Постанова від 15.07.2021 по справі 389/1656/21

15.07.2021

провадження №3/389/1656/21

ЄУН 389/692/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2021 року місто Знам'янка

Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, за участю прокурора Знам'янської окружної прокуратури Нельги М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Знам'янка Кіровоградської області, громадянина України, проживає по АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 проходив службу в Національній поліції України та звільнився. На момент звільнення -19 квітня 2019 року, займав посаду поліцейського роти 2 батальойону Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, мав спеціальне звання - рядовий поліції, а відтак, був суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «з» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону. При цьому, в порушення вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення) суб'єкта декларування, який припинив діяльність пов'язану, з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 17 липня 2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. За даним фактом складено протокол №6/2021 від 15 червня 2021 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, його права йому роз'яснені.

В суді ОСОБА_1 визнав себе винним у вчиненні вказаного правопорушення та пояснив, що декларацію дійсно подав із запізненням.

Прокурор наполягав на визнанні ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення; рапорт ст.оперуповноваженого Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції від 29 квітня 2021 року направлений до ДВБ НП України щодо можливого вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією; витяг (скріншот) з Єдиного державного реєстру декларацій з якого вбачається, що ОСОБА_1 17.07.2020 року подано декларацію (після звільнення); копію декларації роздрукованої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції; наказ від 17 квітня 2019 рок №264 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції з 19 квітня 2019 року; розписку ОСОБА_1 від 19 квітня 2019 року, в якій він поміж іншого вказує, що йому доведено вимоги п.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції»; рекомандації для поліцейських державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільнені зі служби/роботи за підписом ОСОБА_1 від 16 квітня 2020 року; послідовність дій суб'єкта декларування - ОСОБА_1 за період: 01 січня 2020 року - 31 грудня 2021 року.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Відповідно до вимог частини 1статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є поліцейські.

Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, за минулий рік.

Відповідно до ч.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог:

1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

2) декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону;

3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації.

Відповідно до частини одинадцятої розділу І Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» Розділ ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» доповнити пунктом 21 такого змісту: встановити, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з наказу №264о/с від 17 квітня 2019 року, рядового поліції ОСОБА_1 , поліцейського роти №2 батальйону, з 19 квітня 2019 року звільнено зі служби в поліції.

16 квітня 2019 року ОСОБА_1 підписав рекомендацію поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільнені зі служби, в якому поміж іншого роз'яснено вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» в частині необхідності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) та, наступного року після припинення діяльності, подати декларацію за минулий рік, а також, що за несвоєчасне подання декларацій передбачена адміністративна відповідальність.

19 квітня 2019 року ОСОБА_1 було написано розписку, в якій він вказав, що при звільнені йому доведено вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав електронну декларацію після звільнення, лише 17 липня 2020 року о 15:18 годині, тобто несвоєчасно.

Доказів наявності поважних причин несвоєчасного подання декларації не встановлено. Як свідчить інформація про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій…» осіб, ОСОБА_2 протягом 2020 року, крім 17 липня 2020 року, не здійснював вхід до системи заповнення е-декларацій, які розміщені на вебсайті НАЗК.

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб'єктом декларування - особою, яка припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, за минулий рік (після звільнення), чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.

При накладенні стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, обставини та наслідки, які були спричинені внаслідок порушення вимог чинного законодавства у сфері адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, особу ОСОБА_2 , ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що таку відповідальність обтяжують та наявність обставини, що її пом'якшують, а саме щире розкаяння винного, та зрештою приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП. На думку суду накладення такого стягнення наразі є необхідним і буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) грн., який підлягає стягненню в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Постанова можебути оскарженапротягом десятиднів здня винесеннядо Кропивницького апеляційного суду.

Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).

Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу Держава в особі, Знам'янського відділу поліції Головного Управління національної поліції в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул.Київська, 25, м.Знам'янка, Кіровоградська область, 27406, Україна.

Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу - Держава в особі, в особі Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (місцезнаходження: вул.В.Чміленка,41 м.Кропвиницький, 25006).

Реквізити для сплати штрафу:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам'ян/21081100

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230

БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:

UA958999980313050106000011557

КОД класифікації доходів бюджету: 21081100

Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783

БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:

UA908999980313111256000026001

КОД класифікації доходів бюджету: 22030106

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області Г.В. Берднікова

Постанова суду набрала законної сили „_____” _____________________20 __ року

Строк пред'явлення до примусового виконання „_____” _____________________20 __ року.

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області Г.В. Берднікова