15.07.2021
м.ПОЛТАВИ
Справа № 553/986/21
Провадження № 3/553/572/2021
15 липня 2021 року м.Полтава
Суддя Ленінського районного суду м.Полтави Високих М.С., перевіривши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
15.06.2021 на розгляд Ленінського районного суду м.Полтави надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
За змістом протоколу, ОСОБА_1 26.04.2021 о 00 год. 00 хв. по АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство стосовно ОСОБА_2 .
Діям ОСОБА_1 органом Національної поліції надано правову кваліфікацію за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Будучи належно повідомленою про дату, час і місце розгляду справи, особа, яка притягується до відповідальності до суду не прибула, і відповідно до ст.268 КУпАП розгляд даної справи без присутності такої особи є неможливим.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складений щодо ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Як убачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, посадова особа при його складанні, зазначила адресу місця проживання останнього: АДРЕСА_1 .
В судові засідання, призначені на 01.07.2021 та 15.07.2021 викликався ОСОБА_1 , шляхом направлення повісток про виклик до суду за вищезазначеною адресою, проте до суду поштові повідомлення про вручення поштового відправлення не повернулись. Вказана обставина позбавляє суд можливості встановити факт належного сповіщення про дату, час та місце розгляду справи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та розглянути справи по суті.
Суд вказує, що на орган, який здійснює розгляд справи, не покладається обов'язок щодо з'ясування місця проживання особи, що притягається до адміністративної відповідальності, а відсутність точних даних про місце проживання унеможливлює належне сповіщення особи та розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті протягом розумного строку, з дотриманням вимог щодо обов'язкової присутності особи, передбачених ст.268 КУпАП.
Так як вказаний недолік не може бути усунений в судовому засіданні та позбавляє можливості розглянути судом справу, то матеріали через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, підлягають поверненню за місцем складення протоколу для проведення додаткової перевірки та усунення недоліків.
При цьому слід звернути увагу, що при складенні протоколу про адміністративне правопорушення посадовою особою поліції було встановлено особу ОСОБА_1 за відомостями «АРМОР», які не долучені до справи. Більш того вказані відомості не входять до переліку документів, що може посвідчувати особу, який визначений ч.1 ст.13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Таким чином, відомості про те, яким чином було ідентифіковано особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та встановлено місце її проживання, в матеріалах справи відсутні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.256,278 КпАП України, суд,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП - повернути до Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області (м.Полтава, вул.Сковороди, 2-Б) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Ленінського районного суду м.Полтави М.С. Високих