Справа № 658/2194/21
провадження № 3/658/1077/21
12 липня 2021 р. м. Каховка
Суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Терещенко О.Є., роз-глянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, про притягнення до адміністративної від-повідальності:
ОСОБА_1 , громадянку України, паспорт НОМЕР_1 , працюючої керівником ОСББ «Контакт», реєстраційний номер облікової картки платника податків в матеріалах справи відсутній, мешканки АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №94/21-22/31947307 від 06 липня 2021 року вбачається, що посадова особа ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП України, а саме: платником подано з порушенням встановлених строків податковий рахунок сум доходу, нарахованого (сплаче-ного) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 кв. 2021 року, фактично подано - 12.05.2021 р., граничний строк подання - 11.05.2021 р.
Вивчивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали даної справи, на підставі всебічного, повного і об'єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
Порядок провадження у справах про адміністративні порушення визначається зако-нодавством України про адміністративні правопорушення, Кодексом України про адміні-стративні правопорушення та Інструкцією з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 року № 566 (далі - Інструкція).
Статтею 221 КУпАП передбачено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема ст. ст. 163-1 - 163-4, цього кодексу.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністра-тивне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміні-стративній відповідальності.
Так, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідаль-ності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопору-шення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема матеріали справи не містять повних даних, які характеризують особу, щодо якої складено протокол про адміністративне право-порушення, а саме: не вказано повністю дану народження правопорушниці, відомості про місячний заробіток, сімейний стан та на утриманні особи, яка притягається до адміні-стративної відповідальності, відсутні відомості, що враховуються при накладенні адміні-стративного стягнення (характеристика за місцем проживання та роботи), відсутня копія паспорту та ідентифікаційного номеру облікової картки платника податків правопоруш-ниці, та не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучені в якості доказів документи, а саме: витяг з Акту від 25.06.2021 № 2390/21-22-24-01-22/31947307 про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ОСББ «КОН-ТАКТ», який належним чином не завірений (не містять напису щодо відповідності доку-менту оригіналу, дати засвічення копії, прізвища, ініціалів та посади особи, яка завірила копію документа, а також відбитку печатки), що унеможливлює оцінку даного документу, як належного і допустимого доказу по справі.
З огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення є документом, який офіційно засвідчує факт вчинення особою неправомірних дій і є одним із джерел до-казів та підставою подальшого провадження у справі, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню від-повідному органу для доопрацювання та дооформлення.
Так, Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмоти-вованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, скла-дені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 Постанови Плену-му Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14).
В зв'язку з вищенаведеним і керуючись ст. ст. 268, 277, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП повернути на адресу Головного управління ДПС у Херсонській об-ласті, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Терещенко О. Є.