про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2021 року м. Київ № 320/7883/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
до Ірпінської міської ради Київської області
про визнання протиправним та скасування рішення,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Ірпінської міської ради, в якому просить суд визнати нечинним та скасувати Рішення Ірпінської міської ради Київської області №835-8-УІІІ від 29.04.2021р. «Про надання дозволу на розробку детального плану території земельних ділянок мікрорайону «Романівка» в м.Ірпінь».
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Адміністративна процесуальна правоздатність - абстрактна умова володіння всіма процесуальними правами і обов'язками, яка передбачає можливість конкретної особи стати суб'єктом конкретних процесуальних правовідносин, стати персоніфікованим носієм прав і обов'язків, передбачених законом для даного суб'єкта і даних правовідносин. Тому особою, що бере участь у справі, можуть бути лише особи, які володіють процесуальною правоздатністю.
Для особистої участі в адміністративній справі недостатньо володіти лише правоздатністю, необхідна ще й адміністративна процесуальна дієздатність, тобто здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в даному випадку належним доказом наявності у ОСОБА_1 адміністративної процесуальної правосуб'єктності є саме паспорт громадянина України.
У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати копії усіх заповнених сторінок паспорту громадянина України - ОСОБА_1 .
В силу положень пунктів 4 та 5 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини.
При цьому приписами пункту 9 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Водночас, слід зазначити, що позивачем у порушення вказаних вимог не було зазначено у позовній заяві викладу обставин, якими позивач обґрунтовує вимоги про протиправність спірного рішення та не зазначено належного нормативно-правового обґрунтування спірних правовідносин. Також, позивачу слід надати до суду належне обґрунтування порушеного права внаслідок прийняття оскаржуваного рішення відповідачем, зокрема зазначення в чому полягає порушене право позивача на безпечні умови проживання у зв'язку з прийняттям Рішення Ірпінської міської ради Київської області №835-8-УІІІ від 29.04.2021р. «Про надання дозволу на розробку детального плану території земельних ділянок мікрорайону «Романівка» в м.Ірпінь».
Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду:
- належним чином засвідчену копію усіх заповнених сторінок паспорту громадянина України - ОСОБА_1 ;
- письмових пояснень із зазначенням викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначенням нормативно-правового обґрунтування позову та обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням прав позивача, зокрема зазначенням в чому полягає порушене право позивача на безпечні умови проживання у зв'язку з прийняттям Рішення Ірпінської міської ради Київської області №835-8-УІІІ від 29.04.2021р. «Про надання дозволу на розробку детального плану території земельних ділянок мікрорайону «Романівка» в м.Ірпінь.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панова Г. В.