Рішення від 08.07.2021 по справі 560/4780/21

Справа № 560/4780/21

РІШЕННЯ

іменем України

08 липня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Красилівської міської ради Хмельницької області про визнання дій незаконими та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Красилівської міської ради Хмельницької області, в якому просить:

- визнати незаконними дії посадових осіб Красилівської міської ради щодо розгляду заяви про погодження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 з метою передачі безоплатно ОСОБА_1 у приватну власність;

- зобов'язати Красилівську міську раду Хмельницької області винести на розгляд сесії заяву про затвердження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 з метою передачі безоплатно ОСОБА_1 у приватну власність.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що бажаючи скористатись правом безкоштовної приватизації земельної ділянки, на якій розташований будинок з господарськими будівлями та спорудами, в межах норми передбаченої п. г ст.121 Земельного кодексу України загальною площею 0,25 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд і правом безкоштовної приватизації земельної ділянки у межах норми визначеної п.б ст.121 ЗК України загальною площею 0,27 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, 13.05.2020 року позивач звернувся до Красилівської міської ради із відповідною заявою. Після отримання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, позивач виготовив технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в АДРЕСА_1 .

На звернення Земельно-аграрного центру "Карат" про погодження Технічної документації із землеустрою, Красилівська міська рада повідомила ЗАЦ "Карат" про неможливість погодження вказаної технічної документації у зв'язку з тим, що при її виготовленні не враховані рекомендації постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та відсутні погодження (підписи) суміжних землевласників і землекористувачів в актах прийомки - передачі межових знаків на зберігання і актах встановлення та погодження меж земельних ділянок.

Позивач вважає такі дії посадових осіб Красилівської міської ради Хмельницької області протиправними та такими, що перешкоджають йому реалізувати процедуру отримання безоплатно у власність земельних ділянок, оскільки заступник голови Красилівської міської ради з питань діяльності виконавчих органів влади, розглянувши одноосібно заяву ЗАЦ "Карат", відмовилася винести на розгляд сесії питання щодо погодження технічної документації, а також відмовилася підписати акт прийому-передачі межових знаків на зберігання, встановлених по межі земельної ділянки, як власник та суміжний землекористувач.

Враховуючи викладене, позивач звернувся до суду за захистом порушених прав.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов, в якому вказав, що позовна заява є безпідставною та такою, що не відповідає чинному законодавству. Зазначає, що дії посадових осіб Красилівської міської ради щодо розгляду заяви про погодження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянка господарства по АДРЕСА_1 , з метою передачі у власність безоплатно ОСОБА_1 є законними та правомірними та не позбавляють позивача можливості звернення до Красилівської міської ради з заявою про затвердження технічної документації із землеустрою.

Позивач скористався правом на подання відповіді на відзив, в якій зазначив, що звернення ЗАЦ "Карат" до відповідача про погодження Технічної документації із землеустрою, передбачене договором, укладеним між ЗАЦ "Карат" та ОСОБА_1 . Просить позов задовольнити повністю.

У поданому запереченні на відповідь на відзив відповідач вважає, що копія зазначеного договору не була пред'явлена позивачем, тому просить суд не брати до уваги поданий договір, як доказ. Просить відмовити у задоволенні позову.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 22.04.2021 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Суд встановив, що ОСОБА_1 після смерті матері оформив право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходяться по АДРЕСА_1 .

На звернення ОСОБА_1 , 22.05.2020 Красилівська міська рада на сорок першій сесії сьомого скликання своїм рішенням №11 "Про надання громадянам дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" надала ОСОБА_1 дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою передачі безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на земельну ділянку площею 0,25 га та на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,27 га в АДРЕСА_1 .

На замовлення ОСОБА_1 Земельно-аграрний центр "Карат" виготовив технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в АДРЕСА_1 . Технічна документація виготовлена на три земельних ділянки площею 0,25 га - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), та 0,1991 га та 0,0709 га (разом 0,27 га) - для ведення особистого селянського господарства.

З метою врегулювання питання щодо погодження меж, 22.07.2020 позивач звернувся до міського голови Красилівської міської ради із заявою про створення комісії для обстеження наявної межі суміжного землекористування у зв'язку з перешкоджанням суміжником земельних ділянок ОСОБА_2 скористатися позивачу законним правом на безкоштовну приватизацію земельної ділянки.

07.08.2020 комісія Красилівської міської ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища виїжджала на місце знаходження земельної ділянки площею 0,0709 га. На виїзному засіданні комісії комісія рекомендувала ОСОБА_1 відступити 3 метри шириною по всій довжині земельної ділянки зі сторони земельної ділянки кадастровий номер 6822789200:05:001:0023, власник якої ОСОБА_3 по АДРЕСА_2 та рекомендовано залишити у комунальній власності частину земельної ділянки шириною 1,5 м по всій довжині земельної ділянки для обслуговування капітальної огорожі церкви, тобто відступити з обох сторін земельної ділянки.

В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 погодився на пропозицію, але, як зазначає позивач, це не відповідає дійсності. Спір залишився невирішеним.

