Ухвала від 09.07.2021 по справі 360/3449/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

09 липня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3449/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали за адміністративним адвоката Шахбаз'ян Дениса Ігоровича в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. В.Сосюри, буд. 347) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

05 липня 2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Шахбаз'ян Дениса Ігоровича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, в якому, позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області №909240854449 від 11 червня 2021 року про відмову у перерахунку ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці;

- зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, відповідно довідки Територіального управління Державної Судової адміністрації України в Луганській області від 03.06.2021 за № 1323//21-Вих. про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 19.02.2020.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до Указу Президента України про призначення суддів від 12 червня 1996 року ОСОБА_1 було обрано суддею Кіровського районного суду Луганської області. Постановою Верховної Ради України від 21 червня 2001 року позивач була обрана суддею Кіровського міського суду Луганської області безстроково. Указом Президента України №564/2015 від 26 вересня 2015 року, позивача було переведено на роботу на посаду судді Лисичанського міського суду Луганської області. Постановою Верховної Ради України № 1600-VIII від 22.09.2016 позивача було звільнено з посади судді Лисичанського міського суду Луганської області, на підставі пунктів 2, 3 та 9 частини п'ятої статті 126 Конституції України. Згідно довідки від 03.06.2021 № 1323/21-Вих про суддівську винагороду для обчислення щомісячного грошового утримання судді у відставці, суддівська винагорода яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного грошового утримання суддям у відставці, складає 117922,20 грн.

10.06.2021 позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок довічного грошового утримання судці у відставці на підставі Закону №1402-VIII, до якої долучила довідки Територіального управління Державної Судової адміністрації України в Луганській області № 1323/21-Вих від 03.06.2021 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного грошового утримання судці у відставці.

Рішенням відповідач №909240854449 відмовив у здійсненні такого перерахунку, з посиланням на відсутність таких підстав.

Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним та просить його скасувати.

Крім того, представником позивача заявлене клопотання про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

За визначенням, наведеним у пункті 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України “Про запобігання корупції” під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті, зокрема, розуміються судді.

З викладеного слідує, що позивач у межах спірних правовідносин є службовою особою, яка у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займає відповідальне та особливо відповідальне становище.

Враховуючи значення даної справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суспільний інтерес до розгляду даної справи, а також те, що позивач є службовою особою, яка у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займає відповідальне та особливо відповідальне становище, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження, а тому суд відмовляє у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 925 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 23 червня 2021 року внесено запис за № 1003811120015001162 про припинення Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на підставі рішення щодо реорганізації.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої сторони її правонаступником. Усі дії, вчиненні в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про необхідність здійснення заміни відповідача Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 160, 161, 167, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання адвокати Шахбаз'яна Дениса Ігоровича про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження - відмовити.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Замінити відповідача Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області (код за ЄДРПОУ 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9).

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 22 липня 2021 року на 13 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, належним чином засвідчені копії пенсійної справи позивача.

Справа розглядатиметься суддею Шембелян В.С. одноособово.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою сторінки ://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяВ.С. Шембелян