Справа № 936/644/21
12 липня 2021 року смт.Воловець
Суддя Воловецького районного суду Закарпатської області Софілканич О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , сезонного робітника, за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
12.07.2021 року на розгляд до суду надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП. У протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 745528 від 14.06.2021 р., зазначено, що ОСОБА_1 06.06.2020 р. біля 17.30 год. пошкодив навмисно три шибки вікна на будинку АДРЕСА_2 . Внаслідок чого, цим правопорушенням заподіяно потерпілому ОСОБА_2 матеріальну шкоду в розмірі 1000,00 гривень. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за статтею 173 КУпАП.
Вивчивши протокол та долучені до нього матеріали, доходжу до наступного висновку.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положення ст. 251 КУпАП регламентують, що такі обставини, які підлягають доказуванню в справі, встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, який за змістом ч. 1 ст. 256 цього Кодексу, має містити, окрім іншого, суть адміністративного правопорушення і нормативний акт, що передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи. яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих свідків; а також іншими документами.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідальність за статтею 173 КУпАП наступає за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурної лайки в громадських місцях, образливого чіпляння до громадян та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Так, обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є наслідки у вигляді порушення громадського порядку і спокою громадян.
При досліджені адміністративних матеріалів вбачається, що у протоколі зазначено, що особою, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вчинено правопорушення, а саме пошкоджено три шибки вікна на будинку АДРЕСА_2 та завдано матеріальної шкоди в розмірі 1 000,00 гривень потерпілому ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканець АДРЕСА_2 .
Разом з тим, викладена у протоколі суть адміністративного правопорушення не містить обов'язкової ознаки об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а саме не вказано чи призвели дії ОСОБА_1 до порушення саме громадського порядку та спокою громадян, не зазначено в чому саме полягало дрібне хуліганство та які конкретні дії ОСОБА_1 свідчать про його вчинення.
Тобто, у матеріалах справи відсутні конкретні докази, які б свідчили про порушення громадського порядку і спокою громадян особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Таким чином, враховуючи відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження винуватості особи, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 , події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, тому провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 173, 247, ст. 283, ст. 284 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо або через Воловецький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Софілканич О.А.