Справа № 592/8402/21
Провадження № 1-кс/592/4128/21
08 липня 2021 року м.Суми Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №32021200000000013, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України,
До Ковпаківського районного суду м.Суми надійшло клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32021200000000013 від 25.02.2021 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_6 РНОКПП НОМЕР_2 , ОСОБА_7 РНОКПП НОМЕР_3 та інші невстановлені особи, у період 2018-2021 років, шляхом використання реквізитів підконтрольних суб'єктів господарювання, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_12 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_14 ), ПП « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_17 ), ПП « ОСОБА_10 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_23 ), ПП « ОСОБА_11 » (код НОМЕР_24 ), ПП « ОСОБА_12 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_31 ), ПП « ОСОБА_13 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_35 ) сприяли підприємствам реального сектору економіки в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах на загальну суму 8 881 400 грн.
Так, встановлено, що вказаними особами, з метою реалізації своїх злочинних намірів створено (зареєстровано) ряд підконтрольних підприємств на території Сумської та Харківської областей, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПП « ОСОБА_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ПП « ОСОБА_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ПП « ОСОБА_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 ».
Аналізом інформації, що міститься в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено, що у період з 2018-2021 років гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами, використовуючи реквізити вказаних підконтрольних суб'єктів господарської діяльності, які були створені з метою прикриття незаконної діяльності по штучному формуванню податку на додану вартість, здійснювалось документальне оформлення реалізації товарів (робіт, послуг) підприємствам реального сектору економіки, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_36 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_37 ).
Також встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 », перебуваючи у злочинному зговорі з представниками підконтрольних суб'єктів господарювання Сумської області, також використовували та використовують реквізити інших підприємств, для проведення документального оформлення безтоварних операцій, однозначно, з метою заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та службовими особами пов'язаними між собою суб'єктами господарювання використовується схема із сприяння в ухиленні від сплати податків, шляхом оформлення безтоварних операцій з суб'єктом господарської діяльності - підприємством реального сектору економіки - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 ».
За результатами проведених слідчих (розшукових) дій задокументовано та припинено діяльність міжрегіонального центру мінімізації платежів в бюджет, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та мінімізації податкових зобов'язань, а також конвертації безготівкових грошових коштів у готівку, до складу якого входили ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_9 ), ПП « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_15 ) та виявлено і вилучено документи фінансово-господарської діяльності підконтрольних підприємств, їх печатки, штампи та кліше підписів керівників.
У подальшому, відповідно до інформації наданої з ІНФОРМАЦІЯ_29 комісією були прийняті рішення щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку на додану вартість щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_9 ).
Крім того, у ході проведення досудового розслідування ІНФОРМАЦІЯ_30 проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 30.05.2018 по 31.12.2020, за результатами якої складено акт перевірки №2797/18-28-07-01-07/42168309/41 від 02.06.2021.
Відповідно до вищевказаного акту перевірки встановлено порушення службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 ».
З метою повного, всебічного й неупередженого дослідження всіх обставин, отримання фактичних даних, на підставі яких можливе встановлення наявності чи відсутності фактів вчинення кримінального правопорушення необхідно здійснити у ІНФОРМАЦІЯ_29 за адресою: АДРЕСА_1 тимчасовий доступ до документів податкової звітності, що подавалися ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_37 ) з 30.05.2018 по 31.12.2020, у тому числі звітності з податку на прибуток підприємства, податку на додану вартість з наявними додатками до даної податкової звітності, витягів з Єдиного реєстру податкових накладних.
Тому слідчий у кримінальному провадженні, просить надати тимчасовий доступ до вищезазначеної інформації.
Слідчий у кримінальному провадженні - заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився.
Дослідивши докази по матеріалах клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
З доданих до клопотання витягу з ЄДРД та матеріалів вбачається, що 25.02.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32021200000000013 були внесені відомості за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, кримінальне провадження перебуває в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.7 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Так, відомості зазначені у клопотанні знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_29 за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, у зв'язку з чим, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя
Надати слідчим у кримінальному провадженні: заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_14 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_15 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_16 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_17 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_18 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_19 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_20 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_21 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_22 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_23 , тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів податкової звітності, що подавалися ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_37 ) з 30.05.2018 по 31.12.2020, у тому числі звітності з податку на прибуток підприємства, податку на додану вартість з наявними додатками до даної податкової звітності, та витягів з Єдиного реєстру податкових накладних за період з 30.05.2018 по 31.12.2020, зокрема із зазначенням дати, контрагентів, найменування товарів (послуг), суми, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_29 за адресою: АДРЕСА_1 .
Тимчасовий доступ до документів має надати - відповідальна особа ІНФОРМАЦІЯ_29 за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали - двадцять днів з дня постановлення ухвали.
Роз'яснити, що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження.
Примірник 2 та завірені копії - надано слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_1