Справа № 644/5479/21
Провадження № 3/644/1386/21
Іменем України
15 липня 2021 р. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого судді - Черняка В.Г.,
за участю прокурора - Харитонової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали по справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство України, місце проживання: АДРЕСА_1 , попереднє місце роботи Індустріальна державна податкова інспекція Східного управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області - старший державний інспектор відділу електронного обслуговування, сервісів та звітності , раніш до адміністративної відповідальності не притягувалась,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади старшого державного інспектора відділу електронного обслуговування, сервісів та звітності Індустріальної державної податкової інспекції Східного управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, відповідно п.п. «в» п.1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону № 1700-VII, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, після встановленого терміну подачі декларації (з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність), а саме 21.04.2021 о 10:58, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, яка припинила діяльність, (декларація «після звільнення»), на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань протидії корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою провину в допущенні правопорушення, щодо несвоєчасного подання декларації визнала, надавши пояснення, що несвоєчасне подання нею декларації після звільнення, а саме 21 квітня 2021 року було ненавмисним, а зумовлене особистими обставинами та станом здоров'я близьких родичів.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , висновки прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали по справі, суд приходить до наступного.
Так статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимогами ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до положень п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність події та складу адміністративного правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
Відповідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, згідно з наказом Головного управління Державної податкової служби у Харківській області № 104-0 від 05.09.2019 року ОСОБА_1 з 05.09.2019 визначено на посаду старшого державного інспектора відділу електронних сервісів та звітності Індустріальної державної податкової інспекції Східного управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області.
Також згідно з наказом Головного управління Державної податкової служби у Харківській області № 209-О від 29.04.2020 року ОСОБА_1 з 29.04.2020 року звільнено з займаної посади.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700- VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 13.02.2020 року № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб'єкта декларування:
- щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті І, підпунктах "а" і пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
На виконання вимог абз. 2 ч. 2 статті 45 Закону № 1700-VII, ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади старшого державного інспектора відділу електронного обслуговування, сервісів та звітності індустріальної державної податкової інспекції Східного управління Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, 21.04.2021 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, «після звільнення», шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/documents/9804b439-c54b-4blf-b65c-7be4f4f8d39b).
Таким чином встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 21.04.2021 року.
За таких обставин в діянні ОСОБА_1 , яка відповідно підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія закону № 1700-VII, допущено порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-1 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» - несвоєчасно, після встановленого терміну подачі декларації, подана на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларація, чим допущене адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись Законом України № 1700-VII «Про запобігання корупції», ст. ст. 33-38, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст. 276, ст. 283-285 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню - штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 454,00 гривні.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Суддя Черняк В. Г.