№ 536/576/21
13 липня 2021 року суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Даніліна Жанна Олександрівна розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) Державного агентства рибного господарства України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспортні дані невідомі, рибальський квиток НОМЕР_1 від 19.01.2013, працює в БМЗ на посаді слюсаря, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
21 березня 2021 року о 16 год. 30 хв. у Кам'янському водосховищі в районі села Самусіївка Кременчуцького району Полтавської області, громадянин ОСОБА_1 перевищив добову норму вилову на 1,5 кг (риби у кількості 10 шт.), а саме ловив рибу з гумового човна вудкою з одним гачком на ділянці УРМР при наявності рибальського квитка та піймав рибу -плоскирка у кількості 61 шт. загальною вагою 6,5 кг (риба важилась сертифікованими електронними вагами ВТВ-60/30п-73 №403166), чим порушив вимоги пункту 4.6 «Правил любительського та спортивного рибальства». Завдано збитки державі в сумі 340,00 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений.
Згідно статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення, передбачена статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення не відноситься до категорії справ, при розгляді якої присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою, а тому суддя вважає за можливе розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя установила наступне.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за обставин, наведених у протоколі про адміністративне правопорушення №008797 від 21 березня 2021 року, складеним провідним державним інспектором Потапенко Б. І. підтверджується доказами, оціненими судом у їх взаємозв'язку та сукупності:
- письмовими поясненнями у протоколі про адміністративне правопорушення, в яких ОСОБА_1 погоджується з обставинами, викладеними у протоколі;
- таксою для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами або особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, де визначено розмір відшкодування шкоди у сумі 340,00 грн;
- розпискою ОСОБА_1 від 21.03.2021 про зберігання виловленої риби - плоскирка у кількості 10 шт. вагою 1,5 кг до прийняття рішення суду.
Таким чином, суддя вважає доведеною вину ОСОБА_1 у порушенні правил рибальства, а тому його дії правильно кваліфіковані за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Проте, відповідно до частини 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше, як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з пунктом 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Датою правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення №008797 вказано 21 березня 2021 року, у зв'язку із чим строк, протягом якого може бути накладено стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, закінчився.
Ураховуючи викладене, суддя вважає за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись статтями 38, 85, 247, 268, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 цього Кодексу, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяЖанна Олександрівна Даніліна