав діючий Сертифікат відповідності та протокол випробувань на термоусадкові муфти, що підтверджується документами, які містяться в додатках до даної позовної заяви.
Таким чином, як вважає позивач, посилання КП «Південно-Західні тепломережі» в протоколі № 105 від 22.02.2021р. на те, що позивачем як учасником спрощеної закупівлі «не надано підтвердження вимог п. 7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляться термоусадкові муфти», як на підставу відхилення пропозиції ТОВ «БК «Західміськбуд», є незаконною та необгрунтованою.
Разом з тим, як на підставу для відхилення пропозиції ТОВ «БК «Західміськбуд» відповідач як замовник в підпункті 5 пункту 1 резолютивної частини посилається на те, що «учасником не надано підтвердження вимог п.9 та п. 10 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі».
Однак, позивач зауважив, що для підтвердження вимог п. 9 та п. 10 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженої протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р., згідно Оголошення потрібно було надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника продукції) та сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі). Вказані вище документи були надані ТОВ «БК «Західмісьбуд» у складі пропозиції у файлі Tehnichni 1.
Вищезазначене, свідчить про порушення відповідачем приписів ст.ст. 1, 5, 14 Закону України «Про публічні закупівлі».
Щодо підстав для визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача № 119 від 23.02.2021р. позивач зауважив, що у пункті 2 резолютивної частини протоколу уповноваженої особи КП «Південно-Західні тепломережі» № 119 від 23.02.2021р., відповідачем вирішено «визнати переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. «В» і ж/б МІ-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - ТОВ «Енергоресурс-Монтаж»».
Однак, з аналізу пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» вбачається, що подані вказаним учасником спрощеної закупівлі документи не відповідають вимогам Оголошення КП «Південно-Західні тепломережі» як замовника, що підтверджується наступним.
В пункті 5 Додатку № 1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р., визначено технічні вимоги до елементів теплової мережі. На підтвердження надати протокол випробувань з визначення теплопровідності».
Однак, ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» як учасник спрощеної закупівлі надав протокол № 09л/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначення теплопровідності, на сторінці 2 якого чітко вказано, що випробування проводились згідно ДСТУ Б В.2.7-105-2000 (ГОСТ 7076-99) та ДСТУ Б В.2.7-38-95 (ГОСТ 17177-94).
Отже, ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» надаючи протокол № 09л/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначення теплопровідності, не виконав вимог, визначених відповідачем в пункті 5 Додатку № 1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. У зв'язку з чим, відповідності до приписів п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» КП «Південно-Західні тепломережі» зобов'язане було відхилити пропозицію ТОВ «Енергоресурс-Монтаж».
Крім того, в пункті 6 Додатку № 1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. визначено технічні вимоги до елементів теплової мережі. Учасник повинен надати сертифікати якості на оболонки.
ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» як учасник спрощеної закупівлі надало Сертифікат якості №1579.571_01 Труба-оболонка поліетиленова захисна, в якому вказано, що властивості композицій поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73.
При цьому, вказано, що позивач звернувся до ДП «Рівнестандартметрологія» із запитом щодо достовірності назви ДСТУ Б В.2.7-73, у відповідь на який ДП «Рівнестандартметрологія» надало лист від 24.02.2021р., в якому зазначено, що найменування ДСТУ Б В.2.7-73 є не в повній мірі, проте в каталозі нормативних документів України є наступне ДСТУ Б В.2.7-73-98.
Враховуючи вищенаведене, позивач наголошує на тому, що КП «Південно-Західні тепломережі» при розгляді пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» зобов'язане було не приймати до уваги, наданий ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» сертифікат якості №1579.571_01, і, як наслідок, відхилити пропозицію третьої особи на підставі п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».
Також, як зауважив позивач, в пункті 7 Додатку № 1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. визначено технічні вимоги до елементів теплової мережі. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ).
Однак, як зазначив позивач, ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» надало титульну сторінку, з якої вбачається, що технічні умови втратили чинність та жодний запис не свідчить про їх продовження. У зв'язку з наведеним вказаний документ не може вважатися чинним, а отже прийняття КП «Південно-Західні тепломережі» такого документу до уваги при визначенні переможцем спрощеної закупівлі ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» є порушенням положень ст.ст. 5, 14 Закону України «Про публічні закупівлі».
Крім того, посилаючись на положення п. 19 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» позивач вказує на те, що КП «Південно-Західні тепломережі» відхилило пропозицію ТОВ «БК «Західміськбуд та визначило переможцем ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» в порушення приписів ст.ст. 8, 19, 68 Конституції України та Закону України «Про публічні закупівлі», допустивши при цьому необ'єктивне та нерівне ставлення до учасників вказаної вище закупівлі, а також упереджене ставлення до позивача як учасника такої спрощеної закупівлі.
Однак, зважаючи на вищезазначене, позивач звертає увагу на те, що спрощена закупівля з зазначеним вище предметом закупівлі проведена КП «Південно-Західні тепломережі» з порушенням приписів ст.ст. 5, 14 Закону України «Про публічні закупівлі» при незаконному і необгрунтованому відхиленню пропозиції ТОВ «БК «Західміськбуд», оформлене протоколом № 105 від 22.02.2021р., та, відповідно, мало наслідком незаконне і необгрунтоване визначення переможцем вказаної спрощеної закупівлі ТОВ «Енергоресурс-Монтаж», що оформлене протоколом № 119 від 23.02.2021р. У зв'язку з вказаним вище, позивач вважає, що згадані рішення відповідача, оформлені протоколом № 105 від 22.02.2021р. та протоколом № 119 від 23.02.2021р. підлягають визнанню недійсними.
У відзиві на позов, поданому 29.03.2021р. відповідач проти позову заперечує, вважаючи його необгрунтованим з огляду на таке.
В додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі було прописано найменування та технічна характеристика предмету закупівлі, а позивач всупереч вимогам закону у складі пропозиції подав документи на товари, які не передбачалися технічними характеристиками до предмету закупівлі, а саме: сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж; сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з'єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні.
У Файлі «Sertifikat vidpovidnosti na kompensator.pdf» з технічною інформацією надано сертифікат відповідності на компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові (виробництва Туреччини) та паспорт від ООО «НИИЦ Арматон» на компенсатор осьовий - додаток № 4, 5, 6 до відзиву на позовну заяву.
Також, як зазначив відповідач, позивач помилково вважає, що він в складі пропозиції надав додаткові документи, оскільки позивач надав не додаткові документи, а документи на товари, які взагалі не передбачені в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.
Враховуючи, вищевикладене, вважаємо, що пропозицію відповідача було правомірно відхилено у цій частині.
У Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі були визначені Технічні вимоги до елементів теплової мережі, а саме в п.7 міститься наступне: «Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ)».
Тобто, зауважено, що відповідач визначив який документ потрібно надати учасникам для підтвердження виготовлення муфти, а саме - титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (Технічні умови).
Однак, відповідач звертає увагу на те, що позивач ігноруючи вимоги замовника до елементів теплової мережі, замість надання титульної сторінки Технічних умов, у складі своєї пропозиції надає «Галузевий стандарт України на з'єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену».
В подальшому, у своїй позовній заяві позивач помилково вважає, що відповідачем як замовником вимагалося надання учасниками спрощеної закупівлі титульної сторінки документу згідно якого виготовляються термоусадкові муфти.