Після проведеної позивачем роботи з погодження меж земельної ділянки, не погодженими залишилися межі земельної ділянки від А до Б - землі комунальної власності. ОСОБА_2 відмовився підписувати акт узгодження меж, не висловивши своїх обґрунтованих заперечень.

Красилівська міська рада також не повідомила позивачу причину відмови від підписання акту встановлення та узгодження меж земельних ділянок, які межують із землями комунальної власності.

25.11.2020 ЗАЦ "Карат" звернувся до Красилівської міської ради про погодження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по АДРЕСА_1 .

21.12.2020 Красилівська міська рада повідомила ЗАЦ "Карат" про неможливість погодження вказаної технічної документації у зв'язку з тим, що при її виготовленні не враховані рекомендації постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища від 07.08.2020 та відсутні погодження (підписи) суміжних землевласників і землекористувачів в актах прийомки - передачі межових знаків на зберігання і актах встановлення та погодження меж земельних ділянок.

Позивач вважає, що такі дії посадових осіб Красилівської міської ради Хмельницької області перешкоджають йому реалізувати процедуру отримання безоплатно у власність земельних ділянок, у зв'язку з цим звернувся до суду з цим позовом.

ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ

Згідно з частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Відповідно до статей 12, 122 Земельного кодексу України та статті 19 Закону України "Про землеустрій", розпорядження землями територіальних громад відноситься до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

За змістом положень статті 122 Земельного кодексу України вирішення питань щодо передачі земельних ділянок у власність або в користування із земель державної чи комунальної власності належить до компетенції відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Зокрема, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або в користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відносини, пов'язані з набуттям громадянами прав на землю та розробленням технічної документації для цього, врегульовані Земельним Кодексом України та Законом України "Про землеустрій".

Згідно пунктів б, г статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара.

Згідно з частиною 2 статті 123 Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом земле) строю щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статті 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Відповідно до частини 3 статті 123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із Законом України "Про землеустрій", у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно пункту 14 статті 186 Земельного кодексу України технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується: Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності.

Згідно частини 9 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статті 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Аналіз зазначених норм свідчить, що стадія погодження меж земельної ділянки при виготовленні землевпорядної документації є допоміжною. При цьому стаття 198 Земельного кодексу України лише вказує, що складовою кадастрових зйомок є погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами. Із цього не слідує, що у випадку відмови суміжного землевласника або землекористувача від підписання відповідного документа - акта погодження меж слід вважати, що погодження меж не відбулося. Погодження меж полягає у тому, щоб суміжнику було запропоновано підписати відповідний акт. Якщо він відмовляється це робити, орган, уловне важений вирішувати питання про приватизацію ділянки по суті, повинен виходити не із самого факту відмови від підписання акта, а з мотивів відмови. Підписання акта погодження меж самостійного значення не має, воно не призводить до виникнення, зміни або припинення прав на земельну ділянку, як і будь-яких інших прав у процедурі приватизації.

Отже, для передачі у власність заявнику земельної ділянки органу місцевого самоврядування достатньо власних повноважень. І чинне законодавство не обмежує право на приватизацію земельної ділянки у зв'язку із відмовою суміжного землекористувача від підписання акта погодження меж земельних ділянок, що свідчить про відсутність таких перешкод для завершення процедури приватизації земельної ділянки.

Наведене узгоджується також із правовим висновком, викладеним у постанові Верховного Суду від 23.01.2019 у справі №580/168/16-ц, постановах Великої Палати Верховного Суду від 20.03.2019 у справах №350/67/15-ц та №514/1571/14-ц, від 12.02.2020 у справі №545/1149/17.

Крім того, у постанові від 18.04.2018 у справі №346/4408/15-ц, у постанові від 27.11.2019 у справі №366/811/2017-ц Верховний Суд зазначив також, що у відповідності до статті 152 Земельного кодексу України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю.

Захист земельних прав - це передбачені законом способи охорони цих прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Сама по собі процедура погодження меж є виключно допоміжною стадією у процесі приватизації земельної ділянки, спрямованою на те, щоб уникнути технічних помилок. Акт погодження меж земельної ділянки є складовою частиною технічної документації, на підставі якої орган місцевого самоврядування, реалізуючи власну компетенцію, приймає рішення про передачу громадянам безоплатно земельних ділянок у власність. При цьому кадастровою зйомкою є комплекс робіт, яку проводять юридичні та фізичні особи, які одержали в установленому порядку ліцензію на проведення геодезичних і картографічних робіт, а при їх проведенні суміжні землекористувачі погоджують межі земельних ділянок, і вказані дії не впливають на правовий режим земельної ділянки і не є юридичним фактом, на підставі якого виникають, змінюються чи припиняються земельні правовідносини, оскільки в результаті кадастрових робіт створюється лише інформаційна база.

Виходячи з вищевикладеного, законодавчо визначена процедура закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та погодження меж земельної ділянки із суміжним землевласниками/землекористувачами.

