печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13669/19-п
05 липня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І, при секретарі Табалі Я.В., за участю прокурорів Біловара Р.Й., Сотченка М.М., Сказка Р.І., Кіча О.М., Шкурпела Р.В., Прокопова О.Е., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої фахівцем з енергетичного менеджменту ТОВ «РОДИНА ЕРС», за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 192 від 16.03.2019 року, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу залучення інвестицій Управління інвестиційної діяльності у відновлювальній енергетиці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, будучи державним службовцем категорії «В», та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону, під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будучи зобов'язаний у день звільнення - 03.05.2018 року подати, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями лише 05.05.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи прокурор Шкурпело Р.В. оголосив письмовий висновок, в якому просив закрити провадження у вказаній справі на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 неодноразово викликався до суду, останній раз на 05.07.2021 року на 08:15 год., однак жодного разу на розгляд не з'явився.
Постанови суду, щодо здійснення приводу ОСОБА_1 на розгляд справи, не виконані, ОСОБА_1 на розгляд не доставлений.
Прокурор вважав можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, суддя визнає можливим проводити розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, заслухавши висновок прокурора, суд вважає, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід закрити на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Наказом НАЗК від 12.12.2019 року № 168/19 затверджено нову редакцію Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. З редакції Порядку вилучено норму, яка зобов'язувала суб'єкта декларування при звільненні за власною ініціативою подавати декларацію у день фактичного звільнення та встановлено, що декларація перед звільненням подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Наказ набрав чинності 01.01.2020 року.
Тобто, вказаними змінами щодо ОСОБА_1 скасовано необхідність подання декларації в день звільнення та надано строк на подачу такої декларації протягом 20 днів з дня звільнення.
Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_1 подав вказану декларацію 05.05.2018 року будучи звільненим 03.05.2018 року, тобто в межах 20-ти денного строку.
За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247, 283, 284, 287 КУпАП України, суддя,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку з скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду у встановленому законом порядку, протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.І. Смик