Крім того, відповідач зазначив, що «Галузевий стандарт України на з'єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену» не є Технічними умовами.
ТУ є технічним документом, який розробляється за рішенням розробника (виробника) або за вимогою замовника (споживача) продукції.
Як вказує відповідач, галузевий стандарт, стандарт на продукцію, послугу, який розробляють у разі відсутності державних стандартів України чи в разі необхідності встановлення вимог, які перевищують або доповнюють вимоги державних стандартів. ДСТУ 1.0-93.
Таким чином, як стверджує відповідач, у складі пропозиції відповідача не було надано технічних умов на виготовлення термоусадкових муфт, як це було передбачено тендерною документацією.
Сертифікат відповідності та протокол №450\19 випробувань з метою сертифікації від 28.12.2019р. не є Технічними умовами, титульну сторінку яких необхідно було надати учасникам закупівлі.
Враховуючи, вищевикладене, відповідач вважає, що пропозицію відповідача було правомірно відхилено, у цій частині.
Крім того, відповідно до п. 9 додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі учасникам закупівлі необхідно було надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі) та сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).
При цьому, як зазначив відповідач, позивач ігноруючи вимоги зазначені в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в своїй пропозиції пропонує декілька виробників предмету закупівлі, а саме ТОВ «Компанія Дельта-Імпрекс», ТОВ «Термо-Ізол», ТОВ «НК ОНІКС», а відповідні сертифікати було надано лише від виробника - ТОВ «Термо-Ізол». Таким чином, відповідачу як замовнику закупівлі була невідомою інформація продукцію якого саме виробника було запропоновано позивачем, що в свою чергу суперечить вимогам документації спрощеної закупівлі.
Враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що пропозицію відповідача було правомірно відхилено, у цій частині.
Разом з тим, відповідно до п. 10 Додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі учасникам закупівлі необхідно було надати сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).
Даного сертифікату в складі пропозиції позивача як учасника закупівлі не було. Враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що пропозицію відповідача було правомірно відхилено у цій частині.
Також, як зазначив відповідач, посилаючись на положення ч. 13 ст.14 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі.
Таким чином, відповідач вважає, що пропозиція позивача як учасника спрощеної закупівлі не відповідала вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», а саме в частині відповідності пропозиції учасника умовам визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі.
Крім того, відповідач зауважив, що позовна вимога позивача щодо визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача №119 від 23.02.2021р. (щодо визнання учасника торгів - ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» переможцем спрощеної закупівлі) є необгрунтованою з огляду на таке.
Згідно із п. 5 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі замовником вимагалося надання Учасниками в якості Технічних вимог до елементів теплової мережі - Коефіцієнт теплопровідності свіжосформованої теплоізоляції (середнє значення коефіцієнту теплопровідності свіжосформованої теплоізоляції), визначений згідно ДСТУ Б В.2.5-31: 2007 або ДСТУ EN 253:2016, повинен бути не більше 0,027 Вт/(м*К). На підтвердження надати протокол випробувань з визначення теплопровідності.
Як зазначив відповідач, позивач стверджує, що ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не надав вищезазначеного документу, оскільки у наданому переможцем протоколі №09к20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності на сторінці 2 зазначено, що випробування проводилися згідно ДСТУ Б В.2.7 - 105-2000 (ГОСТ 7076-99) та ДСТУ Б В.2.7-38-95 (ГОСТ 17177-94).
Однак, як вказує відповідач, відповідно до п. 10.9 ДСТУ Б В.2.5-31:2007 - Коефіцієнт ефективної теплопровідності ізоляції визначають згідно з ДСТУ Б В.2.7-105 однієї проби продукції, відібраної згідно з 9.7. виготовляють по 3 зразки завдовжки (200 ± 5) мм, завширки (200 ± 5) мм і заввишки h0, mm, товщиною, що дорівнює максимальному розміру радіальному напрямку, але не більше (50 ± 5) мм.
Випробування проводять при температурі (50 ± 2) °С. Перед випробуванням зразки кондиціонують протягом не менше 2 год. відповідно до ГОСТ 12423.
За результат випробування приймають нижню межу довірчого інтервалу за статистичною обробкою даних трьох випробувань.
В протоколі №09к20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності наданого у складі свої пропозиції ТОВ «Енергоресурс Монтаж» зазначено, що випробування проводилися згідно ДСТУ Б В.2.7-105-2000 та призначення матеріалу, що випробовувався: елементи пінополіуретанової теплової ізоляції виробництва Корпорації «Енергоресурс-інвест» на основі циклопентанової системи (Daltofoam ТЕ 34201+Suprasec 5005) для промислового обладнання та трубопроводів (за ДСТУ Б В.2.5-31:2007 та ДСТУ-Н Б В.2.5-35:2007).
Таким чином, учасником ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» було надано всі документи на підтвердження вимог замовника в п.5 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, тому як вважає відповідач, підстав для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Відповідно до п. 6 додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі - «Оболонки труб повинні відповідати ДСТУ Б В.2.5-3 1: 2007 або ДСТУ EN 253:2016. Властивості композицій поліетилену ПЕ 63 - згідно з ГОСТ 16338 (марка 273-79). Властивості композицій поліетилену ПЕ 80 і ПЕ 100 - згідно з ДСТУ Б В.2.7-73. Учасник повинен надати сертифікати якості на оболонки».
Як зазначив відповідач, у складі пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» на підтвердження даної вимоги замовника міститься Сертифікат якості №1579.571_01 від 05.02.2021р., в якому зазначено, що властивості композиції поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73 та труби-оболонки поліетиленові захисні відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.5-31:2007.
Тому як вважає відповідач, підстави для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Також, у п. 7 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі міститься таке: «Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ)».
При цьому, як вказує відповідач, ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» на підтвердження даної вимоги замовника в складі своєї пропозиції надано: титульну сторінку Технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові ТУ У В.2.7-25.2-30336890-016:2011 (з відмітками: дата надання чинності -21.06.2012р. та чинні до 10.02.2015р.); титульну сторінку змін №1 до ТУ У В.2.7-22.2-30336890-016:2011 від 14.11.2016р. без обмеження строку чинності даних умов.
Тому, як вважає відповідач, твердження позивача про те, що ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не надало документів щодо продовження строку дії технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові, що спростовується вищезазначеною інформацією.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що підстави для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Підсумовуючи все вищезазначене, відповідач вважає, що підстав для визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача №105 від 22.02.2021р. (щодо відхилення пропозиції ТОВ «Будівельна компанія «Західміськбуд») немає, оскільки позивачем в обгрунтування своєї позиції у позовній заяві не наведено аргументів та доказів на спростування тверджень відповідача, що викладені у вищезазначеному протоколі про відхилення пропозиції позивача через її невідповідність вимогам визначених відповідачем в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі №UA-2021-02-05-001723-b «Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. «В» і жб№1-Д по вулиці Курчатова в м. Хмельницькому (код ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи)».
Крім того, безпідставною, як стверджує відповідач, є позовна вимога позивача щодо визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача №119 від 23.02.2021р. (щодо визнання переможцем спрощеної закупівлі ТОВ «Енергоресурс-Монтаж»), оскільки всі твердження позивача про те, що документи надані ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не відповідають вимогам Оголошення, не відповідають дійсності та були спростовані у даному запереченні до позовної заяви.
