справа№380/1571/21
09 липня 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу № 380/1571/21 за позовом Приватного акціонерного товариства транспортно-експедиційного комбінату «Західукртранс» до Державної служби України з безпеки на транспорті Управління Укратрансбезпеки у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови,-
Позивач - Приватне акціонерне товариство транспортно-експедиційного комбінату «Західукртранс» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу №212734 від 03.11.2020 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач вважає спірну постанову №212734 від 03.11.2020 року про застосування адміністративно-господарського штрафу протиправною, та такою, що не відповідає вимогам законодавства та підлягає скасуванню з наступних підстав.
Постанова №212734 від 03.11.2020 року надійшла на адресу ПрАТ ТЕК «Західукртранс» 10.11.2020 року. Розгляд справи №2692 відбувся 03.11.2020 року, ПрАТ ТЕК «Західукртранс» не мало змоги забезпечити участь свого представника в розгляді справи.
Згідно постанови ПрАТ Транспортно-експедиційний комбінат «Західукртранс» (Mercedes-Benz НОМЕР_1 ) 15.09.2020р., Київська область допущено перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу відповідальність за яке передбачена ч.1 абз. 15 ст. 60 Закону Україник «Про автомобільний транспорт».
Після отримання постанови ПрАТ ТЕК «Західукртранс» вживало заходів для з'ясування обставин справи та причин притягнення до відповідальності. Зокрема, було опитано водія автомобіля Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_1 . Останній пояснив, що здійснював перевезення вантажу в міжнародному сполученні за маршрутом Німеччина - Україна згідно CMR № б/н від 08.09.2020 року. В'їзд на території України здійснив через пункт пропуску «Ужгород» 14.09.2020 року. Перед митним оформленням на території України, автомобіль з вантажем був зважений, і параметри зважування відповідали нормам, порушень не
виявлено. Результати зважування передав під час митного оформлення митному інспектору. Після митного оформлення продовжив рух до місця розвантаження, Володимирівка (Донецька обл.). На шляху руху в Київській області був зупинений працівниками Укртрансбезпеки та направлений на габаритно-ваговий контроль. Після зважування усно отримав інформацію про перевищення параметрів зважування.
З результатами не погодився. Жодних документів про габаритно-ваговий контроль йому вручено не було. Через деякий час був повторно направлений на зважування. Після повторного зважування працівники Укртрансбезпеки дозволили продовжити рух. ОСОБА_1 заперечив складання будь-яких документів за результатами зважування.
Листом вих.№20/11-283-21 від 13.11.2020 року, ПрАТ ТЕК «Західукртранс» звернулось на ім'я начальника Закарпатської митниці Держмитслужби з запитом про надання інформації щодо результатів зважування від 14.09.2020 року автомобіля марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 при переміщені товару через кордон України.
У відповідь, Закарпатська митниця Держмитслужби, надіслала належним чином завірену копію результатів зважування автомобіля марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 . За результатами зважування від 14.09.2020 року навантаження на осі автомобіля складали: на 1 вісь - 7,45 т, на другу вісь - 10,12 т, на третю вісь - 6,45 т, на четверту вісь - 6,3 т, на п'яту вісь 5,99 т. Загальна вага состава транспортних засобів з вантажем становила 36,31 т. Тобто, вагові параметри автомобіля були в межах законодавчо встановлених норм.
Представник ПрАТ ТЕК «Західукртранс», з'явився в Укртрансбезпеку у Львівській області, де йому була надана можливість для ознайомлення з матеріалами справи №2692.
З акту №243428 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 15.09.2020 року вбачається, що органом державного контролю, Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, а саме: державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області Гетун В.В., Шовкопляс К.П. на автодорозі М-06 Київ - Чоп 36 км + 500 м 15.09.2020 року о 14 год. 20 хв. згідно направлення на перевірку №000230 від 09.09.2020 року, було зведено перевірку автомобіля марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 , що належать ПрАТ ТЕК «Західукртранс», під керуванням ОСОБА_2 , д.н. ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час перевірки, ніби-то, виявлено порушення: «при наданні послуг по перевезенню вантажу згідно CMR 700140/1640, автомобільний перевізник здійснив перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень, а саме фактичне навантаження на одиночну вісь склало 13,14т при допустимих 11,0 т, чим порушено п. 22.5 Постанову КМ України №1306 від 10.10.2001 року» у тому числі порушення відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», «Автомобільний перевізник здійснив перевезення вантажу з перевищенням встановлених законодавством вагових норм на 19,45%, без відповідного дозволу, який дає право на рух автомобільним дорогами України, з перевищенням вагових норм, чим порушено абз. 15 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт». В акті перевірки в графі пояснення водія про причини порушень вказано «водій з актом ознайомлений, але надати пояснення та підписати акт відмовився».
Позивач зазначає, що документи на підставі яких було прийнято рішення про притягнення ПрАТ ТЕК «Західукртранс» до відповідальності містять суперечливі відомості. Державними інспекторами допущено ряд порушень під час оформлення перевірки.
Транспортні засоби марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 здійснювали перевезення вантажу в міжнародному сполучені згідно CMR № б/н від 08.09.2020 року. В документах складених Укртрансбезпекою вказано невідому CMR- накладну з номером 700140/1640.
