Номер провадження 3/754/3900/21
Справа №754/10005/21
Іменем України
08 липня 2021 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Грегуль О.В., розглянувши матеріали, які надійшли ВАП УПП в м. Києві відносно: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до протоколу адреса проживання: АДРЕСА_1 ) за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
Матеріали справи були направлені та надійшли до суду 30.06.2021.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, водій: ОСОБА_1 13.04.2021 біля 10:00 год. по пр. Маяковського в м. Києві керував ТЗ «Богдан» р. н. НОМЕР_1 та здійснюючи перевезення пасажирів на маршруті № 192 перевозив пасажирів, які не мали спеціальних перепусток.
Відповідно до ст. 255 КУпАП, складання протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, віднесено до компетенції органів Національної поліції, які на виконання вимог ст. 256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 15.03.2019 у справі № 686/11314/17, працівник поліції має належним чином задокументувати та довести належними і допустимими доказами факт порушення водієм ПДР, яке пред'являлось водію перед прийняттям свого рішення.
Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 18.07.2020 у справі № 216/5226/16-а, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
У протоколі про адміністративне правопорушення взагалі не зазначено і матеріали адміністративного провадження не містять жодних даних на підставі яких інспектор дійшов висновку, що пасажири дійсно не мали спеціальних перепусток і за родом свого заняття вказані в протоколі пасажири могли користуватись громадським транспортом виключно лише за наявності спеціальної перепустки.
Відповідно до запису інспектора в протоколі, водій від надання пояснень відмовився, а відповідно до рапорта інспектора поліції відеофіксація на місці події не здійснювалась.
За таких обставин, матеріали адміністративного провадження повертаються для додаткової перевірки, а саме для встановлення доказів на підставі яких інспектор поліції дійшов висновку, що пасажири про яких йдеться в протоколі, зобов'язані були мати спеціальні перепустки для проїзду в громадському транспорті.
Водій у судове засідання не з'явився і доказів про поважність причин своєї неявки суду не надав, хоча про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Неявка водія в судове засідання позбавила суд можливості безпосередньо в судовому засіданні з'ясувати та встановити всі необхідні обставини справи для її правильного вирішення і в той же час з урахуванням обмеженого строку розгляду справ про адміністративні правопорушення, неявка водія не є перешкодою для з'явання судом всіх обставин справи, необхідних для її правильного вирішення.
Керуючись ст. ст. 44-3, 284 КУпАП,
Матеріали справи № 754/10005/21 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути ВАП УПП в м. Києві для додаткової перевірки.
Копію постанови для відома направити ОСОБА_1 .
СУДДЯ: О.В.Грегуль