У поясненнях, поданих 19.05.2021р. третя особа заперечує проти позовних вимог, відзначивши таке.
Посилаючись на положення ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» третя особа вказує на те, що замовник підхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі
При цьому, зауважено, що у Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі були визначені найменування та технічна характеристика предмету закупівлі, однак позивач всупереч вимогам закону у складі своєї пропозиції подав документи на товари, які не передбачалися технічними характеристиками до предмету закупівлі, а саме:
- сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж;
сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з'єднувальні елементи з поліетилену для мережгарячого водопостаачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні;
у Файлі «Sertifikat vidpovidnosti па kompensator.pdf» з технічною інформацією надано сертифікат відповідності на компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові (виробництва Туреччини) та паспорт від ООО «НИИЦ Арматон» на компенсатор осьовий.
Позивач у позовній заяві вважає, що у складі свої пропозиції надані додаткові документи, однак, як зауважено, він надав не додаткові документи, а документи на товари, які не передбачені в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.
Враховуючи вищевикладене, третя особа вважає, що пропозиція учасника 1 не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, тому дану пропозицію було правомірно відхилено, у цій частині.
Крім того, у п. 7 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі міститься таке: «Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ)».
Тобто, відповідач визначив який документ, потрібно надати учасникам для підтвердження виготовлення муфти, а саме - титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (Технічні умови).
У свою чергу, учасник 1 порушуючи вимоги замовника, щодо елементів теплової мережі, замість надання титульної сторінки Технічних умов, у складі своєї пропозиції надає «Галузевий стандарт України на з'єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену».
Разом з тим, третя особа звертає увагу на те, що у своїй позовній заяві позивач помилково вважає, що відповідачем як замовником вимагалося надання учасниками спрощеної закупівлі титульної сторінки документу згідно якого виготовляються термосадкові муфти.
Також, зазначено, що «Галузевий стандарт України на з'єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену» не є Технічними умовами.
При цьому, посилаючись на положення розділу 4 СОУ КЗПС 74.9-02568182-003:2016 третя особа вказує на те, що у складі пропозиції позивача не було надано технічних умов на виготовлення термоусадкових муфт, як це було передбачено тендерною документацією.
Сертифікат відповідності та протокол №450/19 випробувань з метою сертифікації від 28.12.2019р. не є Технічними умовами, титульну сторінку яких необхідно було надати учасникам закупівлі.
Враховуючи вищевикладене, третя особа вважає, що пропозиція учасника 1 не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, тому дану пропозицію було правомірно відхилено, у цій частині.
Крім того, відповідно до п.9 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі учасникам закупівлі необхідно було надати сертифікат про відповідність системи управлінь, якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі) та сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).
При цьому, як стверджує третя особа, учасник 1, порушуючи вимоги замовника зазначені в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в своїй пропозиції пропонує декілька виробників предмету закупівлі.
Враховуючи вищевикладене, третя особа вважає, що пропозиція учасника 1 не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, тому дану пропозицію було правомірно відхилено, у цій частині.
Відповідно до п. 10 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі учасникам закупівлі необхідно було надати сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі). Даний сертифікат в складі пропозиції учасника 1 відсутній.
Враховуючи вищевикладене, третя особа вважає, що пропозиція учасника 1 не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, тому дану пропозицію було правомірно відхилено, у цій частині.
Таким чином, пропозиція позивача як учасника спрощеної закупівлі не відповідала вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», а саме в частині відповідності пропозиції учасника умовам визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі.
Крім того, як вважає третя особа, позовна вимога позивача щодо визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача №119 від 23.02.2021р. (щодо визнання учасника торгів - ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» переможцем спрощеної закупівлі) є необгрунтованою з огляду на те, що відповідно до п.5 додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі замовником вимагалося надання учасниками в якості Технічних вимог до елементів теплової мережі - Коефіцієнт теплопровідності (kso) свіжосформованої теплоізоляції (середнє значення коефіцієнту теплопровідності (kso) свіжосформованої теплоізоляції), визначений ззгідно ДСТУ БВ.2.5 -31:1907 або ДСТУ EN 253:2016, повинен бути не більше 0,027 Вт/(м*К). На підтвердження надати протокол випробувань з визначення теплопровідності.
При цьому, позивач стверджує, що ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не надало вищезазначеного документу, оскільки у наданому переможцем протоколі №09к/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності на сторінці 2 зазначено, що випробування проводилися згідно ДСТУ Б В.2.7-105-1900 (ГОСТ 7076-99) та ДСТУ Б В.2.7-38-95 (ГОСТ 17177-94).
Однак, така заява позивача є необгрунтована, оскільки відповідно до п.10.9 ДСТУ Б В.2.5-31:1907, Коефіцієнт ефективної теплопровідності ізоляції визначають згідно з ДСТУ Б В.2.7-105 однієї проби продукції, відібраної згідно з 9.7, виготовляють по 3 зразки завдовжки (190 ± 5) мм, завширшки (190 ± 5) мм і заввишки ho, mm, товщиною, що дорівнює максимальному розміру радіальному напрямку, але не більше (50 ± 5) мм.
Випробування проводиться при температурі (50 ± 2) °С. Перед випробуванням зразки кондиціонують протягом не менше 2 год. відповідно до ГОСТ 12423.
За результат випробування приймають нижню межу довірчого інтервалу за статистичною обробкою даних трьох випробувань.
В протоколі №09к/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності наданого у складі своєї пропозиції ТОВ «Енергоресурс Монтаж» зазначено, що випробування проводилися згідно ДСТУ Б В.2.7-105-1900 та призначення матеріалу, що випробовувався.
Таким чином, як стверджує третя особа, учасником 2 було надано всі документи на підтвердження вимог замовника визначених п.5 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, тому вважає, що підстав для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Відповідно до п.6 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі у складі пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» на підтвердження даної вимоги замовника міститься Сертифікат якості №1579.57101 від 05.02.2021р., в якому зазначено, що властивості композиції поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73 та труби-оболонки поліетеленові захисні відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.5-31:1907.
Тому, як вважає третя особа, підстави для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Разом з тим, у п.7 Додатку №1 «Технічні вимоги до предмету закупівлі» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі міститься таке: «Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ).
ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» па підтвердження даної вимоги замовника в складі своєї пропозиції надано: титульну сторінку Технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові ТУ У В.2.7-25.2-30336890-016:2011 (з відмітками: дата надання чинності -21.06.2012 та чинні до 10.02.2015); титульну сторінку змін №1 до ТУ У В.2.7-22.2-30336890-016:2011 від 14.11.2016 року без обмеження строку чинності даних умов.
Тому, твердження позивача про те, що ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не надало документів щодо продовження строку дії технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові спростовується вищезазначеною інформацією.
Враховуючи вищевикладене, третя особа вважає, що підстави для відхилення пропозиції ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» у цій частині відсутні.
Підсумовуючи все вищезазначене, третя особа вважає, що підстав для визнання недійсним протоколу уповноваженої особи відповідача №105 від 22.02.2021 року (щодо відхилення пропозиції ТОВ «Будівельна компанія «Західміськбуд») немає, оскільки позивачем в обгрунтування своєї позиції у позовній заяві не наведено жодних аргументів та доказів на спростування тверджень відповідача, що викладені у вищезазначеному протоколі про відхилення пропозиції позивача через її невідповідність вимогам, визначених відповідачем в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.
