Справа № 488/701/20
Провадження № 2-п/477/9/21
14 липня 2021 року м. Миколаїв
Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі головуючої у справі - судді Полішко В.В., з секретарем - Заїченко О.Є.
під час розгляду клопотання експерта у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - виконавчий комітет Шевченківської сільської ради Вітовського району Миколаївської області, про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки,
05 жовтня 2020 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною. Встановити над ОСОБА_2 опіку та призначити її опікуном.
11 лютого 2021 року судом постановлено ухвалу про призначення судово- психіатричної експертизи. Провадження у справі зупинено.
02 липня 2021 року судом ухвала суду від 11 лютого 2021 року про призначення судово-психіатричної експертизи направлена для виконання до КНП «Миколаївський обласний центр психічного здоров'я» Миколаївської обласної ради разом з матеріалами цивільної справи.
12 липня 2021 року на електронну адресу суду від судового експерта Качан Б. надійшло клопотання про надання додаткової медичної документації відносно ОСОБА_2 .
Статтею 84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Враховуючи, що для проведення судово-психіатричної експертизи та вирішення питання, чи може ОСОБА_2 розуміти свої дії і керувати ними, потрібні додаткові медичні документи, клопотання експерта є таким, що підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 6 статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Відповідно до частини 8 статті 84 ЦПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Керуючись статтею 84, 260 ЦПК України,
Клопотання судового експерта Качана Б. задовольнити.
Витребувати з Комунального некомерційного підприємства Миколаївської Міської ради «Миколаївська лікарня №5» (пр. Богоявленський, 336, м. Миколаїв) медичну документацію, а саме:
амбулаторну картку (загально-соматичну) лікаря-психіатра щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ;
довідку про перебування на обліку лікаря-психіатра (амбулаторна картка за наявності);
справу МСЕК (за наявності).
Витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Миколаївський обласний центр психічного здоров'я» Миколаївської обласної ради (вул. 2 Екіпажна, 4, м. Миколаїв, 54003) медичну документацію, а саме:
амбулаторну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ;
справу МСЕК (за наявності);
довідку про перебування на обліку лікаря-психіатра ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (медична документація за наявності).
Зазначені вище докази необхідно подати до Жовтневого районного суду Миколаївської області (вул.Ольшанців, 77, м.Миколаїв, 54050) у строк до 26 липня 2021 року.
У разі неможливості подати доказ, який витребовує суд, або неможливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, судом будуть застосовані заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.В.Полішко