Справа номер 237/2441/21
Провадження номер 3/237/1102/21
Іменем України
15.07.21 року м. Курахове Донецької області
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Сметаняк О.Я., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Мар'їнського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Харків) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, -
До Мар'їнського районного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 9 від 31.05.2021 року, ОСОБА_1 вчинив довготриваюче адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП, ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», яке полягає у несплаті аліментів, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежем за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документу до примусового виконання. Станом на 01.05.2021 року розмір заборгованості становить 140229,55 грн.
При розгляді справи ОСОБА_1 пояснив суду, що заборгованість зі сплати аліментів у нього утворилась унаслідок втрати роботи. На даний час він офіційно працює на підприємтсві The Halo Trust, розміновує цивільній об'єкти.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додатки до нього зазначаю наступне.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. В ньому повинні бути зазначені, зокрема, місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 вказаним вимогам закону не відповідає.
По - перше у ньому відсутнє посилання на відповідну норму закону, яке передбачає відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 , вбачається, що в якості норми закону, яка передбачає відповідальність за вчинене ним правопорушення, вказано ст. 183-1 КУпАП.
Проте, стаття 183-1 КУпАП складається з трьох частин, кожна з яких є самостійним складом адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність.
При розгляді справи, суддя не вправі самостійно визначати та застосовувати до особи, що притягається до відповідальності відповідну норму права.
По друге з проколу про адміністративне правопорушення та додатків до нього, у вину ОСОБА_1 поставлено довготриваюче правопорушення, а саме у несплаті аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості на суму 140229,55 грн. станом на 01.05.2021 року, проте з розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, станом на 01.05.2021 року сукупний розмір заборгованості складає 111221,61 грн.
Отже у протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано суті порушення, а саме не розкрито об'єктивної сторони правопорушення, яка б відповідала відповідній частині диспозиції ст. 183-1 КУпАП, не зазначено конкретного строку протягом якого виникла заборгованість, з несплати аліментів, та її розміру з врахуванням положень Закону України № 2234-VIII.
За таких обставин, приходжу до висновку, що провадження у відношенні ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 183-1, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О.Я. Сметаняк