Крім того, як зазначено третьою особою, безпідставною та не виправданою є позовна вимога позивача щодо визнання недійсним протоколу уповноваженої особи замовника №119 від 23.02.2021р. (щодо визнання переможцем спрощеної закупівлі ТОВ «Енергоресурс-Монтаж»), оскільки всі твердження позивача про те, що документи надані ТОВ «Енергоресурс-Монтаж» не відповідають вимогам Оголошення не відповідають дійсності та були спростовані у даному пояснені третьої особи, щодо предмету позову.
Розглядом матеріалів справи встановлено таке.
Протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. було затверджено оголошення про проведення спрощеної закупівлі комунальним підприємством "Південно-Західні тепломережі", предметом якої є послуги з переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. «В» і ж/б № 1-Д, вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), яке 05.02.2021р. опубліковано відповідачем в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Згідно з п. 3 оголошення строк надання послуг до 01.10.2021р. У закупівлі беруть участь на рівних умовах вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм.
Очікувана вартість процедури закупівлі становить 660000 грн. з ПДВ. Кінцевий строк подання пропозицій до 16.02.2021р. 16:00 год. (п. 4 оголошення).
У п. 5 оголошення визначені критерії вибору переможця, зокрема, вказано 100%. Найбільш економічною вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною з урахуванням усіх податків та зборів (в тому числі податку на додану вартість (ПДВ) у разі, якщо учасник є платником ПДВ або без ПДВ - у разі, якщо учасник не є платником ПДВ.
Відповідно до п. 7 оголошення, пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки, шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам. Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію. Учасник повинен надати в електронному (сканованому у форматі PDF) вигляді завірені підписом і печаткою (за її наявності) наступні документи:
- пропозиція учасника за формою згідно додатку 2;
- інформації про відповідність пропозиції учасника вимогам до предмету закупівлі відповідно до додатку 1;
- договірну ціну розраховану з урахуванням положень ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", а також локальний кошторис, зведений кошторисний розрахунок, підсумкова відомість ресурсів тощо;
- лист в довільній формі з інформацією про кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучити до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю (надається якщо учасник планує залучати субпідрядників);
- копія ліцензії на право провадження господарської діяльності відповідно до предмету закупівлі (за наявністю);
- лист в довільній формі з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі (ремонт теплової мережі): найменування замовника; сума договору; рік виконання; телефон контактної особи замовника. В складі пропозиції учасник надає також копію договору та копію позитивного відгуку щодо виконання даного договору;
- копію витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ або витяг з реєстру платників ПДВ (якщо учасник є платником ПДВ);
- копію свідоцтва платника єдиного податку або витяг з реєстру платників єдиного податку (для учасників - платників єдиного податку);
- копію документів, що підтверджують повноваження особи на підписання документів, що входять до складу пропозиції та на підписання договору (для фізичних осіб-підприємців: копія заповнених сторінок паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; для юридичних осіб: наказ про призначення посадової особи та/або виписка з протоколу зборів засновників та/або довіреність, або інші документи);
- на вимогу Закону України "Про захист персональних даних" учасник, що має повноваження щодо підпису документів (пропозиції учасника процедури закупівлі та договору за результатами проведення процедури закупівлі) повинен надати згоду (лист в довільній формі) на обробку, використання, поширення та доступ до персональних даних;
- гарантійний лист від учасника наступного змісту: "Даним листом підтверджуємо, що (зазначити найменування учасника) не перебуває під дією спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, передбачених Законом України "Про санкції", чи спеціальних санкцій за порушення законодавства про зовнішньоекономічну діяльність, а також будь-яких інших обставин та заходів нормативного, адміністративного чи іншого характеру, що перешкоджають укладенню та/або виконанню договору про закупівлю";
- лист-згода учасника з проектом договору, що викладений в додатку 3.
Допущення формальних помилок учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, не подаються ними у складі пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
У п. 7 оголошення вказані підстави для відхилення пропозиції учасника відповідно до ч. 13 ст.14 Закону, а саме: 1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі; 2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; 4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.
У оголошенні вказано, що до нього додаються: додаток 1 "Технічні вимоги", додаток 2 "Форма пропозиції", додаток 3 "Проект договору".
Додатком №1 до оголошення оформлені "Технічні вимоги до предмету закупівлі", в яких визначено перелік послуг з переобладнання теплової мережі, а саме розділ 1. Монтажні роботи та розділ 2. Монтаж СДКМ, а також перелік продукції, що буде використовуватись для надання вказаних послуг. Також зазначені технічні вимоги до елементів теплової мережі, зокрема:
1. Труби сталеві виготовляються у відповідності до ГОСТ 10705-80 (група В) або ГОСТ 10704-91 (Ст. 20). На підтвердження надати: сертифікат про відповідність технічному регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском.
2. Елементи сталеві (труби, фасонні частини) теплових мереж з пінополіуретановою теплоізоляцією в захисній поліетиленовій оболонні повинні відповідати вимогам ДСТУ Б.В.2.5-31:2007 або ДСТУ EN 253:2016.
3. Теплоізольовані елементи повинні бути оснащені системою дистанційного контролю та моніторингу стану трубопроводу. На підтвердження надати сертифікат (або паспорт) на систему дистанційного контролю та моніторингу стану трубопроводу (СДКМ) та титульну сторінку документу, згідно якого виготовляється СДКМ (ТУ).
4. Пінополіуретанова система для формування теплоізоляції труб та фасонних виробів не повинна містити озоноруйнівних речовин, зокрема фтору та хлор-вуглеводів. Надати документ щодо відсутності озоноруйнівних речовин у пінополіуретановій системі.
5. Коефіцієнт теплопровідності (kso) свіжосформованої теплоізоляції (середнє значення коефіцієнту теплопровідності (kso) свіжо сформованої теплоізоляції), визначений згідно ДСТУ Б В.2.5-31:2007 або ДСТУ ЕN 253:2016. повинен бути не більше 0,027 Вт/(м*К). На підтвердження надати протокол випробувань з визначення теплопровідності.
6. Оболонки труб повинні відповідати ДСТУ Б В.2.5-31:2007 або ДСТУ ЕN 253:2016. Властивості композицій поліетилену ПЕ 63 - згідно з ГОСТ 16338 (марка 273-79). Властивості композицій поліетилену ПЕ 80 і ПЕ 100 - згідно з ДСТУ Б В.2.7-73. Учасник повинен надати сертифікати якості на оболонки.
7. Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ).
8. Труби сталеві попередньо теплоізольовані довжиною - 11- 12м.п.
9. Надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі).
10. Надати сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).
11. Надати гарантію виробника на продукцію, що буде поставлятися.
Матеріали справи містять копію пропозиції ТОВ "БК "Західміськбуд" з доданими до неї документами, яка подавалась для участі у спрощеній закупівлі. Так, відповідно до змісту пропозиції, ціна пропозиції становила 553998 грн.
