Справа № 348/1539/21
13 липня 2021 року м.Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Грещук Р.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працюючого пожежним рятувальником ДПРП смт.Солотвин, одруженого, на утримані має одну неповнолітню дитину, українця, громадянина України,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП,-
Від Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.191 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що «10.07.2021 року близько 18 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 порушив встановлені правила зберігання вогнепальної зброї, а саме зберігав зброю в сейфі з навісним замком (без врізного замка), чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.191 КУпАП».
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою у даному правопорушенні не визнав, вказавши, що вимога про врізний замок у сейфі для зберігання вогнепальної зброї стосується тільки підприємств, установ та організацій, натомість відносно громадян вказаної вимоги в інструкції про зберігання зброї, не зазначено.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до наступного висновку.
Вимоги ст.280 КУпАП передбачають, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 2 ст.7 та ст.245 КУпАП зазначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
У відповідності до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.1 ст.191 КУпАП відповідальність настає за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №419519 від 10.07.2021 року, в ньому працівником поліції не зазначено, який саме пункт Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України №622 від 21.08.1998 року, порушено ОСОБА_1 , що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.191 КУпАП.
Таким чином, з метою дотримання передбачених ст.268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також вимог ст.ст.245, 251, 256 КУпАП, суддя вважає за необхідне повернути матеріали справи до Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.7, 221, 245, 251, 256, 268, 278, 280 КУпАП України, суддя, -
постановив:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КУпАП - повернути Надвірнянському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Грещук Р.П.