Разом з цим, погодження меж полягає у тому, щоб суміжнику було запропоновано підписати відповідний акт. Якщо він відмовляється це робити, орган, уповноважений вирішувати питання про приватизацію земельної ділянки по суті, повинен виходити не із самого факту відмови від підписання акту, а з мотивів відмови.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Згідно зі статтею 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах законності.

Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Разом з тим, відповідно до змісту пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Частиною 1 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з частини 2 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 3 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що рішення вважається прийнятим, якщо воно прийнято більшістю депутатів від загального складу ради.

Згідно підпункту 34 пункту 1 статті 26 Земельного кодексу України виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно статті 25 Закону України "Про землеустрій" документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації.

Види документації із землеустрою та їх склад встановлюються виключно цим Законом.

Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується: у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість, робіт із землеустрою; в електронній формі - електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису.

Статтею 30 Закону України "Про землеустрій" встановлено, що погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.

З урахуванням вимог Закону України "Про землеустрій", Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування" 25.11.2020 до Красилівської міської ради ОТГ було подано Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 з метою передачі безоплатно у приватну власність, замовником якої є ОСОБА_1 .

Системний аналіз наведених норм права дає підстави вважати, що Земельний кодекс України визначає чіткий алгоритм розгляду заяв громадян для передачі земельної ділянки у власність, особа звертається до відповідних органів із заявами для погодження проекту землеустрою, отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у власність, за результатами розгляду яких визначені в статті 122 органи приймають одне з відповідних рішень. При цьому, Земельний кодекс України зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого погодження чи дозволу, належним чином мотивувати причини такої відмови у відповідності до закону.

Однак, всупереч вимогам чинного земельного законодавства заява про затвердження технічної документації була розглянута заступником Красилівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_4 одноособово.

Вищевикладене свідчить, що за наслідками розгляду заяви від 25.11.2020 про затвердження проекту землеустрою відповідно до статті 118 Земельного кодексу України та статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Красилівська міська рада на пленарному засіданні повинна була прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою чи вмотивоване рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою.

Жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою після його погодження в порядку ст. 186-1 Земельного кодексу України норми не містять.

Вирішуючи питання про затвердження проекту землеустрою, відповідач - орган місцевого самоврядування, зобов'язаний керуватись чинними нормами законодавства та може відмовити у затвердженні проекту землеустрою тільки з підстав, визначених законодавством.

Таким чином, вирішення питань, пов'язаних із передачею земельної ділянки у власність, належить до повноважень органу місцевого самоврядування, а чинне земельне законодавство не обмежує права на приватизацію земельної ділянки у зв'язку із відмовою суміжного землекористувача від підписання акту погодження меж земельних ділянок.

Чинним законодавством не передбачено розгляд заяви про затвердження технічної документації із землеустрою одноособово міським головою чи його заступником, а виключно на пленарних засіданнях, а також відмова суміжних землекористувачів від підписання акту погодження меж не е підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою.

Отже, враховуючи викладене. суд дійшов висновку, що розгляд клопотання заінтересованої особи повинен прийматись у формі рішення, що є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Аналогічна правова позиція вказана в постанові Верховного Суду від 23.11.2018 по справі №826/8844/16.

Красилівська міська рада не здійснила належного розгляду клопотання про затвердження технічної документації та не прийняла жодного рішення.

Вказане, на думку суду, не відповідає вимогам закону, оскільки відповідач належним чином не вирішив питання за результатом звернення позивача згідно з вимогами статті 118 Земельного кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправними дій Красиліської міської ради, що полягає у нерозгляді клопотання від 25.11.2020.

Щодо посилання відповідача на те, що позивач не звертався належним чином до Красилівської міської ради з заявою про затвердження технічної документації із землеустрою, суд зазначає, що звернення ЗАЦ "Карат" до відповідача про погодження Технічної документації із землеустрою, передбачене договором, укладеним між ЗАЦ "Карат" та ОСОБА_1 , який знаходиться в матеріалах справи.

При цьому, суд вважає, що порушені права необхідно поновити шляхом зобов'язання Красилівську міську раду розглянути клопотання від 25.11.2020 та прийняти одне з рішень, передбачених статтею 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що відповідач не довів, що він діяв на підставі та у спосіб, передбачений Земельним кодексом України, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Враховуючи те, що при зверненні до суду з позовом позивач сплатив судовий збір в розмірі 908,00 грн., відповідно до вимог статті 139 КАС України, судові витрати необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 до Красилівської міської ради Хмельницької області про визнання дій незаконими та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати незаконними дії посадових осіб Красилівської міської ради щодо розгляду заяви про погодження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 .

Зобов'язати Красилівську міську раду Хмельницької області винести на розгляд сесії заяву про затвердження Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 та та в строки, в порядку та у спосіб, передбачений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельним кодексом України, прийняти належне, у відповідності до чинного законодавства України, рішення.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Красилівської міської ради Хмельницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 08 липня 2021 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Красилівська міська рада Хмельницької області (пл. Незалежності, 2, м.Красилів, Хмельницька область, 31000 , код ЄДРПОУ - 04060737)

Головуючий суддя В.В. Матущак