До пропозиції були долучені наступні додатки: договір № 03/2020 від 16.04.2020 на капітальний ремонт зовнішньої теплової мережі, укладений між позивачем та Опорним закладом "Деражнянський ліцей" Деражнянської сільської ради Костопільського району Рівненської області; акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт, відомість ресурсів до акту та довідка про вартість виконаних робіт за вказаним договором; лист-відгук Опорного закладу "Деражнянський ліцей" Деражнянської сільської ради Костопільського району Рівненської області № 23 від 10.02.2021; договір № 04/2020 від 15.04.2020 на капітальний ремонт зовнішніх теплових мереж, укладений між позивачем та Дюксиканською ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Н.А.Хасевича Деражнянської сільської ради; акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2020р., відомість ресурсів до акту та довідка про вартість виконаних робіт від 18.06.2020р. за вказаним договором; лист-відгук тендерного комітету Дюксиканською ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Н.А.Хасевича Деражнянської сільської ради № 151 від 12.10.2020р.; виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань ТОВ "БК "Західміськбуд"; витяг з Реєстру платників єдиного податку; декларація відповідності матеріальної бази вимогам законодавства з питань охорони праці від 29.07.2020; ліцензія Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 05.09.2019р. на здійснення ТОВ "БК "Західміськбуд" господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками; рішення № 1 установчих зборів засновників ТОВ "БК "Західміськбуд" від 08.08.2019р.; Відомості з ЄДР, надані Головним управлінням статистики у Рівненській області від 23.11.2020р.; Декларація відповідності матеріальної бази вимогам законодавства з питань охорони праці від 29.07.2020р.; наказ № 1 від 20.08.2019 "Про призначення директора Козлюка Р.М."; Статут ТОВ "БК "Західміськбуд", затверджений рішенням установчих зборів засновників ТОВ "БК "Західміськбуд" № 1 від 08.08.2019р.; лист про уповноважену особу ТОВ "БК "Західміськбуд" № 48 від 15.02.2021р.; лист-згода № 49 від 15.02.2021р. ТОВ "БК "Західміськбуд"; Інформація ТОВ "БК "Західміськбуд" про виконання аналогічного договору № 51 від 15.02.2021р.; гарантійний лист ТОВ "БК "Західміськбуд" № 52 від 15.02.2021р.; лист-згода ТОВ "БК "Західміськбуд" з проектом договору № 53 від 15.02.2021р.; довідка ТОВ "БК "Західміськбуд" про відсутність підстав відмови замовником учаснику в участі процедури закупівлі відповідно до ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» № 54 від 15.02.2021р.; довідка ТОВ "БК "Західміськбуд" № 55 від 15.02.2021р., в якому повідомлено про відсутність наміру залучати субпідрядників до виконання робіт; підписаний ТОВ "БК "Західміськбуд" проект договору із КП "Південно-Західні тепломережі" з додатками, в тому числі додаток 1 (договірна ціна), зведений кошторисний розрахунок вартості об'єкта будівництва, дефектний акт, локальний кошторис на будівельні роботи № 2-1-1, підсумкова відомість ресурсів, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису; додаток № 2 до договору «Графік виконання робіт»; інформація про відповідність пропозиції учасника вимогам предмету закупівлі (технічним вимогам) № 47 від 15.02.2021; сертифікат на відповідність системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (термін дії до 12.11.2023р.); сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (термін дії до 24.09.2023р.); сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (термін дії до 12.11.2023р.); гарантія виробника ТОВ "Термо-Ізол" № 66 від 15.12.2020р.; сертифікати відповідності продукції ТОВ "Термо-Ізол", видані ДП "Рівнестандартметрологія"; протоколи випробувань з метою сертифікації продукції ТОВ "Термо-Ізол" № 104/20 від 03.04.2020р., № 450/19 від 28.12.2019р., № 103/20 від 03.04.2020р., № 57/20 від 02.03.2020р., № 370/18 від 23.07.2018р., № 469/18 від 14.09.2018р., №468/18 від 14.09.2018р., № 327/17 від 07.12.2017р., № 258/19 від 19.08.2019р.; № 259/19 від 19.08.2019р., № 120/19 від 29.03.2019р., № 91/19 від 11.03.2021р.; сертифікати відповідності, видані ДП "ВНІТІ-ТЕСТ" на продукцію ПАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" з додатками та на продукцію ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод"; сертифікат відповідності експертизи Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, виданий ДП "ВНІТІ-ТЕСТ" на продукцію АТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод"; сертифікат відповідності ДП «Рівнестандартметрологія» на продукцію, а саме компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові від «Насі Ayvaz Endustriyel Mamuller Sanayive Ticaret» A.S. (Туреччина) з додатком до сертифікату; паспорт від «AYVAZ» на компенсатор осьовий сильфонний, виробництва «AYVAZ» (Туреччина), 2018 року; сертифікат на відповідність системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (термін дії до 29.05.2022р.) та сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (термін дії до 29.05.2022р.), видані ТОВ «Український трубний завод»; сертифікат відповідності продукції, видані ТОВ «Український трубний завод»; висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 12.2-18-1 від 30.05.2019р.; свідоцтво про уповноваження ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади», дата реєстрації 06.11.2019р., реєстраційний номер 05757883-0022, чинне до 06.11.2024р., видане ТОВ «Український трубний завод»; сертифікат на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015 (термін дії до 08.04.2023р., виданий ТОВ «Термо-Ізол»; сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (термін дії до 21.02.2022р.), виданий ТОВ «Термо-Ізол»; атестати про акредитацію ДП "Рівненського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації", зареєстрованого 26.12.2019р. за № 20238, чинного до 25.12.2024р. та зареєстрованого 05.06.2018р. за № 10190, чинного до 05.02.2020р.; сертифікати відповідності, видані ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», зареєстровані в реєстрі ДП «Вніті-Тест», термін дії з 17.06.2018р. до 16.06.2021р.; сертифікат відповідності, виданий ПАТ «Інтерпайп Нижньодпровський трубопрокатний завод», зареєстрований в реєстрі ДП «Вніті-Тест», термін дії з 15.02.2019р. по 14.02.2022р.; висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 12.06.2017р. та 30.05.2019р; сертифікат на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015, виданий ТОВ «Технологічно-експериментальний завод» та зареєстрований органом сертифікації «Центр сертифікації матеріалів та виробів»; паспорт № 3519 від 03.09.2019р. замовника - Термо-ізол»; акт заміру опору провідників системи сигналізації ушкоджень від 06.05.2019р.; розрахунок тепловтрат трубопроводів ППУ при безканальному прокладанні ТОВ «Термо-ізол»; сертифікат експертизи типу «Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою КМУ № 35 від 19.01.2011р. ДП «Рівнестандартметрологія» на продукцію ТОВ «Термо-Ізол», що діє з 12.07.2019р. по 11.07.2021р.; декларації про відповідність продукції ТОВ «Термо-ізол» вимогам, виданих ДП «Рівнестандартметрологія» та зареєстрованих 12.07.2019р.; Інструкція з виконання ізоляції зварних з'єднань теплогідроізольованих труб та елементів теплових мереж надземного прокладання тип «ЕР-1» ТОВ «Термо-ізол» за 2018 рік; Інструкція з використання ізоляції зварних з'єднань теплогідроізольованих труб та елементів теплових мереж підземного прокладання термоусадковою муфтою тип «ЕР-3» ТОВ «Термо-ізол» за 2019 та 2019 роки; свідоцтво № 25/19 системи дистанційного керування та моніторингу № 25/19 ТОВ «Термо-ізол», видане 25.02.2019р.; титульна сторінка Галузевого стандарту України на з'єднання теплоізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену та на труби для теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену; дозвіл Головного управління Держпраці у Львівській області № 0386.16.46, виданий ТОВ «Термо-ізол», що діє 11.07.2016р. по 11.07.2021р., від 11.07.2016р.; Титульна сторінка технічних умов ТУ У 27.3-41856913-001:2018 «Комплектуючі аварійної сигналізації для теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, чинних з 12.03.2018р. без обмеження терміну, затверджених ТОВ «НК Онікс» 12.03.2018р.; сертифікат відповідності органу сертифікації ТОВ «Тестметрстандарт», виданий на відповідність товару ТОВ «НК Онікс», термін дії з 25.06.2020р. по 24.06.2021р. з додатком; довідка ТОВ «Термо-ізол» № 98 від 10.02.2021р. про те, що сертифікат ISO 14001:2015 перебуває в процесі поновлення; лист ТОВ "ДАУ Ізолан Україна" від 09.12.2020 про відсутність озоноруйнівних речовин; сертифікат якості ТОВ "Термо-Ізол" № 46/20 від 08.09.2020р. на оболонку поліетиленову для попередньо ізольованих трубопроводів; сертифікат відповідності на продукцію ТОВ "Ельпласт-Львів", виданий ДП «ОС «Укрсепротрубоізол»; лист-відгук № 23 від 10.02.2021р. Опорного закладу «Деражнянський ліцей» щодо ТОВ «Західміськбуд» про те, що претензії та судові справи відсутні; лист-відгук тендерному комітету № 151 від 12.10.2020р. Дюксинської загальноосвітньої шкоди І-ІІІ ступенів ім. Н.А. Хасевича щодо ТОВ «Західміськбуд» про те, що претензії та судові справи відсутні.
