Рішення від 15.07.2021 по справі 447/1373/21

Провадження №2/447/456/21

Справа №447/1373/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

(заочне)

15.07.2021 Миколаївський районний суд Львівської області в складі судді Павліва В.Р., за участю секретаря судового засідання Данилів О.І.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Миколаєві Львівської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

Процесуальні дії у справі.

05.05.2021 ОСОБА_1 пред'явила позов до ОСОБА_2 , у якому просить суд винести рішення про стягнення з відповідача аліментів на утримання дочки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частки, але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, від заробітку відповідача.

Свій позов обґрунтовує наступним. Сторони познайомились у лютому 2015 року, а з лютого 2016 року з відповідачем почали жити як подружжя (цивільним шлюбом). ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька - ОСОБА_3 , яка на даний момент проживає з матір'ю. Відповідач ухиляється від обов'язку утримувати свою доньку. ОСОБА_2 аліменти нікому не платить, у шлюбі не перебуває, інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків немає.

Відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справи щодо спорів про стягнення аліментів розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 02.06.2021 відповідачу роз'яснено право подати відзив на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі та відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін. Відповідач отримав позовну заяву з доданими до неї матеріалами 18.06.2021, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулося до суду. Відзиву на позовну заяву відповідач не подав, строк для подання відзиву закінчився. Інших заяв чи клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.

15.06.2021 та 17.06.2021 на офіційному сайті суду було розміщено оголошення про виклик відповідача.

06.07.2021 ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Сторони у справі записані батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Згідно п.п. 3 п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

У сторін є спільна дитина і сторони мають рівні обов'язки з утримання дитини. Відповідач обов'язок щодо утримання дитини не виконує. Позивачка зазначила у позовній заяві, що відповідач інших дітей чи непрацездатних батьків на утриманні немає.

Судом встановлено, що відповідач є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому він зобов'язаний приймати участь у її матеріальному забезпеченні. Так як відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження, позовну заяву з доданими до неї матеріалами, що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, у встановлений законом строк відзиву, у якому б зазначалося про зворотне, суду не надав, суд вважає, що стан здоров'я і матеріальне становище відповідача дозволяють йому сплачувати аліменти на утримання дитини.

Відповідно до ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються від дня пред'явлення позову.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Враховуючи те, що суд задовольнив позов, судовий збір слід стягнути з відповідача у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок в дохід держави.

Керуючись ст. 263-265, 268, 273, 280, 284 ЦПК України, суд,

ухвалив:

Позов задоволити.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частки частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до її повноліття, починаючи з 05.05.2021.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у справі у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок на користь держави.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його постановлення до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області.

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач - ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , невідомо.

Повний текст рішення складено 15.07.2021.

Суддя Павлів В. Р.

Попередній документ
98322377
Наступний документ
98322379
Інформація про рішення:
№ рішення: 98322378
№ справи: 447/1373/21
Дата рішення: 15.07.2021
Дата публікації: 16.07.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (26.02.2025)
Результат розгляду: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
Дата надходження: 16.01.2025
Розклад засідань:
15.06.2021 11:40 Миколаївський районний суд Львівської області
15.07.2021 11:30 Миколаївський районний суд Львівської області
20.01.2025 10:50 Миколаївський районний суд Львівської області
13.02.2025 15:30 Миколаївський районний суд Львівської області
26.02.2025 10:20 Миколаївський районний суд Львівської області