Справа № 635/4945/21
Провадження №3/635/1639/2021
12 липня 2021 року селище Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області О.М. Пілюгіна розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працевлаштований, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
з відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області до Харківського районного суду Харківської області надійшов адміністративний матеріал за ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення від 18 червня 2021 року серії ДПР18 № 446062 та серії ДПР18 № 446064, ОСОБА_1 17 червня 2021 року о 23:00 за адресою: Харківська область, Харківський район, селище Покотилівка, вулиця Сковороди, 18, керуючи автомобілем ВАЗ 2101, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , не виконав законну вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, оскільки на вказаному транспортному засобі не працювала підсвітка заднього номерного знаку в темну пору доби. Крім того, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме виражений запах алкоголю з порожнини рота, нечітка хода та відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, відповідно до встановленого законом порядку за допомогою газоаналізатора «Драгер».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
До протоколів про адміністративне правопорушення від 18 червня 2021 року серії ДПР18 № 446062 та серії ДПР18 № 446064 долучено їх копії, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , довідка старщого інспектора з адміністративної практики Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області Точки В. від 18 червня 2021 року, два CD-R диски.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За ч. 2 ст. 254 КУпАП України, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні будь-які відомості щодо ознайомлення останнього зі змістом протоколів про адміністративне правопорушення від 18 червня 2021 року серії ДПР18 № 446062 та серії ДПР18 № 446064, щодо вручення ОСОБА_1 їх примірників, або направлення копії цих протоколів за місцем його проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Також, в протоколах про адміністративне правопорушення від 18 червня 2021 року серії ДПР18 № 446062 та серії ДПР18 № 446064 не вказано прізвища, адреси свідків.
Враховуючи, що протоколи про адміністративне правопорушення від 18 червня 2021 року серії ДПР18 № 446062 та серії ДПР18 № 446064 не відповідають вимогам закону, суд вважає, що справа не може бути розглянута в суді та підлягає поверненню органу, який направив адміністративний матеріал для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
повернути відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області для належного оформлення адміністративний матеріал за ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Пілюгіна