Також матеріали справи містять копію пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з доданими до неї документами, яка подавалась для участі у спрощеній закупівлі. Відповідно до змісту пропозиції, ціна пропозиції становила 640197,40 грн.
До пропозиції долучені, зокрема: сертифікат на відповідність системи управління корпорації "Енергоресурс-Інвест" вимогам ISO 9001:2015; сертифікат на відповідність системи управління якістю ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" вимогам ДСТУ ISO 9001:2015; сертифікати на систему екологічного управління стосовно виробництва, що здійснюється корпорацією "Енергоресурс-Інвест" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", вимогам ISO 14001:2015; Витяг з Реєстру платників податку на додану вартість № 1613064500431; лист № 08/20-04 від 10.02.2017р. КП «Теплопостачання міста Одеси», адресованого ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; лист МКП "Хмельницьктеплокомуненерго", адресованого ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; гарантійний лист ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; гарантія виробника на продукцію, що буде постачатися, видана корпорації «Енергоресурс-інвест»; лист про досвід виконання аналогічних договорів з аналогічним предметом закупівлі (ремонт теплової мережі) ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; довідка про наявність чинної ліцензії ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; договір на виконання робіт від 02.12.2016, укладений між КП "Теплопостачання міста Одеси" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з додатками, договірна ціна, дефектні акти, оформлені до вказаного договору; договір від 15.05.2018, укладений між МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з додатками та договірною ціною; проект договору між КП «Південно-Західні тепломережі» та ТОВ «Енергоресурс-монтаж», скріплений печаткою та підписом директора ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; пояснювальна записка, зведений кошторисний розрахунок вартості об'єкта будівництва, договірна ціна, локальний кошторис на будівельні роботи, підсумкова відомість ресурсів та розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису, кошторисний розрахунок, підсумкові вартісні параметри; лист ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" згода з проектом договору; довідка про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі; витяг з реєстру платників ПДВ, гарантійний лист ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", гарантія виробника Корпорації "Енергоресурс-Інвест" на продукцію, що буде постачатися, лист про досвід виконання аналогічних договорів, листи-відгуки КП "Теплопостачання міста Одеси" та МКП "Хмельницьктеплокомуненерго", лист про субпідрядні організації, ліцензія від 09.04.2015 на здійснення діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури з додатком, наказ від 22.04.2020 про прийняття на роботу Михайловського Михайла Михайловича, сертифікати якості Корпорації "Енергоресурс-Інвест" на труби-оболонки поліетиленові захисні, в яких зазначено, що властивості композиції поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73; лист-згода на обробку персональних даних, довідка щодо відсутності озоноруйнівних речовин у пінополіуретановій системі; супровід продукту в дії від 07.02.2019р.; погодження істотних умов договору; протокол сертифікаційних випробувань продукції Корпорації "Енергоресурс-Інвест"; протоколи ЦСТМ № 356-2020 № 357-2020 сертифікаційних випробувань зразків продукції виробництва Корпорації "Енергоресурс-Інвест" (вказано, що випробування проводились згідно ДСТУ Б В.2.5-31:2007); протокол кваліфікаційних випробувань зразків № 09к/20 від 24.04.2020р. з визначення теплопровідності при +50 градусів пінополіуретанової теплової ізоляції виробництва Корпорації "Енергоресурс-Інвест" (вказано, що випробування проводились згідно ДСТУ Б В.2.7-105-2000 та ДСТУ Б В.2.7-38-95); протокол №2204-01 загальних зборів учасників ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" від 22.04.2020р.; сертифікати відповідності продукції Корпорації "Енергоресурс-Інвест", видані ДП "ОС "Укрсепротрубоізол" та ОС "Центрсепротепломережа"; сертифікат відповідності експертизи типу продукції АТ "Інтертайп Новомосковський трубний завод", виданий ДП "ВНІТІ-ТЕСТ"; сертифікат модуль Е технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском про схвалення системи управління якістю АТ "Інтертайп Новомосковський трубний завод"; сертифікат корпорації "Енергоресурс-Інвест" №1579.570_13-19 від 08.02.2021р. система дистанційного керування та моніторингу (комплектуючі); інформація про відповідність пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" вимогам до предмету закупівлі; титульна сторінка Технічних умов муфти поліетиленові термоусадкові, які були чинні до 10.02.2015р.; титульна сторінка змін № 1 до технічних умов муфти поліетиленові термоусадкові без зазначення терміну дії; титульна сторінка Технічних умов система дистанційного контролю та моніторингу попередньо теплоізольованих спіненим поліуретаном трубопроводів теплових мереж; лист-роз'яснення ТОВ "Енергоресурс-Монтаж".
У вимозі ТОВ «БК «Західміськбуд» № 76 від 24.02.2021р., адресованій КП «Південно-Західні тепломережі» з метою приведення рішень замовника у спрощеній закупівлі у відповідність до вимог чинного законодавства України просить: скасувати рішення уповноваженої особи № 119 віл 23.02.2021р. про визнаний переможцем ТОВ "Енергоресурс-монтаж" у спрощеній закупівлі «Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т.«В» і ж/б № 1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому», номер закупівлі UA-2021 -02-05-001723-b; скасувати рішення уповноваженої особи № 105 від 22.02.2021р. та забезпечити розгляд пропозиції ТОВ «Будівельна компанія «Західмісьбуд» з урахуванням обставин, викладених у цій скарзі.
У листі № 399 від 24.02.2021р. ДП «Рівнестандартметрологія», адресованому директору ТОВ «БК «Західміськбуд» повідомлено про те, що не в повній мірі була зазначена інформація щодо ДСТУ Б.В.2.7-73. Тому, просять додатково надати інформацію щодо повного найменування ДСТУ для проведення сертифікації.