Перевірка транспортних засобів здійснювалась державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області на території Київської області, що може свідчити про порушення територіальності діяльності Укртрансбезпеки. Відповідно до п. 8. Положення про Державну службу країни з безпеки на транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Як вказано вище в матеріалах справи №2692, також, містилась інформація КП «Центр організації порожнього руху» від 15.09.2020 року щодо зважування на 36 км Київ - Чоп з суперечливими даними показників навантаження на осі. В даних відомостях про зважування відсутні реквізити, підписи уповноважених осіб, печатки установ, підприємств, організацій уповноважених проводити зважування.
Розрахунок №5273 від 15.09.2020 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в графі пройдений маршрут: вказано м. Ужгород, Закарпатська обл., - М06 Київ - Чоп 36 км + 500 м. При визначені плати за проїзд взято до уваги пройдену відстань: 771 км з перевищеними параметрами навантаження на одиночну вісь, що суперечить відповіді Закарпатської митниці Держмитслужби за вих. №7.7.-08-2/7.7-28-03/28/7839 від 26.11.2020 року, згідно якої під час в'їзду на територію України автомобіля, було встановлено, що вагові параметри автомобіля не перевищували законодавчо встановлені норми.
Вище наведені факти дають підстави вважати про недостовірність результатів зважування проведеного 15.09.2020 року під час проведення перевірки.
Враховуючи відсутність фінансування суду на поштові витрати, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справ, відповідно до положень ч.5 ст.251 КАС України, копію ухвали від 10.02.2021 року разом з позовною заявою було направлено на офіційну електронну адресу відповідача, що підтверджується звітом про направлення від 05.03.2021 року.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 10 лютого 2021 року у даній справі відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
15.09.2020 року контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області, на підставі направлення на перевірку №000230 від 09.09.2020 року на автомобільній дорозі Київ-Чоп 36 км + 500 м., провели перевірку транспортного засобу марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 , що належать ПрАТ ТЕК «Західукртранс», під керуванням ОСОБА_2 , д.н. 10.06.1983 року, про складено акт №243428 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Під час перевірки виявлено порушення: «При наданні послуг по перевезенню вантажу згідно CMR 700140/1640, автомобільний перевізник здійснив перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень, а саме фактичне навантаження на одиночну вісь склало 13,14т при допустимих 11,0 т, чим порушено п. 22.5 ПКМУ №1306 від 10.10.2001 року» у тому
числі порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», «Автомобільний перевізник здійснив перевезення вантажу з перевищенням встановлених законодавством вагових норм на 19,45%, без відповідного дозволу, який дає право на рух автомобільним дорогами України, з перевищенням вагових норм, чим порушено абз. 15 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт». В акті перевірки в графі пояснення водія про причини порушень вказано «водій з актом ознайомлений, але надати пояснення та підписати акт відмовився»
Відповідно до Розрахунку №5273 від 15.09.2020 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування: пройдений маршрут: м. Ужгород, Закарпатська обл., - М06 Київ - Чоп 36 км + 500 м.; Пройдена відстань: 771 км з перевищеними параметрами навантаження на одиночну вісь на 19,45%.
03.11.2020 року управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212734 за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідальність за яке передбачена ч. 1 абз. 15 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», та стягнуто з Приватного акціонерного товариства транспортно-експедиційного комбінату «Західукртранс» адміністративно-господарський штраф у розмірі 17000,00 грн.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає протиправною спірну постанову та такою що підлягає скасуванню.
Судом враховуються аргументи наведені позивачем про протиправність спірного рішення з наступних підстав згідно встановлених судом обставин та вимог законодавства:
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначенні Законом України «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344-ІІІ).
Згідно ч. 2 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-XII (далі - Закон №3353-XII) передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, за плату, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення).
Згідно п. 1 Положення №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно п. 4 Положення №103 передбачено, що основними завданнями Укртрансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.
Згідно з п. 8 Положення №103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі Порядок №1567).
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) (пункт 4 Порядку №1567).
При цьому, за приписами пункту 13 Порядку №1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.
Згідно із пунктом 14 зазначеного Порядку №1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Відповідно до абзацу 1 пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Аналіз наведених законодавчих положень дає підстави вважати, що Управлінню Укртрансбезпеки в Львівській області надано право здійснювати державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства щодо габаритно-вагових стандартів транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до вимог статті 33 Закону «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 4 статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до вимог абзацу 15 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Здійснення габаритно-вагового контролю регламентовано Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року за №879 (далі - Порядок №879).
Згідно з пунктами 3, 4 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху; робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.
Процедуру взаємодії посадових осіб Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів (далі - посадові особи Укртрансінспекції), працівників відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху (далі - відповідні підрозділи МВС), а також служб автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі та підприємств, визначених у встановленому законодавством порядку (далі - служби автомобільних доріг), під час організації та проведення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - транспортні засоби) під час проїзду автомобільними дорогами загального користування визначає Порядок, затверджений спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 №1007/1207 (далі Порядок №1007/1207).
