Справа № 522/7522/21
№ 3/522/6047/21
08 липня 2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Лонський І.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з головного управління ДПС в Одеській області ДПС України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 4/15-32-07-05-30 від 08.04.2021 року, ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «ТК «Восток» вчинила порушення ведення податкового та бухгалтерського обліку, згідно акту перевірки від 08.04.2021 року № 6976/15-32-07-05/41301451.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не заявилась, надавши клопотання, відповідно до якого просить справу розглядати у її відсутності та закрити провадження за справою у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом. З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, правопорушення виявлено під час перевірки, яка проводилась в період з 24.03.2021 року по 01.04.2021 року. Акт перевірки складено 08.04.2021 року.
Суд звертає увагу на те, що точно встановити дату, коли було вчинено правопорушення неможливо, тому суд трактує початок спливу строку накладення адміністративного стягнення на користь особи, що притягається до адміністративної відповідальності та вважає початком спливу такого строку в перший день проведення перевірки.
Отже, оскільки строк накладення адміністративного стягнення сплинув, суд вважає, що провадження по адміністративній справі необхідно закрити.
Керуючись ст.ст.38, 247, 283, 284 КУпАП, суд
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси протягом десятиденного строку з дня винесення постанови.
Суддя І.В. Лонський