Відповідно до рішення уповноваженної особи КП «Південно-Західні тепломережі», оформленного протоколом № 105 від 22.02.2021р., враховуючи статті 14, 10, 33 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019р. №114-ІХ , Положення про уповноважену особу, що затверджене наказом КП «Південно-Західні тепломережі» №8аг від 21.01.2021р. за результатами розгляду пропозиції учасника ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", вирішено:
1. Відхилити пропозицію учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т.«В» і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015: 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи) - ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", оскільки пропозиція учасника, не відповідає умовам визначеним в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, а саме:
1) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж, які не передбачені документацією;
2) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з'єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні, які не передбачені документацією;
3) учасником надано файл «Sertifikat vidpovidnosti na kompensator.pdf» з технічною інформацією про компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові від «Насі Ayvaz Endustriyel Mamuller Sanayive Ticaret» A.S. (Туреччина) та паспорт від ООО «НИИЦ Арматом» на компенсатор осьовий. Це свідчить про те, що учасник невідомо що пропонує замовнику;
4) учасником не надано підтвердження вимог п.7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти;
5) учасником не надано підтвердження вимог п.9 та п.10 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
2. Ухвалити рішення про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі.
Відповідно до рішення уповноваженної особи КП «Південно-Західні тепломережі», оформленного протоколом № 119 від 23.02.2021р., враховуючи статті 14, 10, 33 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019р. №114-ІХ, Положення про уповноважену особу, що затверджене наказом КП «Південно-Західні тепломережі» №8аг від 21.01.2021р. за результатами розгляду пропозиції учасника ТОВ «Енергоресурс-монтаж, вирішено: визнати переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т.«В» і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) учасника торгів - ТОВ «Енергоресурс-монтаж»; ухвалити рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем спрощеної закупівлі; протягом одного дня з дня ухвалення цього рішення оприлюднити через авторизований електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Законом, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.
Судом відзначається, що правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначені Законом України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), метою якого є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Статтею 1 Закону визначено, що:
публічна закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом;
спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону;
замовники - суб'єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону;
учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об'єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі;
пропозиція учасника спрощеної закупівлі (далі - пропозиція) - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі;
предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі);
уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту);
переможець спрощеної закупівлі - учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам, що визначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вимогам до предмета закупівлі і визнана найбільш економічно вигідною та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю.
Частинами 1, 2 ст. 3 Закону передбачено, що цей Закон застосовується, зокрема, до замовників, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частини другої цієї статті. Замовники здійснюють спрощені закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель у порядку, передбаченому цим Законом.
Статтею 5 Закону визначені принципи здійснення публічних закупівель, зокрема, недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників (ч.ч. 2, 4 ст. 5 Закону).
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.
Спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів: 1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі; 2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; 3) подання пропозицій учасниками; 4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону; 5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника; 6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю; 7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону (ч. 2 ст. 14 Закону).
Частиною 3 ст. 14 Закону визначені відомості, що обов'язково зазначаються в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в тому числі інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі (п.3).
Вимоги до предмета закупівлі, визначені замовником, можуть зазначатися шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель. Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ч.ч. 4, 5 ст. 14 Закону).
Як встановлено судом, що протоколом уповноваженої особи № 62 від 05.02.2021р. було затверджено оголошення про проведення спрощеної закупівлі комунальним підприємством "Південно-Західні тепломережі", предметом якої є послуги з переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. «В» і ж/б № 1-Д, вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), яке 05.02.2021р. опубліковано відповідачем в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Додатком №1 до оголошення оформлені "Технічні вимоги до предмету закупівлі", в яких визначено перелік послуг з переобладнання теплової мережі, а саме розділ 1. Монтажні роботи та розділ 2. Монтаж СДКМ, а також перелік продукції, що буде використовуватись для надання вказаних послуг. Також зазначені технічні вимоги до елементів теплової мережі.
Відповідно до ч.ч. 8, 9 ст. 14 Закону для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій. Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.
Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію, у тому числі до визначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі частини предмета закупівлі (лота). Розкриття пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацами першим і другим частини першої статті 28 цього Закону (ч. 10 ст. 14 Закону)
Згідно з ч. 11 ст. 14 Закону замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця. У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію. Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично (ч. 12 ст. 14 Закону).
Підстави для відхилення пропозиції замовником визначені у ч. 13 ст. 14 Закону. Так, замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі; 2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; 4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю (у тому числі через неукладення договору з боку учасника) більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю. Системний аналіз наведених положень законодавства дозволяє дійти висновків про те, що у випадку відхилення пропозиції відповідного учасника процедури закупівлі підстави такого відхилення мають бути належним чином мотивованими як посиланням на відповідні норми Закону, так і посиланням на умови, визначені в оголошенні, яким відповідна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність.
Відповідно до ч. 20 ст. 14 Закону з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку.
В ході судового розгляду встановлено, що позивачем для прийняття участі у процедурі спрощеної закупівлі було завантажено в систему електронних закупівель пропозицію з доданими документами, копія якої міститься в матеріалах справи.
Як вбачається із наявного в матеріалах справи рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі”, оформлено протоколом № 105 від 22.02.2021р., враховуючи статті 14, 10, 33 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019р. №114-ІХ , Положення про уповноважену особу, що затверджене наказом КП «Південно-Західні тепломережі» №8аг від 21.01.2021р. за результатами розгляду пропозиції учасника ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", вирішено: відхилити пропозицію учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т.«В» і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015: 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи) - ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", оскільки пропозиція учасника, не відповідає умовам визначеним в Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; ухвалити рішення про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі.
В подальшому, відповідно до рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі”, оформлено протоколом № 119 від 23.02.2021р., враховуючи статті 14, 10, 33 та 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019р. №114-ІХ, Положення про уповноважену особу, що затверджене наказом КП «Південно-Західні тепломережі» №8аг від 21.01.2021р. за результатами розгляду пропозиції учасника ТОВ «Енергоресурс-монтаж, вирішено: визнати переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т.«В» і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) учасника торгів - ТОВ «Енергоресурс-монтаж».
Як вбачається із змісту оскаржуваного рішення уповноваженої особи КП "Південно-Західні тепломережі", оформленого протоколом № 105 від 22.02.2021р., підставою для відхилення пропозиції позивача є п. 1 ч.13 ст.14 Закону, згідно з яким замовник відхиляє пропозицію, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
Суд враховує, що у п. 7 оголошення було визначено перелік документів, які учасник повинен надати в електронному (сканованому у форматі PDF) вигляді для участі у спрощеній закупівлі, в тому числі інформацію про відповідність пропозиції учасника вимогам до предмету закупівлі відповідно до додатку 1.
У додатку № 1 до оголошення визначені технічні вимоги до предмету закупівлі, що відповідає приписам ч.ч. 3, 4 ст. 14 Закону.
Отже, в даному випадку дослідженню судом підлягають обставини щодо відповідності або невідповідності пропозиції позивача умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, які містились в додатку № 1 до оголошення (Технічні вимоги до предмету закупівлі) в частині доводів відповідача (підстав відхилення), викладених в оскаржуваному рішенні.