Згідно з пунктом 4 Порядку №1007/1207, посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю, серед іншого, визначають місця проведення габаритно-вагового контролю за погодженням з відповідним підрозділом МВС відповідно до вимог Порядку здійснення габаритно-вагового контролю; розробляють та погоджують з відповідними підрозділами МВС, службами автомобільних доріг графіки роботи пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт зі зважування транспортних засобів; видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (додаток 1); складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 311 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю; при здійсненні габаритно-вагового контролю перевіряють у водіїв великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів наявність дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформлених та виданих в установленому законодавством порядку. Пункти 5 6 даного Порядку визначають повноваження працівників підрозділів МВС та Служби автомобільних доріг.
Пунктами 16, 18 Порядку №879 визначено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
Відповідно до пункту 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18 січня 2001 року, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, передбачено що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
При цьому, відповідно до вимог пункту 4 Правил №30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» через центри надання адміністративних послуг. Дозвіл оформлюється уповноваженим підрозділом Національної поліції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Із наведеного випливає, що дозвіл та плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу є обов'язковими при здійсненні перевезень великоваговими чи великогабаритними транспортними засобами, вагові чи габаритні параметри яких перевищують нормативно допустимі.
Як було встановлено за результатами зважування від 14.09.2020 року в пункті пропуску «Ужгород» відділення Ужгород (в'їзд) автомобіля марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 , навантаження на осі автомобіля складали: на 1 вісь - 7,45 т, на другу вісь - 10,12 т, на третю вісь - 6,45 т, на четверту вісь - 6,3 т, на п'яту вісь 5,99 т. Загальна вага состава транспортних засобів з вантажем становила 36,31 т.
Відтак, під час в'їзду на територію України автомобіля Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 , було встановлено, що вагові параметри автомобіля не перевищують законодавчо встановлені норми. Тобто, документально підтверджена вага транспортних засобів з вантажем становила 36,31 т.
За результатами зважування проведеного посадовими особами Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, а саме: державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області Гетун В.В., Шовкопляс К.П. на автодорозі М-06 Київ - Чоп 36 км + 500 м 15.09.2020 року о 14 год. 20 хв., виявлено, що автомобільний перевізник здійснив перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень, а саме фактичне навантаження на одиночну вісь склало 13,14т при допустимих 11,0 т.
Судом встановлено, що документи на підставі яких було прийнято рішення про притягнення ПрАТ ТЕК «Західукртранс» до відповідальності містять суперечливі відомості. Вище наведені факти дають підстави вважати про недостовірність результатів зважування проведеного 15.09.2020 року під час проведення перевірки.
Окрім того, суд звертає увагу на те, що Транспортні засоби марки Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 з напівпричіпом марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_2 здійснювали перевезення вантажу в міжнародному сполучені згідно CMR №б/н від 08.09.2020 року. В документах складених Укртрансбезпекою вказано невідому CMR- накладну з номером 700140/1640, однак відповідач не надав суду копії вказаної CMR.
Перевірка транспортних засобів здійснювалась державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області на території Київської області, що може свідчити про порушення територіальності діяльності Укртрансбезпеки. Відповідно до п. 8. Положення про Державну службу країни з безпеки на транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Також в матеріалах справи №2692, містилась інформація КП «Центр організації порожнього руху» від 15.09.2020 року щодо зважування на 36 км Київ - Чоп з суперечливими даними показників навантаження на осі. В даних відомостях про зважування відсутні реквізити, підписи уповноважених осіб, печатки установ, підприємств, організацій уповноважених проводити зважування.
Розрахунок №5273 від 15.09.2020 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в графі пройдений маршрут: вказано м. Ужгород, Закарпатська обл., - М06 Київ - Чоп 36 км + 500 м. При визначені плати за проїзд взято до уваги пройдену відстань: 771 км з перевищеними параметрами навантаження на одиночну вісь, що суперечить відповіді Закарпатської митниці Держмитслужби за вих. №7.7.-08-2/7.7-28-03/28/7839 від 26.11.2020 року, згідно якої під час в'їзду на територію України автомобіля, було встановлено, що вагові параметри автомобіля не перевищували законодавчо встановлені норми.
Судом враховуються обґрунтування позовних вимог позивача, оскільки спірна постанова складена за наслідками процедури зважування, яка проведена працівниками Укртрансбезпеки з порушення встановленого порядку.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2102,00 грн., сплаченого позивачем.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
Позов Приватного акціонерного товариства транспортно-експедиційного комбінату «Західукртранс» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. П. Орлика, 22) до Державної служби України з безпеки на транспорті Управління Укратрансбезпеки у Львівській області (79019, м. Львів, вул. Липинського, 54) про визнання протиправною та скасування постанови, - задоволити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212734 від 03.11.2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (ЄДРПОУ 3916845, м. Київ, проспект Перемоги, 14) на користь Приватного акціонерного товариства транспортно-експедиційного комбінату «Західукртранс» (ЄДРПОУ 13825481, Львівська область, м. Дрогобич, вул. П. Орлика, 22) 2270,00 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення суду складено в повному обсязі 09.07.2021 року.
Суддя Гавдик З.В.