Такими підставами в оскаржуваному рішенні зазначено те, що уповноваженою особою виявлено наступні невідповідності пропозиції учасника умовам даного оголошення, а саме:
1) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж, які не передбачені документацією;
2) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з'єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні, які не передбачені документацією;
3) учасником надано файл «Sertifikat vidpovidnosti na kompensator.pdf» з технічною інформацією про компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові від «Насі Ayvaz Endustriyel Mamuller Sanayive Ticaret» A.S. (Туреччина) та паспорт від ООО «НИИЦ Арматом» на компенсатор осьовий. Це свідчить про те, що учасник невідомо що пропонує замовнику;
4) учасником не надано підтвердження вимог п.7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти;
5) учасником не надано підтвердження вимог п.9 та п.10 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Як вбачається із матеріалів пропозиції позивача, остання містить в тому числі і зазначені відповідачем у оскаржуваному рішенні документи, які стосуються продукції, що виходячи із змісту оголошення та додатку № 1 до нього, не стосується предмету закупівлі. В той же час сам факт подання додаткових документів не може свідчити про невідповідність пропозиції учасника умовам, визначеним в оголошенні, та бути підставою для відхилення пропозиції згідно з п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону. При цьому приймається до уваги, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі не містить будь-яких заборон щодо подання учасниками спрощеної закупівлі додаткових документів.
Однак, пропозиція позивача була відхилена також і з інших підстав, які підлягають оцінці судом.
Так, у оскаржуваному рішенні вказано, що учасником не надано підтвердження вимог п. 7 додатку № 1 оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти.
Суд приймає до уваги, що у п. 7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі було визначено, що всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу, згідно якого виготовляються муфти (ТУ).
Позивач на виконання вказаних вимог долучив до пропозиції титульну сторінку Галузевого стандарту України на з'єднання теплоізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену, а також сертифікат відповідності на продукцію та протокол випробувань на термоусадкові муфти, які вважає належними доказами підтвердження якості.
Однак, суд зауважує, що саме замовником визначаються вимоги до предмета закупівлі та встановлюється перелік документів, які слід надати для участі у спрощеній закупівлі, що узгоджується із приписами ст. 14 Закону.
Враховуючи зміст п. 7 додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, суд дійшов висновку, що до пропозиції учасника слід було додати саме титульну сторінку Технічних умов, згідно яких виготовляються термоусадкові муфти. Технічні умови (ТУ) являють собою нормативний документ, що встановлює внутрішні технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані такі вимоги. ТУ встановлюють вимоги до продукції, призначеної до самостійного постачання (виконання, надавання) та регулюють відносини між виробником (постачальником) та споживачем (користувачем). В той же час Галузевий стандарт - стандарт на продукцію, послугу, який розробляють у разі відсутності державних стандартів України чи в разі необхідності встановлення вимог, які перевищують або доповнюють вимоги державних стандартів. ДСТУ 1.0-93.
Тобто Галузеві стандарти, ДСТУ регламентують загальні вимоги до готової продукції, а ТУ детально регламентує сам виробничий процес, у зв'язку із чим вказані документи не є тотожними.
При цьому приймається до уваги, що у разі, якщо позивачу було незрозуміло зміст п.7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі (чи слід надавати титульну сторінку виключно Технічних умов чи інших документів, згідно яких виготовляються термоусадкові муфти), то останній не був позбавлений права відповідно до приписів ч. 7 ст. 14 Закону звернутись до замовника за роз'ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в тому числі щодо технічних вимог до предмету закупівлі.
За таких обставин позивач у складі своєї пропозиції не надав документу (титульну сторінку Технічних умов), що був визначений в п. 7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Також серед підстав для відхилення пропозиції позивача визначено, що учасником не надано підтвердження вимог п.9 та п.10 додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Відповідно до п.п. 9, 10 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, учасник повинен був надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі) та сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).
Однак пропозиція позивача не містить сертифікатів про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 та сертифікатів відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 усіх виробників.
При цьому, судом зауважується, що запропонований позивачем для виконання послуг, які є предметом закупівлі, локальний кошторис на будівельні роботи, підсумкова відомість ресурсів, дефектний акт не містять відомостей щодо виробника продукції, яка буде використовуватись при наданні послуг, тому судом не приймаються до уваги.
Таким чином, суд погоджується із доводами відповідача та третьої особи, що позивачем у складі своєї пропозиції не надано підтвердження вимог п.9 та п.10 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Зважаючи на вищенаведені положення ГПК України та приписи ч. 13 ст. 14 Закону, враховуючи зміст оголошення про проведення спрощеної закупівлі та додатку №1 до нього, суд дійшов висновку, що відповідач правомірно відхилив пропозицію позивача, тому вимоги про визнання недійсним рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі” про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. “В” і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “Західміськбуд”, що оформлене протоколом № 105 від 22.02.2021р., не підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про визнання недійсним рішення уповноваженої особи комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі” про визнання переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-13 до т. “В” і ж/б №1-Д по вул. Курчатова в м. Хмельницькому ДК 021:2015 45450000-6. Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - товариства з обмеженою відповідальністю “Енергоресурс-Монтаж”, оформлене протоколом № 119 від 23.02.2021р., суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 15, ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, звернувшись до суду за їх захистом. Частиною 2 ст. 4 ГПК України визначено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Обов'язковою передумовою для реалізації права на судовий захист у порядку господарського судочинства є наявність у позивача суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, які порушуються, не визнаються або оспорюються іншими особами - відповідачами, та на захист якого спрямоване звернення до суду з позовом.
Частиною 1 ст. 2 ГПК України встановлено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Вирішуючи спір по суті, суд повинен установити наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист якого подано позов, тобто встановити, чи є особа, за позовом якої (або в інтересах якої) порушено провадження у справі, належним позивачем. Відсутність права на позов у матеріальному розумінні спричиняє прийняття рішення про відмову в задоволенні позову незалежно від інших установлених судом обставин, оскільки лише наявність права обумовлює виникнення в інших осіб відповідного обов'язку перед особою, якій таке право належить і яка може вимагати виконання такого обов'язку (вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення) від зобов'язаних осіб. Тобто лише встановивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист яких подано позов, суд з'ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і, відповідно, приймає рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу в захисті, встановивши безпідставність та необґрунтованість заявлених вимог (аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 01.09.2020р. у справі № 907/29/19).
Зважаючи на прийняття рішення уповноваженої особи КП "Південно - Західні тепломережі" про відхилення пропозиції ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", що оформлене протоколом № 105 від 22.02.2021р., рішення про визнання переможцем спрощеної закупівлі ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", оформлене протоколом № 119 від 23.02.2021р., жодним чином не порушує прав та законних інтересів позивача.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, тому в позові слід відмовити. У зв'язку з відмовою у позові судові витрати відповідно до ст.129 ГПК України покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 2, 20, 24, 73, 74, 129, 232, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У позові відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України, з урахуванням пп. 17.5 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.
Повний текст рішення складено 15.07.2021р.
Суддя М.В. Смаровоз
Віддруковано у 5 прим. (всім рек. з пов. про вруч.): 1- до справи; 2- позивачу (35304, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Корнин, вул. Центральна, 74Б); 3- відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Курчатова, 17/1); 4 - третій особі (товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс-Монтаж", 79035, Львівська обл., м. Львів, вул. Зелена, буд. 143Б).